ELAZIĞ MÜFTÜLÜĞÜ ŞEHİT AİLELERİNİ AĞIRLADI!

Okunma: 66
YEREL HABER 4 Ağustos 2020 15:15
Videoyu Aç ELAZIĞ MÜFTÜLÜĞÜ ŞEHİT AİLELERİNİ AĞIRLADI!
A
a

ELAZIĞ MÜFTÜLÜĞÜ ŞEHİT AİLELERİNİ AĞIRLADI!

Elazığ İl Müftülüğü tarafından Kurban Bayramı’nda şehit aileleri ile buluşma programı düzenlendi.
8. Kolordu Komutanlığı Garnizon Şehitliği’nde düzenlenen programda İzzetpaşa Camii Müezzin Kayyımları Cabir Karataş ve Yusuf Türk tarafından Kuran’ı Kerim okunurken, İl Müftüsü Selami Aydın ise dua etti.
Bayramın 4’üncü gününde İl Müftülüğü tarafından organize edilen programa Garnizon Şehitliğinde metfun bulunan; Jandarma Uzman Çavuş Muammer Faruk Salgar,Piyade Teğmen Canbert Tatar, Şehit Jandarma Uzman Çavuş Sezer Aydemir, Şehit Uzman Çavuş Musa Yılmaz, Şehit Astsubay Kıdemli Çavuş Önder Pınar, Şehit Polis Mehmet Öter,Şehit Uzman Çavuş Fevzi Gürsu ve Şehit Uzman Çavuş Faruk Barut’un aileleri ve yakınları katıldı. Değerli misafirlerini ağırlamaktan mutlu olduğunu ifade eden Müftü Selami Aydın, şehit yakınları ile yakından ilgilenirken, bu tür programların devam edeceğini ifade etti.
“MÜFTÜ AYDIN: SİZ EVLATLARINIZI KURBAN ETTİNİZ”
Vatan, bayrak ve mukaddes değerler uğruna evlatlarını kurban eden ailelerin bayramlarını tebrik eden Müftü Aydın; “Davetimize icabet ettiğiniz için hepinize teşekkür ediyorum. Amacımız, hem şehitlerimizi yâd etmek hem de sizlerle bir araya gelerek gönül köprüleri kurmaktır. Genç yaşta hayatlarını feda eden evlatlarınız gibi sizler de bizim için çok değerlisiniz. Sizler gencecik evlatlarınızı kurban ettiniz. Kiminizin yavrusu, kiminizin yakını olan şehitlerimiz aslında hepimizin evlatlarıdır. Bizler onların sayesinde bu vatan toprağında bağımsız şekilde bir hayat yaşıyoruz. Biliniz ki onların ruhaniyetleri daima bizimledir. Allah şehitlerimize rahmet eylesin ve hepinizden ebeden razı olsun”dedi.
Müftü Aydın’ın konuşmasının ardından 8. Kolordu Komutanlığı ve İl Müftülüğü tarafından şehit yakınlarına çeşitli ikramlarda bulunuldu. Daha sonra kabirlerinin başında şehitlerimizin için Kur’an-ı Kerim okunurken, program Müftü Aydın’ın duası ile sona erdi. Müftü Aydın şehit aileleri için düzenlenen anma programında kendilerine ev sahipliği yapan 8. Kolordu Komutanlığı ve Garnizon Şehitliği’nde görevli komutan ve personele ayrıca teşekkür etti.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR

1 Çay Kaşığı Dilinizde Bekletirseniz...

1 çay kaşığı balı dilinizde bekletirseniz...

Sıcacık içeceğinizden veya çorbanızdan bir yudum almak için sabırsızlanıyorsunuz ancak ilk yudumda diliniz öyle bir yanıyor ki geri kalanının keyfini çıkaramıyorsunuz.

Üstelik dilinizin iyileşmesi uzayınca yediklerinizden hiçbir tat alamayacaksınız. Peki dil yanması nasıl çabuk iyileştirilir?

Ağzınızdan nefes alın
 
Sıcak bir şey yedikten sonra hemen tükürün, dilinizi dışarı çıkarıp ağzınızdan nefes alıp vermeye başlayın. Ağzınızdan nefes aldığınızda soğuk hava içeri girerek yanmayı azaltır.

Soğuk bir şey yiyin/için
 
Hızlı bir şekilde soğuk bir şey yiyip içmek dilinizin sıcaklık derecesini düşürecek, inflamasyonu azaltacak ve doku hasarını önleyecektir. Buz ya da bozlu dondurma emebilirsiniz. Soğuk bir içecekten küçük yudumlar alın.

Ağzınızda ılık su çalkalayın
 
2013'te yapılan bir araştırmaya göre, yanıklardan sonra oluşan hasarı azaltmak için ılık su kullanılabilir. Ilık su, mikrosirkülasyonu arttırarak dokuların ölmesini engelliyor. Ilık suya biraz da tuz atarsanız enfeksiyonu önleyecektir. 1/2 çay kaşığı tuzu bir bardak ılık suyla karıştırıp ağzınızda 30 saniye çalkaladıktan sonra tükürün. Diliniz iyileşene kadar günde birkaç kez uygulayabilirsiniz.

Bal
 
Bal, antibakteriyel özelliğiyle bakterinin hasar gören ciltte enfeksiyon oluşturmasını engelliyor; şişliği ve acıyı azaltıyor, iyileşmeyi hızlandırıyor. 1 çay kaşığı balı dilinize yayın, dilinizin üzerinde mümkün olabildiğince bekletin. Gün 2-3 kez tekrarlayın. Bal 1 yaşının altındaki çocuklara verilmemelidir!

Şeker
 
Şeker yanma hissini yatıştırır. Tat alma duyusunu geliştirir. 1 çay kaşığı şekeri dilinize koyup dilinizi damağınıza yaslayıp şeker eriyene kadar bekleyin. Kan şekeriniz yüksekse tavsiye edilmez!

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat