KÜÇÜK BELDEDE BÜYÜK İŞLER

Okunma: 74
GÜNCEL 1 Aralık 2020 12:14
Videoyu Aç KÜÇÜK BELDEDE BÜYÜK İŞLER
A
a

YURTBAŞI BELEDİYE BAŞKANI YILMAZ; KAPIMIZ 24 SAAT VATANDAŞLARIMIZA AÇIKTIR

Yurtbaşı Belediye Başkanı Yasin Yılmaz'ı makamında ziyaret ettik.Özellikle ülkemizin içinde bulunduğu zorlu süreçte ne gibi çalışmalarda bulunduğu konusunda bilgi aldık.

Pandemi dolayısı ile vatandaşlara ellerinden gelen desteği verdiğini belirten Yılmaz; vatandaşların da bu konuda dikkatli olmaları ve tedbir kararlarına reayet etmelerini istedi.
Geçtiğimiz aylarda HAK-İŞ sendikası ile yapmış olduğu görüşme neticesinde işçilere % 30 luk bir ücret artışı yaptıklarını belirten Yılmaz amaçlarının çalışanın yüzünü güldürerek verimliliklerinin arttırılması oldugunu ifade etti.
Göreve geldiği günden beri belediyenin borç yükünü bitirdiğini ve beldede hemen hemen tüm yolların bakım ve onarım çalışmalarını tamamladıklarını belirten Yasin Yılmaz  Yurtbaşı Beldesi halkının yüzünü güldürecek faaliyetlerinin devam edeceğini söyledi.
Maddi imkanı kısıtlı olan herkesin belediyeye başvurarak 250 tl lik yardım çekleri aldığını vatandaşların bundan duyduğu memnuniyetleri dile getiren Yılmaz, çevre düzenlemesi ve temizliği konusunda da belediyenin tüm imkanlarıyla çalıştıgını belirtti.

Son olarak ETSO Başkanı Asilhan Arsan ile yeni kurulacak olan ALTINOVA TARIMSAL KALKINMA KOOPERATİFİ  ile paketleme ve kurutma tesisi,soğuk hava depoları,fide yetiştiriciliği , yakıt gibi konular başta olmak üzere çiftçi ve esnafa destek olunacağını ve kooperatif binasının yerinin Yurtbaşı olarak belirlenmesi ile istihdama katkıda bulunulacağını belirten Yılmaz ALTINOVA TARIMSAL KALKINMA KOOPERATİFİ nin vatandaşlarımıza hayırlı olmasını diledi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR

1 Çay Kaşığı Dilinizde Bekletirseniz...

1 çay kaşığı balı dilinizde bekletirseniz...

Sıcacık içeceğinizden veya çorbanızdan bir yudum almak için sabırsızlanıyorsunuz ancak ilk yudumda diliniz öyle bir yanıyor ki geri kalanının keyfini çıkaramıyorsunuz.

Üstelik dilinizin iyileşmesi uzayınca yediklerinizden hiçbir tat alamayacaksınız. Peki dil yanması nasıl çabuk iyileştirilir?

Ağzınızdan nefes alın
 
Sıcak bir şey yedikten sonra hemen tükürün, dilinizi dışarı çıkarıp ağzınızdan nefes alıp vermeye başlayın. Ağzınızdan nefes aldığınızda soğuk hava içeri girerek yanmayı azaltır.

Soğuk bir şey yiyin/için
 
Hızlı bir şekilde soğuk bir şey yiyip içmek dilinizin sıcaklık derecesini düşürecek, inflamasyonu azaltacak ve doku hasarını önleyecektir. Buz ya da bozlu dondurma emebilirsiniz. Soğuk bir içecekten küçük yudumlar alın.

Ağzınızda ılık su çalkalayın
 
2013'te yapılan bir araştırmaya göre, yanıklardan sonra oluşan hasarı azaltmak için ılık su kullanılabilir. Ilık su, mikrosirkülasyonu arttırarak dokuların ölmesini engelliyor. Ilık suya biraz da tuz atarsanız enfeksiyonu önleyecektir. 1/2 çay kaşığı tuzu bir bardak ılık suyla karıştırıp ağzınızda 30 saniye çalkaladıktan sonra tükürün. Diliniz iyileşene kadar günde birkaç kez uygulayabilirsiniz.

Bal
 
Bal, antibakteriyel özelliğiyle bakterinin hasar gören ciltte enfeksiyon oluşturmasını engelliyor; şişliği ve acıyı azaltıyor, iyileşmeyi hızlandırıyor. 1 çay kaşığı balı dilinize yayın, dilinizin üzerinde mümkün olabildiğince bekletin. Gün 2-3 kez tekrarlayın. Bal 1 yaşının altındaki çocuklara verilmemelidir!

Şeker
 
Şeker yanma hissini yatıştırır. Tat alma duyusunu geliştirir. 1 çay kaşığı şekeri dilinize koyup dilinizi damağınıza yaslayıp şeker eriyene kadar bekleyin. Kan şekeriniz yüksekse tavsiye edilmez!

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat