İYİ PARTİ İL BAŞKANI MEVLÜT OR'DAN GÜNDEM DEĞİŞTİRECEK AÇIKLAMALAR

Okunma: 161
YEREL HABER 23 Eylül 2020 16:44
Videoyu Aç İYİ PARTİ İL BAŞKANI MEVLÜT OR'DAN GÜNDEM DEĞİŞTİRECEK AÇIKLAMALAR
A
a

İYİ PARTİ İL BAŞKANI MEVLÜT OR'DAN GÜNDEM DEĞİŞTİRECEK AÇIKLAMALAR

İYİ Parti Elazığ İl Başkanı Mevlüt Or, İYİ Parti’nin kongresinin ardından parti yönetiminde liste dışı kalanların partiye yönelik açıklamalarını eleştirerek, İYİ Parti’nin Elazığlı siyasetçi Yavuz Temizer hakkında dikkat çekici açıklamalarda bulundu.
İYİ Parti'nin Pazar günü yapılan 2. Olağan Kurultayı'nda partinin Genel İdare Kurulu (GİK) ve Merkez Disiplin Kurulu'na (MDK) giren isimler belli oldu. Bu isimlerin belirlenmesinin ardından parti içerisinde de çalkantılar yaşanmaya başladı. Genel Kurul sonrası İYİ Parti Elazığ İl Başkanı Mevlüt Or dikkat çekici  açıklamalarda bulundu.
İYİ PARTİ KADROLARINI BİR MERDİVEN GİBİ GÖREN KİŞİLİKLER YÜZÜNDEN PARTİMİZ KİRLENMEKTE, AMAÇLAR SAPTIRILMAKTADIR
 İl Başkanı Mevlüt Or; “İYİ Parti 2’nci Olağan Kurultayımızı büyük bir katılım ve coşkulu bir kutlamayla gerçekleştirdik. Bizler bu büyük mücadelenin neferleri olarak her zaman Sn.Genel Başkanımızın emrinde ve ülkemizin, milletimizin ülkü, ideal ve hayalleri doğrultusunda hareket ettik. Her zaman siyasetin dürüst, onurlu ve şahsiyetli yapılmasını, partimizin temel ilke ve prensiplerine bağlı kalarak yürüttük ve yürütmeye devam edeceğiz. Ancak; İYİ Parti kadrolarını bir merdiven gibi gören kişilikler yüzünden partimiz kirlenmekte, amaçlar saptırılmaktadır. Bizler asla bu tür müdahalelere izin vermeyeceğiz” dedi.
 “BUNU SENİN YANINA BIRAKIRSAM ADAM DEĞİLİM”
Geçen dönem istifa etme gerekçesini ve sonrasında yaşanılanları anlatan Mevlüt Or, “Elazığ İYİ Parti İl Başkanı olarak daha önce de bu görevi yürüttüğüm dönemlerde birilerinin emir ve yönlendirmeleri ile değil, Sn.Genel Başkanımız Meral AKŞENER hanımefendinin emirleri doğrultusunda hareket edip, parti ilkelerini ihlal edecek hiçbir çalışmanın içerisinde olmadım. Üzerime atılan haksız ithamlar sonucu, partime daha fazla zarar vermemek adına istifa edip, İl Başkanlığı görevimden ayrıldım. Bu istifamda şahsi emel ve isteklerine ortak olmadığım, Sn. Yavuz TEMİZER beyin rolü büyüktür. Önceki dönem İl Başkanlığı sürecinde, halen şahsi cep telefonumda kayıtlı bulunan 19 Şubat 2019 tarihli, “bunu senin yanına bırakırsam adam değilim” mesajı, tehdit içerikli olup, siyaseti şahsi emelleri doğrultusunda kullanmıştır. Elazığ halkı ve kamuoyu bilmelidir ki; Sn. Genel Başkanımızın talimatı ile demokratik bir kongre ve seçim süreci geçirmiş olup, Elazığ delegelerinin tercih ve teveccühü ile yeniden İl Başkanlığı görevini kazandım. İl Başkanı demek, bir ilin UÇ BEYİ!, İyi Partinin yetkilisi ve yönetimi ile beraber tek sorumlu kişisi demektir” ifadelerini kullandı.
SİYASETİN TERBİYELİ ŞAHSİYETLİ KİŞİLİKLİ VE DONANIMLI YAPILMASI GEREKİR
İYİ Parti Elazığ İl Başkanı Mevlüt Or; “Sn.Yavuz TEMİZER beyefendinin, GİK seçimi sonrası ortaya attığı asılsız iddialar ve bu iddiaların ortasına Sn.Koray AYDIN’ı yerleştirmek, Genel Merkezimizi ve Genel Başkanımız ile Üst Kurul Delegeleri ve GİK adaylarımızı karalamaktan ve partimize zarar vermekten başka bir şey değildir. Elazığ halkı da, Sn.Yavuz TEMİZER hakkındaki olumsuz düşüncelerini gerek partimiz kanalıyla, gerek dış mecralarda her fırsatta beyan etmektedir. Bu olumsuz tablo, ilimiz ve İYİ Parti teşkilatı olarak hoş karşılanmamakla beraber, şahsi çıkarların parti menfaati üzerinde tutulması hiçbir ahlaki ve etik kural ile bağdaşmamaktadır. Siyasetin terbiyeli şahsiyetli kişilikli ve donanımlı yapılması gerektiği gibi, İYİ Parti’yi temsil eden kişilerin de, görev verilmediği takdirde veya demokratik seçimle göreve gelmemesi halinde, toplumun ahlaki değerlerini hiçe sayması, söz ve tehditkar tavır takınmaları siyasi adap ve politik arenada yerini bulmamaktadır. Bizim İYİ Parti Elazığ İl Başkanı ve Yönetimi olarak tek amacımız, milletimizin refahı, devletimizin devamı için Sn.Meral AKŞENER’ı Cumhurbaşkanı yaparak, Güçlendirilmiş Parlementer Sisteme geçiş adımlarını atmak ve ilelebet Vatan, Millet, Bayrak sevdamızı yaşatmaktır” şeklinde konuştu.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR

1 Çay Kaşığı Dilinizde Bekletirseniz...

1 çay kaşığı balı dilinizde bekletirseniz...

Sıcacık içeceğinizden veya çorbanızdan bir yudum almak için sabırsızlanıyorsunuz ancak ilk yudumda diliniz öyle bir yanıyor ki geri kalanının keyfini çıkaramıyorsunuz.

Üstelik dilinizin iyileşmesi uzayınca yediklerinizden hiçbir tat alamayacaksınız. Peki dil yanması nasıl çabuk iyileştirilir?

Ağzınızdan nefes alın
 
Sıcak bir şey yedikten sonra hemen tükürün, dilinizi dışarı çıkarıp ağzınızdan nefes alıp vermeye başlayın. Ağzınızdan nefes aldığınızda soğuk hava içeri girerek yanmayı azaltır.

Soğuk bir şey yiyin/için
 
Hızlı bir şekilde soğuk bir şey yiyip içmek dilinizin sıcaklık derecesini düşürecek, inflamasyonu azaltacak ve doku hasarını önleyecektir. Buz ya da bozlu dondurma emebilirsiniz. Soğuk bir içecekten küçük yudumlar alın.

Ağzınızda ılık su çalkalayın
 
2013'te yapılan bir araştırmaya göre, yanıklardan sonra oluşan hasarı azaltmak için ılık su kullanılabilir. Ilık su, mikrosirkülasyonu arttırarak dokuların ölmesini engelliyor. Ilık suya biraz da tuz atarsanız enfeksiyonu önleyecektir. 1/2 çay kaşığı tuzu bir bardak ılık suyla karıştırıp ağzınızda 30 saniye çalkaladıktan sonra tükürün. Diliniz iyileşene kadar günde birkaç kez uygulayabilirsiniz.

Bal
 
Bal, antibakteriyel özelliğiyle bakterinin hasar gören ciltte enfeksiyon oluşturmasını engelliyor; şişliği ve acıyı azaltıyor, iyileşmeyi hızlandırıyor. 1 çay kaşığı balı dilinize yayın, dilinizin üzerinde mümkün olabildiğince bekletin. Gün 2-3 kez tekrarlayın. Bal 1 yaşının altındaki çocuklara verilmemelidir!

Şeker
 
Şeker yanma hissini yatıştırır. Tat alma duyusunu geliştirir. 1 çay kaşığı şekeri dilinize koyup dilinizi damağınıza yaslayıp şeker eriyene kadar bekleyin. Kan şekeriniz yüksekse tavsiye edilmez!

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat