İSTANBUL - ELAZIĞ UÇAĞI ELAZIĞ HAVALİMANI'NA İNİŞ YAPAMADI

Okunma: 713
GÜNCEL 10 Temmuz 2018 16:35
A
a

İSTANBUL - ELAZIĞ UÇAĞI ELAZIĞ HAVALİMANI'NA İNİŞ YAPAMADI

 Bugün saat 11:45’de İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan havalanan Anadolu Jet'e ait Elazığ uçağı Elazığ Havalimanı'na iniş yapamadı.
İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan Elazığ’a gelmek üzere saat 11:45’de havalanan Anadolu Jet'e ait Elazığ uçağı Elazığ’daki hava muhalefeti nedeniyle Elazığ Havalimanı’na iniş yapamadı. Elazığ Havalimanı pistini iki kez iniş yapmaya çalışan pilot, iki denemesinde de yoğun rüzgar nedeniyle piste inişini gerçekleştiremedi.
Piste çok kısa bir mesafe kala inemeden tekrar havalanan uçak daha sonra acil olarak Malatya Havalimanı'na iniş yaptı.  Normal Şartlarsa saat 13:30’da Elazığ Havalimanı'nda olması gereken İstanbul Elazığ uçağı, zorunlu iniş yaptığı Malatya Havalimanı'nda yakıt ikmali yaptı. Bu esnada uçağın içerisindeki bazı yolcular korkarak Elazığ’a karayolu ile geçmek istedi. Kısa süreli panik ve kargaşanın yaşandığı uçağın Malatya Havalimanı'ndan Elazığ’a gelmek üzere tekrar havalanması bekleniyor.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR

1 Çay Kaşığı Dilinizde Bekletirseniz...

1 çay kaşığı balı dilinizde bekletirseniz...

Sıcacık içeceğinizden veya çorbanızdan bir yudum almak için sabırsızlanıyorsunuz ancak ilk yudumda diliniz öyle bir yanıyor ki geri kalanının keyfini çıkaramıyorsunuz.

Üstelik dilinizin iyileşmesi uzayınca yediklerinizden hiçbir tat alamayacaksınız. Peki dil yanması nasıl çabuk iyileştirilir?

Ağzınızdan nefes alın
 
Sıcak bir şey yedikten sonra hemen tükürün, dilinizi dışarı çıkarıp ağzınızdan nefes alıp vermeye başlayın. Ağzınızdan nefes aldığınızda soğuk hava içeri girerek yanmayı azaltır.

Soğuk bir şey yiyin/için
 
Hızlı bir şekilde soğuk bir şey yiyip içmek dilinizin sıcaklık derecesini düşürecek, inflamasyonu azaltacak ve doku hasarını önleyecektir. Buz ya da bozlu dondurma emebilirsiniz. Soğuk bir içecekten küçük yudumlar alın.

Ağzınızda ılık su çalkalayın
 
2013'te yapılan bir araştırmaya göre, yanıklardan sonra oluşan hasarı azaltmak için ılık su kullanılabilir. Ilık su, mikrosirkülasyonu arttırarak dokuların ölmesini engelliyor. Ilık suya biraz da tuz atarsanız enfeksiyonu önleyecektir. 1/2 çay kaşığı tuzu bir bardak ılık suyla karıştırıp ağzınızda 30 saniye çalkaladıktan sonra tükürün. Diliniz iyileşene kadar günde birkaç kez uygulayabilirsiniz.

Bal
 
Bal, antibakteriyel özelliğiyle bakterinin hasar gören ciltte enfeksiyon oluşturmasını engelliyor; şişliği ve acıyı azaltıyor, iyileşmeyi hızlandırıyor. 1 çay kaşığı balı dilinize yayın, dilinizin üzerinde mümkün olabildiğince bekletin. Gün 2-3 kez tekrarlayın. Bal 1 yaşının altındaki çocuklara verilmemelidir!

Şeker
 
Şeker yanma hissini yatıştırır. Tat alma duyusunu geliştirir. 1 çay kaşığı şekeri dilinize koyup dilinizi damağınıza yaslayıp şeker eriyene kadar bekleyin. Kan şekeriniz yüksekse tavsiye edilmez!

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat