BİLİM SANAYİ VE TEKNOLOJİ BAKANI FARUK ÖZLÜ ELAZIĞ'A GELDİ

Okunma: 1310
GÜNCEL 11 Mart 2017 11:16
Videoyu Aç BİLİM SANAYİ VE TEKNOLOJİ BAKANI FARUK ÖZLÜ ELAZIĞ'A GELDİ
A
a
Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faik Özlü, cazibe merkezleri programı kapsamında yatırımlar ve referandum süreci değerlendirmesi için Elazığ'a geldi.

Bakan Özlü, ilk olarak Vali Murat Zorluoğlu'nu makamında ziyaret etti. 

Özlü, valilikte yaptığı açıklamada şöyle konuştu:"Bugün Elazığ'a gelişimizin iki sebebi var. Birincisi, bildiğiniz gibi Elazığ cazibe merkezi merkezi bölgesinde, Elazığ'a yatırım yapmak isteyen yatırımcıların yatırım alanı ihtiyaçlarını gidermek amacıyla sayın valimiz ve milletvekili arkadaşlarımızla bugün burada görüşmelerde bulunacağız. Çok sayıda talep var, Elazığ'da organize sanayi bölgelerinin kurulabilmesi için, mevcut olanalrı geliştirmek adına bakanlığımızla burada çalışacağız. İhtiyaç duyulan sanayi parsellerini oluşturmak için Milletvekili arkadaşlarımıza sözümüz var, ya yeni OSB kurulması ya da mevcudun geliştirilmesi konusunda destek sağlayacağız. "

Bakan Özlü, referandum sürecini anlatmak için görüşmelerde bulunacaklarını belirterek; "İkinci sebebimiz ise, bir referandum sürecindeyiz. Bizim partimizin ve Milliyetçi Harekat Partisinin birlikte hazırladığı bir paket söz konusu. Bu paketin daha iyi anlatılabilmesi noktasında bugün Elazığ' da sivil toplum kuruluşları ve Elazığlılarla temasımız olacak. Burada referandum sürecinde kendi politikamızı anlatacağız, soruları cevaplandıracağız. Bu iki amaç için Elazığ'dayız." dedi.

Bakan Faruk Özlü, Cumhurbaşkanının Rusya ile yapılan görüşmelerini şöyle değerlendirdi. " Rusya ile ilişkilerimizi düzeltiyoruz. Bu aşağı yukarı 6 aydır ilerleyen bir süreç, inşallah daha da iyi olacak Türkiye'nin Rusya
ile ilişkilerinin bozuk olmasının hiçbir anlamı ve sebebi yoktur. İki komşu ülkenin tarihten beri ilişkisi var. Türkiye'de Rusların, Rusya'da ise Türklerin yatırımları var. İki komşu ülkenin ilişkilerinin iyi olması çok doğal ve iyi bir süreçle devam ediyor." diye konuştu. 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR

1 Çay Kaşığı Dilinizde Bekletirseniz...

1 çay kaşığı balı dilinizde bekletirseniz...

Sıcacık içeceğinizden veya çorbanızdan bir yudum almak için sabırsızlanıyorsunuz ancak ilk yudumda diliniz öyle bir yanıyor ki geri kalanının keyfini çıkaramıyorsunuz.

Üstelik dilinizin iyileşmesi uzayınca yediklerinizden hiçbir tat alamayacaksınız. Peki dil yanması nasıl çabuk iyileştirilir?

Ağzınızdan nefes alın
 
Sıcak bir şey yedikten sonra hemen tükürün, dilinizi dışarı çıkarıp ağzınızdan nefes alıp vermeye başlayın. Ağzınızdan nefes aldığınızda soğuk hava içeri girerek yanmayı azaltır.

Soğuk bir şey yiyin/için
 
Hızlı bir şekilde soğuk bir şey yiyip içmek dilinizin sıcaklık derecesini düşürecek, inflamasyonu azaltacak ve doku hasarını önleyecektir. Buz ya da bozlu dondurma emebilirsiniz. Soğuk bir içecekten küçük yudumlar alın.

Ağzınızda ılık su çalkalayın
 
2013'te yapılan bir araştırmaya göre, yanıklardan sonra oluşan hasarı azaltmak için ılık su kullanılabilir. Ilık su, mikrosirkülasyonu arttırarak dokuların ölmesini engelliyor. Ilık suya biraz da tuz atarsanız enfeksiyonu önleyecektir. 1/2 çay kaşığı tuzu bir bardak ılık suyla karıştırıp ağzınızda 30 saniye çalkaladıktan sonra tükürün. Diliniz iyileşene kadar günde birkaç kez uygulayabilirsiniz.

Bal
 
Bal, antibakteriyel özelliğiyle bakterinin hasar gören ciltte enfeksiyon oluşturmasını engelliyor; şişliği ve acıyı azaltıyor, iyileşmeyi hızlandırıyor. 1 çay kaşığı balı dilinize yayın, dilinizin üzerinde mümkün olabildiğince bekletin. Gün 2-3 kez tekrarlayın. Bal 1 yaşının altındaki çocuklara verilmemelidir!

Şeker
 
Şeker yanma hissini yatıştırır. Tat alma duyusunu geliştirir. 1 çay kaşığı şekeri dilinize koyup dilinizi damağınıza yaslayıp şeker eriyene kadar bekleyin. Kan şekeriniz yüksekse tavsiye edilmez!

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat