saat FLAŞ HABER

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'IN AYASOFYA AÇIKLAMASINA DESTEK

Okunma: 425
GÜNCEL 30 Mart 2019 20:08
Videoyu Aç CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'IN AYASOFYA AÇIKLAMASINA DESTEK
A
a

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'IN AYASOFYA AÇIKLAMASINA DESTEK

Birlik Vakfı Elazığ Şubesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Ayasofya açıklamasına destek verdi.
Vakıftan yapılan açıklamada, son peygamber Mz. Muhammed tarafından müjdelenen, İslam orduları tarafından birçok kez kuşatılan İstanbul'un fethinin çağ kapatıp çağ açan Fatih Sultan Mehmet ve onun kahraman ordusuna nasip olduğu belirtildi.
İstanbul'un fethinin sembolü olan Ayasofya'nın bugün mahzun ve mağdur durumda olduğu ifade edilen açıklamada, şunlar kaydedildi:
ABD Başkanı Donald Trump'ın, ülkesinin İsrail'in Golan Tepeleri üzerindeki egemenliğini tanıdığını ilan eden deklarasyonu imzalaması zaman değişse de düşman zihniyetinin değişmediğini göstermektedir. Yeni Zelanda'daki müessif olay, bir çocuk masumiyetiyle sarıldığımız insan hakları teranesinin sadece birilerini korumak için icat edilmiş bir safsata olduğunu yeniden bütün boyutları ile bize gösterdi. Sıradan bir şuurun bile açıkça gördüğü bu mesajı Cumhurun Reisi anlamayan, anlamak istemeyenler için yeniden tercüme etti. Mesajınızı aldık, iman dolu göğsüyle ikinci, üçüncü Çanakkaleler'e hazır bir gençliğin dedeleriyle aynı kanı, aynı ruhu taşıdığını göremeyenler sonucuna katlanacaklar ise buyursun gelsinler. Biz daima hazırız.
İstanbul'un fethinin sembolü olan Ayasofya'nın yeniden ibadete açılması gerektiği aktarılan açıklamada, "Birlik Vakfı Elazığ Şubesi olarak, Sayın Cumhurbaşkanımızın Ayasofya'yı müze olmaktan çıkarıp, cami ismiyle müsemma hale getiririz sözlerini canı gönülden destekliyoruz denildi.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR

1 Çay Kaşığı Dilinizde Bekletirseniz...

1 çay kaşığı balı dilinizde bekletirseniz...

Sıcacık içeceğinizden veya çorbanızdan bir yudum almak için sabırsızlanıyorsunuz ancak ilk yudumda diliniz öyle bir yanıyor ki geri kalanının keyfini çıkaramıyorsunuz.

Üstelik dilinizin iyileşmesi uzayınca yediklerinizden hiçbir tat alamayacaksınız. Peki dil yanması nasıl çabuk iyileştirilir?

Ağzınızdan nefes alın
 
Sıcak bir şey yedikten sonra hemen tükürün, dilinizi dışarı çıkarıp ağzınızdan nefes alıp vermeye başlayın. Ağzınızdan nefes aldığınızda soğuk hava içeri girerek yanmayı azaltır.

Soğuk bir şey yiyin/için
 
Hızlı bir şekilde soğuk bir şey yiyip içmek dilinizin sıcaklık derecesini düşürecek, inflamasyonu azaltacak ve doku hasarını önleyecektir. Buz ya da bozlu dondurma emebilirsiniz. Soğuk bir içecekten küçük yudumlar alın.

Ağzınızda ılık su çalkalayın
 
2013'te yapılan bir araştırmaya göre, yanıklardan sonra oluşan hasarı azaltmak için ılık su kullanılabilir. Ilık su, mikrosirkülasyonu arttırarak dokuların ölmesini engelliyor. Ilık suya biraz da tuz atarsanız enfeksiyonu önleyecektir. 1/2 çay kaşığı tuzu bir bardak ılık suyla karıştırıp ağzınızda 30 saniye çalkaladıktan sonra tükürün. Diliniz iyileşene kadar günde birkaç kez uygulayabilirsiniz.

Bal
 
Bal, antibakteriyel özelliğiyle bakterinin hasar gören ciltte enfeksiyon oluşturmasını engelliyor; şişliği ve acıyı azaltıyor, iyileşmeyi hızlandırıyor. 1 çay kaşığı balı dilinize yayın, dilinizin üzerinde mümkün olabildiğince bekletin. Gün 2-3 kez tekrarlayın. Bal 1 yaşının altındaki çocuklara verilmemelidir!

Şeker
 
Şeker yanma hissini yatıştırır. Tat alma duyusunu geliştirir. 1 çay kaşığı şekeri dilinize koyup dilinizi damağınıza yaslayıp şeker eriyene kadar bekleyin. Kan şekeriniz yüksekse tavsiye edilmez!

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat