ELAZIĞ SANAT SEZONU 25 EYLÜL'DE AÇILIYOR

Okunma: 35
GÜNCEL 24 Eylül 2021 12:38
Videoyu Aç ELAZIĞ SANAT SEZONU 25 EYLÜL'DE AÇILIYOR
A
a

ELAZIĞ SANAT SEZONU 25 EYLÜL'DE AÇILIYOR

Elazığ Devlet Klasik Türk Müziği ve Kürsü Başı Topluluğu Müdürlüğü, 2021 – 2022 sanat sezonunu 25 Eylül saat 20:00'da Nurettin Ardıçoğlu Kültür Merkezi’nde düzenleyeceği konserle açacak.

Elazığ Devlet Klasik Türk Müziği ve Kürsü Başı Topluluğu Müdürlüğü’nün 2021 – 2022 sanat sezonu 25 Eylül’de saat 20’de Hüseyni Fazlı konseri ile açılıyor. Koro yeni sezonun ilk konseri için hazırlıklarını son hız sürdürüyor. Koro Müdürü Olcay Bürhan, konserde Covid-19 salgınına karşı tüm tedbirlerin alındığını kaydetti.

 ''2021 – 2022 sanat sezonunu 25 Eylül Nurettin Ardıçoğlu Kültür Merkezi’nde saat 20:00'da Hüseyni Fazlı ile açıyoruz. Tüm Elazığlı müzik severleri düzenlemiş olduğumuz konsere bekliyoruz. Bu sanat sezonunda müdürlüğümüzce 30 periyodik konser düzenlemeyi planlıyoruz. Ayrıca eğitim konserleri de düzenlemeye devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sİzce Dolar daha fazla yükselir mi?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR

1 Çay Kaşığı Dilinizde Bekletirseniz...

1 çay kaşığı balı dilinizde bekletirseniz...

Sıcacık içeceğinizden veya çorbanızdan bir yudum almak için sabırsızlanıyorsunuz ancak ilk yudumda diliniz öyle bir yanıyor ki geri kalanının keyfini çıkaramıyorsunuz.

Üstelik dilinizin iyileşmesi uzayınca yediklerinizden hiçbir tat alamayacaksınız. Peki dil yanması nasıl çabuk iyileştirilir?

Ağzınızdan nefes alın
 
Sıcak bir şey yedikten sonra hemen tükürün, dilinizi dışarı çıkarıp ağzınızdan nefes alıp vermeye başlayın. Ağzınızdan nefes aldığınızda soğuk hava içeri girerek yanmayı azaltır.

Soğuk bir şey yiyin/için
 
Hızlı bir şekilde soğuk bir şey yiyip içmek dilinizin sıcaklık derecesini düşürecek, inflamasyonu azaltacak ve doku hasarını önleyecektir. Buz ya da bozlu dondurma emebilirsiniz. Soğuk bir içecekten küçük yudumlar alın.

Ağzınızda ılık su çalkalayın
 
2013'te yapılan bir araştırmaya göre, yanıklardan sonra oluşan hasarı azaltmak için ılık su kullanılabilir. Ilık su, mikrosirkülasyonu arttırarak dokuların ölmesini engelliyor. Ilık suya biraz da tuz atarsanız enfeksiyonu önleyecektir. 1/2 çay kaşığı tuzu bir bardak ılık suyla karıştırıp ağzınızda 30 saniye çalkaladıktan sonra tükürün. Diliniz iyileşene kadar günde birkaç kez uygulayabilirsiniz.

Bal
 
Bal, antibakteriyel özelliğiyle bakterinin hasar gören ciltte enfeksiyon oluşturmasını engelliyor; şişliği ve acıyı azaltıyor, iyileşmeyi hızlandırıyor. 1 çay kaşığı balı dilinize yayın, dilinizin üzerinde mümkün olabildiğince bekletin. Gün 2-3 kez tekrarlayın. Bal 1 yaşının altındaki çocuklara verilmemelidir!

Şeker
 
Şeker yanma hissini yatıştırır. Tat alma duyusunu geliştirir. 1 çay kaşığı şekeri dilinize koyup dilinizi damağınıza yaslayıp şeker eriyene kadar bekleyin. Kan şekeriniz yüksekse tavsiye edilmez!

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat