KURBANLARINIZ GERÇEK İHTİYAÇ SAHİPLERİNE ULAŞSIN

Okunma: 38
GÜNCEL 24 Temmuz 2020 16:04
Videoyu Aç KURBANLARINIZ GERÇEK İHTİYAÇ SAHİPLERİNE ULAŞSIN
A
a

KURBANLARINIZ GERÇEK İHTİYAÇ SAHİPLERİNE ULAŞSIN

Elazığ Belediyesi’nin örnek sosyal projeleri arasında yer alan ve kurulduğu günden itibaren binlerce ihtiyaç sahibi vatandaşa umut olan Elazığ Belediyesi Hayır Çarşısı, bu bayramda yüzleri güldürmek için kurban bağışlarınızı bekliyor.
BAĞIŞLAR EVLERİNİZDEN ALINABİLECEK
Kurban eti, küçükbaş ve büyükbaş kurban bağışında bulunmak isteyen hayırsever vatandaşlarımızın, (424) 225 19 21 “Hayır Çarşısı ekipleri” ve 153 Beyaz Masa hattı ile irtibata geçmeleri halinde, bağışları ekiplerce evlerinden toplanacak. Alınan bağışlar hijyen koşulları çerçevesinde paketlenerek, daha önceden belirlenen ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacak.
KURBAN KESİM NOKTALARINA BAĞIŞ STANDI KURULACAK
Elazığ Belediyesi Hayır Çarşısı tarafından bu yıl ilk defa kurban kesim noktalarına bağış standı kurulacak. Bağışlanan kurbanlar hem hijyenik bir şekilde ve dini kurallara göre kesilip ihtiyaç sahiplerine hızlıca kavuşturulacak. Bağışlarınız hızlı ve kolay bir şekilde aktarılmasını sağlamak üzere kurulan stant da, vatandaşlarımız kurban kesimlerini gerçekleştirdikten hemen sonra bağışlarını teslim edebilecek.
“BAYRAMI BAYRAM GİBİ YAŞANMASIN VESİLE OLACAK”
Elazığ Belediyesi Basın-Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan açıklama ise şöyle;
 “Mesai mefhumu gözetmeksizin çalışan ekiplerimiz, titizlikle yürütülen araştırmalar sonucu tespit ettikleri ihtiyaç sahiplerine, yapacağınız bağışları hassasiyetle ulaştırarak bayramın bayram gibi yaşamasına vesile olacak. Gıdadan giyime, mobilyadan beyaz eşyaya bütün ihtiyaçların giderilmesi noktasında binlerce ailenin yüzünü güldüren Hayır Çarşısı, Kurban bayramında da yapacağınız bağışlarla kardeşlik bağlarını güçlendirecek. Gönüller kuracak” denildi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR

1 Çay Kaşığı Dilinizde Bekletirseniz...

1 çay kaşığı balı dilinizde bekletirseniz...

Sıcacık içeceğinizden veya çorbanızdan bir yudum almak için sabırsızlanıyorsunuz ancak ilk yudumda diliniz öyle bir yanıyor ki geri kalanının keyfini çıkaramıyorsunuz.

Üstelik dilinizin iyileşmesi uzayınca yediklerinizden hiçbir tat alamayacaksınız. Peki dil yanması nasıl çabuk iyileştirilir?

Ağzınızdan nefes alın
 
Sıcak bir şey yedikten sonra hemen tükürün, dilinizi dışarı çıkarıp ağzınızdan nefes alıp vermeye başlayın. Ağzınızdan nefes aldığınızda soğuk hava içeri girerek yanmayı azaltır.

Soğuk bir şey yiyin/için
 
Hızlı bir şekilde soğuk bir şey yiyip içmek dilinizin sıcaklık derecesini düşürecek, inflamasyonu azaltacak ve doku hasarını önleyecektir. Buz ya da bozlu dondurma emebilirsiniz. Soğuk bir içecekten küçük yudumlar alın.

Ağzınızda ılık su çalkalayın
 
2013'te yapılan bir araştırmaya göre, yanıklardan sonra oluşan hasarı azaltmak için ılık su kullanılabilir. Ilık su, mikrosirkülasyonu arttırarak dokuların ölmesini engelliyor. Ilık suya biraz da tuz atarsanız enfeksiyonu önleyecektir. 1/2 çay kaşığı tuzu bir bardak ılık suyla karıştırıp ağzınızda 30 saniye çalkaladıktan sonra tükürün. Diliniz iyileşene kadar günde birkaç kez uygulayabilirsiniz.

Bal
 
Bal, antibakteriyel özelliğiyle bakterinin hasar gören ciltte enfeksiyon oluşturmasını engelliyor; şişliği ve acıyı azaltıyor, iyileşmeyi hızlandırıyor. 1 çay kaşığı balı dilinize yayın, dilinizin üzerinde mümkün olabildiğince bekletin. Gün 2-3 kez tekrarlayın. Bal 1 yaşının altındaki çocuklara verilmemelidir!

Şeker
 
Şeker yanma hissini yatıştırır. Tat alma duyusunu geliştirir. 1 çay kaşığı şekeri dilinize koyup dilinizi damağınıza yaslayıp şeker eriyene kadar bekleyin. Kan şekeriniz yüksekse tavsiye edilmez!

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat