ELAZIĞSPOR FARKLI YENİLDİ

Okunma: 330
GÜNCEL 13 Ekim 2019 16:50
Videoyu Aç ELAZIĞSPOR FARKLI YENİLDİ
A
a

ELAZIĞSPOR FARKLI YENİLDİ

Birevim Elazığspor, Bodrum Belediyesi Bodrumspor ile karşılaştı. Karşılaşma saat 14.00’da başladı. Karşılaşmayı Ankara Bölgesi Klasman Hakemi Gürel Uzuner yönetti.
ELAZIĞSPOR’UN İLK 11'İ ŞÖYLE;
 Ahmet Doğan, Onur Alsu, Yiğitcan Erdoğan, Ahmet Burak Solakel, Selim Enes Özeren, Murathan Özen, Kadir Bekmezci, Cengizhan Akgün, Kadir Taşoğlu, Ömer Yıldız, Cihan Canpolat ELAZIĞSPOR’UN YEDEKLERİ ŞÖYLE;
Ali Karataş, Hasan Ekici, Hebat Alan, Muhammed Düzgüner, Fırat Öncü, Muhammed Yıldırım, Ahmet Can Aslan Bodrum Belediyesi Bodrumspor 0 - 1 Birevim Elazığspor Karşılaşmanın 34. dakikasında Elazığsporlu futbolcu Kadir Bekmezci Elazığspor'umuzun ilk golünü attı. Bodrum Belediyesi Bodrumspor 1 - 1 Birevim Elazığspor Karşılaşmanın 45. dakikasında Bodrum Belediyesi Bodrumsporlu futbolcu Sergen Yatağan takımının ilk golünü attı. Bodrum Belediyesi Bodrumspor 2 - 1 Birevim Elazığspor Karşılaşmanın 45. dakikasında Bodrum Belediyesi Bodrumsporlu futbolcu Sergen Yatağan takımının ikinci golünü attı. Karşılaşmada ilk yarı Bodrum Belediyesi Bodrumspor 2 - 1 Birevim Elazığspor şeklinde sona erdi. Bodrum Belediyesi Bodrumspor 3 - 1 Birevim Elazığspor Karşılaşmanın 47. dakikasında Bodrum Belediyesi Bodrumsporlu futbolcu Celal Dumanlı takımının üçüncü golünü attı. Bodrum Belediyesi Bodrumspor 4 - 1 Birevim Elazığspor Karşılaşmanın 83. dakikasında Bodrum Belediyesi Bodrumsporlu futbolcu Medeni Bingöl takımının dördüncü golünü attı. Bodrum Belediyesi Bodrumspor 5 - 1 Birevim Elazığspor Karşılaşmanın 89. dakikasında Bodrum Belediyesi Bodrumsporlu futbolcu Saban Genişyürek takımının beşinci golünü attı. Müsabaka Bodrum Belediyesi Bodrumspor 5 - 1 Birevim Elazığspor şeklinde sona erdi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR

1 Çay Kaşığı Dilinizde Bekletirseniz...

1 çay kaşığı balı dilinizde bekletirseniz...

Sıcacık içeceğinizden veya çorbanızdan bir yudum almak için sabırsızlanıyorsunuz ancak ilk yudumda diliniz öyle bir yanıyor ki geri kalanının keyfini çıkaramıyorsunuz.

Üstelik dilinizin iyileşmesi uzayınca yediklerinizden hiçbir tat alamayacaksınız. Peki dil yanması nasıl çabuk iyileştirilir?

Ağzınızdan nefes alın
 
Sıcak bir şey yedikten sonra hemen tükürün, dilinizi dışarı çıkarıp ağzınızdan nefes alıp vermeye başlayın. Ağzınızdan nefes aldığınızda soğuk hava içeri girerek yanmayı azaltır.

Soğuk bir şey yiyin/için
 
Hızlı bir şekilde soğuk bir şey yiyip içmek dilinizin sıcaklık derecesini düşürecek, inflamasyonu azaltacak ve doku hasarını önleyecektir. Buz ya da bozlu dondurma emebilirsiniz. Soğuk bir içecekten küçük yudumlar alın.

Ağzınızda ılık su çalkalayın
 
2013'te yapılan bir araştırmaya göre, yanıklardan sonra oluşan hasarı azaltmak için ılık su kullanılabilir. Ilık su, mikrosirkülasyonu arttırarak dokuların ölmesini engelliyor. Ilık suya biraz da tuz atarsanız enfeksiyonu önleyecektir. 1/2 çay kaşığı tuzu bir bardak ılık suyla karıştırıp ağzınızda 30 saniye çalkaladıktan sonra tükürün. Diliniz iyileşene kadar günde birkaç kez uygulayabilirsiniz.

Bal
 
Bal, antibakteriyel özelliğiyle bakterinin hasar gören ciltte enfeksiyon oluşturmasını engelliyor; şişliği ve acıyı azaltıyor, iyileşmeyi hızlandırıyor. 1 çay kaşığı balı dilinize yayın, dilinizin üzerinde mümkün olabildiğince bekletin. Gün 2-3 kez tekrarlayın. Bal 1 yaşının altındaki çocuklara verilmemelidir!

Şeker
 
Şeker yanma hissini yatıştırır. Tat alma duyusunu geliştirir. 1 çay kaşığı şekeri dilinize koyup dilinizi damağınıza yaslayıp şeker eriyene kadar bekleyin. Kan şekeriniz yüksekse tavsiye edilmez!

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat