saat FLAŞ HABER

ELAZIĞ'IN YENİ BAŞKANI AK PARTİLİ ŞERİFOĞULLARI OLDU

Okunma: 409
GÜNCEL 1 Nisan 2019 10:45
Videoyu Aç ELAZIĞ'IN YENİ BAŞKANI AK PARTİLİ ŞERİFOĞULLARI OLDU
A
a

ELAZIĞ'IN YENİ BAŞKANI AK PARTİLİ ŞERİFOĞULLARI OLDU

Resmi olmayan sonuçlara göre yapılan yerel seçimlerde AK Parti'nin Elazığ Belediye Başkan Adayı Şahin Şerifoğulları, yeni başkan seçildi.
Mahalli İdareler Seçimi Tüm Türkiye'de olduğu gibi Elazığ'da da tamamlandı. Resmi olmayan sonuçlara göre Elazığ'ın il, ilçe ve belde belediye başkanları belirlendi. AK Parti'nin 39 yaşındaki adayı Şahin Şerifoğulları Elazığ'ın yeni belediye başkanı oldu. Seçim sonrası AK Parti tarafından Ahmet Aytar meydanında kutlama yapıldı.
Meydanda konuşan yeni başkan Şahin Şerifoğulları, Sizler bugün AK Partimizi tercih ederek, milli iradeden yana olduğunuzu gösterdiniz. Bu sizin zaferinizdir. AK Parti'nin hamurunu sizler yoğurdunuz. Bu sonuçlarla sandıktan birlik ve beraberliğimiz çıkmıştır. Kazanan sizler, demokrasimiz ve Elazığ oldu. Sizler bugün sandıkta güven ve istikrar için AK Parti ile yola devam kararı verdiniz. AK Partimize olan bu teveccühünüzden ötürü hepinize şükranlarımızı sunuyorum. Bu başarı bizleri şımartmayacak. Omuzlarımıza daha önemli bir sorumluluk yüklendiğinin farkına vararak, sizlere en güzel hizmeti getirebilmek için gece gündüz demeden çalışacağız. Demokratik tercihi AK Parti'den yana kullanmayan değerli vatandaşlarımıza da seslenmek istiyorum. Kime oy vermiş olursanız olsun, oylarınız bizim için değerlidir dedi.
Tüm Elazığlıların belediye başkanı olacağım
Tercihlere saygı duyduğunu aktaran Şerifoğulları, Farklı tercihlerinize de demokratik hayatımızın zenginlikleri olarak görüyoruz. Bugün seçimden zaferle ayrıldığım için bu zenginlikleri korumak da herkesten önce bizim görevimizdir. Bize verdiğiniz görevi layıkıyla yerine getirmek için gece gündüz demeden çalışacağız. Kapımızı demokratik nezaket ve halkımızdan aldığımız temsil yetkisi içerisinde herkese açık tutacağız. Bu zafer bizim başımızı döndürmeyecek. Aksine hizmet aşkımızı daha da diri tutacaktır. Biz kısa mesafe koşucusu olmayacağız. Bizim koşumuz uzun soluklu bir maratondur. Onun için durmak yok diyerek koşacağız. Adalet, merhamet ile koşacağız. Ben artık bu şehirde AK Partililerin değil tüm Elazığlıların belediye başkanı olacağım. Ayrım yapmayacak, şehrimizde yaşayan herkesi kucaklayacağım diye konuştu.
Öte yandan ilçelerden resmi olamayan sonuçlara göre AK Parti'den Alacakaya'da Başaran Yaşlı, Arıcak'ta Ferit Yıldırım, Baskil'de İhsan Akmurat, Karakoçan'da Ayhan Akbaba, Kovancılar'da Hacı Akpınar, Palu'da Efrayim Ünalan başkanlık yarışında ipi göğüsledi. Ağın'da Ali Uslu, Maden'de Orhan Yavuz ve Sivrice'de Turgay Gündoğan ise MHP'den seçimi kazanana isimler oldu. Keban ilçesinden ise AK Parti'den aday gösterilmediği için bağımsız aday olan Fethiye Atlı yeniden başkan seçildi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR

1 Çay Kaşığı Dilinizde Bekletirseniz...

1 çay kaşığı balı dilinizde bekletirseniz...

Sıcacık içeceğinizden veya çorbanızdan bir yudum almak için sabırsızlanıyorsunuz ancak ilk yudumda diliniz öyle bir yanıyor ki geri kalanının keyfini çıkaramıyorsunuz.

Üstelik dilinizin iyileşmesi uzayınca yediklerinizden hiçbir tat alamayacaksınız. Peki dil yanması nasıl çabuk iyileştirilir?

Ağzınızdan nefes alın
 
Sıcak bir şey yedikten sonra hemen tükürün, dilinizi dışarı çıkarıp ağzınızdan nefes alıp vermeye başlayın. Ağzınızdan nefes aldığınızda soğuk hava içeri girerek yanmayı azaltır.

Soğuk bir şey yiyin/için
 
Hızlı bir şekilde soğuk bir şey yiyip içmek dilinizin sıcaklık derecesini düşürecek, inflamasyonu azaltacak ve doku hasarını önleyecektir. Buz ya da bozlu dondurma emebilirsiniz. Soğuk bir içecekten küçük yudumlar alın.

Ağzınızda ılık su çalkalayın
 
2013'te yapılan bir araştırmaya göre, yanıklardan sonra oluşan hasarı azaltmak için ılık su kullanılabilir. Ilık su, mikrosirkülasyonu arttırarak dokuların ölmesini engelliyor. Ilık suya biraz da tuz atarsanız enfeksiyonu önleyecektir. 1/2 çay kaşığı tuzu bir bardak ılık suyla karıştırıp ağzınızda 30 saniye çalkaladıktan sonra tükürün. Diliniz iyileşene kadar günde birkaç kez uygulayabilirsiniz.

Bal
 
Bal, antibakteriyel özelliğiyle bakterinin hasar gören ciltte enfeksiyon oluşturmasını engelliyor; şişliği ve acıyı azaltıyor, iyileşmeyi hızlandırıyor. 1 çay kaşığı balı dilinize yayın, dilinizin üzerinde mümkün olabildiğince bekletin. Gün 2-3 kez tekrarlayın. Bal 1 yaşının altındaki çocuklara verilmemelidir!

Şeker
 
Şeker yanma hissini yatıştırır. Tat alma duyusunu geliştirir. 1 çay kaşığı şekeri dilinize koyup dilinizi damağınıza yaslayıp şeker eriyene kadar bekleyin. Kan şekeriniz yüksekse tavsiye edilmez!

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat