KAYA: ‘'KIRICI, İNCİTİCİ HİÇBİR SÖZE MARUZ KALMADIK’’

Okunma: 48
GÜNCEL 28 Temmuz 2021 15:13
Videoyu Aç KAYA: ‘'KIRICI, İNCİTİCİ HİÇBİR SÖZE MARUZ KALMADIK’’
A
a

KAYA: ‘'KIRICI, İNCİTİCİ HİÇBİR SÖZE MARUZ KALMADIK’’

Akçakiraz Belediye Başkanı Sabahattin Kaya, Belediye çalışmaları konusunda gazetemize bir açıklama yaptı. Yaptığı açıklamada Akçakiraz halkına en iyi hizmeti vermek için çabaladıklarını ifade eden Kaya, halk tarafından yapıcı eleştiriler dışında kırıcı hiçbir söze maruz kalmadıklarını ve halk ile entegre bir süreç yürüttüklerini belirtti.

Sözlerine şu şekilde devam eden Başkan Kaya, ‘’Biz şu anda altyapı çalışmalarımızı bitirmek üzereyiz. Bittiği zaman toprak üstü çalışmalarımız devam edecek. Bir taraftan doğalgaz çalışmaları devam ediyor diğer taraftan yol çalışmalarımızı sürdürüyoruz.  Bu süre içerisinde elbette eleştiriler olabiliyor ama biz şu konuda şanslıyız eleştiriler daha yapıcı yapılıyor. Kırıcı, incitici hiçbir söze maruz kalmadık. En iyi en güzel hizmeti vatandaşımıza sunmaya devam edeceğiz.‘’ ifadelerini kullandı.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sİzce Dolar daha fazla yükselir mi?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR

1 Çay Kaşığı Dilinizde Bekletirseniz...

1 çay kaşığı balı dilinizde bekletirseniz...

Sıcacık içeceğinizden veya çorbanızdan bir yudum almak için sabırsızlanıyorsunuz ancak ilk yudumda diliniz öyle bir yanıyor ki geri kalanının keyfini çıkaramıyorsunuz.

Üstelik dilinizin iyileşmesi uzayınca yediklerinizden hiçbir tat alamayacaksınız. Peki dil yanması nasıl çabuk iyileştirilir?

Ağzınızdan nefes alın
 
Sıcak bir şey yedikten sonra hemen tükürün, dilinizi dışarı çıkarıp ağzınızdan nefes alıp vermeye başlayın. Ağzınızdan nefes aldığınızda soğuk hava içeri girerek yanmayı azaltır.

Soğuk bir şey yiyin/için
 
Hızlı bir şekilde soğuk bir şey yiyip içmek dilinizin sıcaklık derecesini düşürecek, inflamasyonu azaltacak ve doku hasarını önleyecektir. Buz ya da bozlu dondurma emebilirsiniz. Soğuk bir içecekten küçük yudumlar alın.

Ağzınızda ılık su çalkalayın
 
2013'te yapılan bir araştırmaya göre, yanıklardan sonra oluşan hasarı azaltmak için ılık su kullanılabilir. Ilık su, mikrosirkülasyonu arttırarak dokuların ölmesini engelliyor. Ilık suya biraz da tuz atarsanız enfeksiyonu önleyecektir. 1/2 çay kaşığı tuzu bir bardak ılık suyla karıştırıp ağzınızda 30 saniye çalkaladıktan sonra tükürün. Diliniz iyileşene kadar günde birkaç kez uygulayabilirsiniz.

Bal
 
Bal, antibakteriyel özelliğiyle bakterinin hasar gören ciltte enfeksiyon oluşturmasını engelliyor; şişliği ve acıyı azaltıyor, iyileşmeyi hızlandırıyor. 1 çay kaşığı balı dilinize yayın, dilinizin üzerinde mümkün olabildiğince bekletin. Gün 2-3 kez tekrarlayın. Bal 1 yaşının altındaki çocuklara verilmemelidir!

Şeker
 
Şeker yanma hissini yatıştırır. Tat alma duyusunu geliştirir. 1 çay kaşığı şekeri dilinize koyup dilinizi damağınıza yaslayıp şeker eriyene kadar bekleyin. Kan şekeriniz yüksekse tavsiye edilmez!

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat