BAŞSAVCI OSMAN KÖSE SOSYAL MEDYADA DÖNEN İDDİALARA CEVAP VERDİ

Okunma: 411
GÜNCEL 9 Eylül 2019 12:10
Videoyu Aç BAŞSAVCI OSMAN KÖSE SOSYAL MEDYADA DÖNEN İDDİALARA CEVAP VERDİ
A
a

BAŞSAVCI OSMAN KÖSE SOSYAL MEDYADA DÖNEN İDDİALARA CEVAP VERDİ

Cumhuriyet Başsavcısı Osman Köse, Elazığ cezaevi ile ilgili olarak sosyal medyada dönen iddialara cevap verdi. Özkan, Sivrice kadın cezaevinin ise tamamlandığını kaydetti.
KÖSE: CEZAEVİ YÖNETİM SİSTEMİMİZDE KİŞİLERİN İŞKENCEYE UĞRAMASI MÜMKÜN DEĞİLDİR
Elazığ Cumhuriyet Başsavcısı Osman Köse, Şuan ki infaz sistemimizde ve cezaevi yönetim sistemimizde kişilerin işkenceye uğraması mümkün değildir. Çünkü her tarafta kameralar mevcuttur. Çok sıkı bir denetim mekanizması söz konusudur. Hem bakanlık içi hem de bakanlık dışı kurum ve kuruluşlar tarafından denetlenmektedir. Ancak özellikle terör örgütleri bu hususa sürekli vurgu yaparak, kendi sosyal ve yazılı basın yoluyla bunu dile getirerek, hem cezaevi yönetimini zaafa uğratmak hem de devletimizi yıpratma yönünde gayretleri vardır. Bunu aslı şudur; Elazığ’da biliyorsunuz kampüs cezaevi vardır. Ve bu kampüsün içerisinde yüksek güvenlikli cezaevleri vardır. Yüksek güvenlikli cezaevlerinde terör örgütleri istedikleri gibi tabiricaizse at koşturamamaktadır dedi.
 KÖSE: YENİ CEZAEVİ SİSTEMİMİZDE BUNUN ÖNÜNE GEÇİLMİŞTİR
 Köse, Eski düzene alışmış olan terör örgütleri cezaevi ortamında bile 10’ar, 20’şer kişilik gruplarla bir araya gelip aslında dışarıda bulamadıkları ortamı orada meydana getirebiliyorlardı. Ama şimdi yeni cezaevi sistemimizde bunun önüne geçilmiştir. Artık bunu yapamıyorlar. Yapamayınca da bu sefer cezaevi yönetimini zaafa uğratmak. Ve devleti yıpratmak için asılsız idealarla bu şekilde bir tavır içerisinde giriyorlar. Gerçekte böyle bir şey söz konusu değildir. Bizim burada cezaevinde yatan mahkum olsun tutuklu olsun. Doktora gitmek istediğinde aynı gün doktora götürülüyor. Ve cezaevindeki hekimimiz bu kişinin daha üst dereceli bir sağlık merkezinde tedavi görmesi gerektiği kanaat getirirse işlem yapıyor. Ve biz bunu yerine getiriyoruz. Örgüt mensupları çoğu zaman kendi istekleriyle Araştırma Hastanesine gitmek istiyorlar. Tabi ki biz bunu sadece onların beyanları ile bunu yapmamız mümkün değildir. Çünkü biz hangi amaçla bunu yaptıklarını bilmiyoruz. O yüzden hekimimiz bu yönde rapor vermediği müddetçe sadece o kişi talep etti diye o kişiyi hemen göndermemiz mümkün değil diye konuştu.
KÖSE: AÇIK KADIN CEZAEVİ YAKLAŞIK 20 GÜN ÖNCE FİİLEN HİZMETE GİRMİŞ BULUNMAKTADIR
 Sivrice İlçesi’nde yapılan kadın cezaevinin tamamlandığını belirten Köse, Sivrice’deki açık kadın cezaevi yaklaşık 20 gün önce fiilen hizmete girmiş bulunmaktadır. İnfaz koruma ve memur atamaları yapıldı. Hükümlü kabulüne de başlandı. Şuan itibariyle çalışmaya başlamıştır. Her geçen gün sayının artacağını tahmin ediyoruz diye kaydetti.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR

1 Çay Kaşığı Dilinizde Bekletirseniz...

1 çay kaşığı balı dilinizde bekletirseniz...

Sıcacık içeceğinizden veya çorbanızdan bir yudum almak için sabırsızlanıyorsunuz ancak ilk yudumda diliniz öyle bir yanıyor ki geri kalanının keyfini çıkaramıyorsunuz.

Üstelik dilinizin iyileşmesi uzayınca yediklerinizden hiçbir tat alamayacaksınız. Peki dil yanması nasıl çabuk iyileştirilir?

Ağzınızdan nefes alın
 
Sıcak bir şey yedikten sonra hemen tükürün, dilinizi dışarı çıkarıp ağzınızdan nefes alıp vermeye başlayın. Ağzınızdan nefes aldığınızda soğuk hava içeri girerek yanmayı azaltır.

Soğuk bir şey yiyin/için
 
Hızlı bir şekilde soğuk bir şey yiyip içmek dilinizin sıcaklık derecesini düşürecek, inflamasyonu azaltacak ve doku hasarını önleyecektir. Buz ya da bozlu dondurma emebilirsiniz. Soğuk bir içecekten küçük yudumlar alın.

Ağzınızda ılık su çalkalayın
 
2013'te yapılan bir araştırmaya göre, yanıklardan sonra oluşan hasarı azaltmak için ılık su kullanılabilir. Ilık su, mikrosirkülasyonu arttırarak dokuların ölmesini engelliyor. Ilık suya biraz da tuz atarsanız enfeksiyonu önleyecektir. 1/2 çay kaşığı tuzu bir bardak ılık suyla karıştırıp ağzınızda 30 saniye çalkaladıktan sonra tükürün. Diliniz iyileşene kadar günde birkaç kez uygulayabilirsiniz.

Bal
 
Bal, antibakteriyel özelliğiyle bakterinin hasar gören ciltte enfeksiyon oluşturmasını engelliyor; şişliği ve acıyı azaltıyor, iyileşmeyi hızlandırıyor. 1 çay kaşığı balı dilinize yayın, dilinizin üzerinde mümkün olabildiğince bekletin. Gün 2-3 kez tekrarlayın. Bal 1 yaşının altındaki çocuklara verilmemelidir!

Şeker
 
Şeker yanma hissini yatıştırır. Tat alma duyusunu geliştirir. 1 çay kaşığı şekeri dilinize koyup dilinizi damağınıza yaslayıp şeker eriyene kadar bekleyin. Kan şekeriniz yüksekse tavsiye edilmez!

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat