KARAKUŞ GÖREVİ UYMAZ’DAN DEVRALDI

Okunma: 201
GÜNCEL 13 Ekim 2019 16:56
Videoyu Aç KARAKUŞ GÖREVİ UYMAZ’DAN DEVRALDI
A
a

KARAKUŞ GÖREVİ UYMAZ’DAN DEVRALDI

Av. Erhun Karakuş Yeniden Refah Partisi Elazığ İl Başkanlığında düzenlenen bir törenle Fikret Uymaz’dan İl başkanlığı görevini devraldı.
Yeniden Refah Partisi Elazığ İl Başkanlığı’nı Av. Erhun Karaküş, Fikret Uymaz’dan devraldı.
KARAKUŞ: BÜYÜK HİZMETLERE İMZA ATAN FİKRET UYMAZI TEBRİK EDİYORUM
Yaklaşık 9 aydır İl başkanlığını yürüten Fikret Uymaz’a yaptığı hizmetlerden ötürü teşekkürlerini ileten Karakuş, Partimizin Elazığ’da Kuruluşundan bugüne kadar çok büyük hizmetlere imza atan Fikret Uymazı tebrik ediyorum dedi.
UYMAZ: YENİ İL BAŞKANIMI DA TEBRİK EDİYOR HAYIRLI HİZMETLER DİLİYORUM
Fikret Uymaz ise, Biz 9 ayda yapılması çok zor olan büyük hizmetler yaptık. Partinin kurulması, il binasının tutulması, Merkez ilçe, ilçe kongrelerini ve Tüm Türkiye’ye örnek olan il kongremizi yaptık. Benim İl dışına taşınma zorunluluğum dolayısıyla görevi bırakmak zorunda kaldım. Bugüne kadar birlikte çalıştığım arkadaşlara çok teşekkür ediyorum. Ve asıl bu hizmetleri nasip eden Allah’a şükürler olsun. Yeni İl başkanımı da tebrik ediyor hayırlı hizmetler diliyorum dedi.
 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR

1 Çay Kaşığı Dilinizde Bekletirseniz...

1 çay kaşığı balı dilinizde bekletirseniz...

Sıcacık içeceğinizden veya çorbanızdan bir yudum almak için sabırsızlanıyorsunuz ancak ilk yudumda diliniz öyle bir yanıyor ki geri kalanının keyfini çıkaramıyorsunuz.

Üstelik dilinizin iyileşmesi uzayınca yediklerinizden hiçbir tat alamayacaksınız. Peki dil yanması nasıl çabuk iyileştirilir?

Ağzınızdan nefes alın
 
Sıcak bir şey yedikten sonra hemen tükürün, dilinizi dışarı çıkarıp ağzınızdan nefes alıp vermeye başlayın. Ağzınızdan nefes aldığınızda soğuk hava içeri girerek yanmayı azaltır.

Soğuk bir şey yiyin/için
 
Hızlı bir şekilde soğuk bir şey yiyip içmek dilinizin sıcaklık derecesini düşürecek, inflamasyonu azaltacak ve doku hasarını önleyecektir. Buz ya da bozlu dondurma emebilirsiniz. Soğuk bir içecekten küçük yudumlar alın.

Ağzınızda ılık su çalkalayın
 
2013'te yapılan bir araştırmaya göre, yanıklardan sonra oluşan hasarı azaltmak için ılık su kullanılabilir. Ilık su, mikrosirkülasyonu arttırarak dokuların ölmesini engelliyor. Ilık suya biraz da tuz atarsanız enfeksiyonu önleyecektir. 1/2 çay kaşığı tuzu bir bardak ılık suyla karıştırıp ağzınızda 30 saniye çalkaladıktan sonra tükürün. Diliniz iyileşene kadar günde birkaç kez uygulayabilirsiniz.

Bal
 
Bal, antibakteriyel özelliğiyle bakterinin hasar gören ciltte enfeksiyon oluşturmasını engelliyor; şişliği ve acıyı azaltıyor, iyileşmeyi hızlandırıyor. 1 çay kaşığı balı dilinize yayın, dilinizin üzerinde mümkün olabildiğince bekletin. Gün 2-3 kez tekrarlayın. Bal 1 yaşının altındaki çocuklara verilmemelidir!

Şeker
 
Şeker yanma hissini yatıştırır. Tat alma duyusunu geliştirir. 1 çay kaşığı şekeri dilinize koyup dilinizi damağınıza yaslayıp şeker eriyene kadar bekleyin. Kan şekeriniz yüksekse tavsiye edilmez!

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat