MEDİLİNE HOSPİTAL 10 NUMARA 5 YILDIZ

Okunma: 2506
GÜNCEL 11 Ekim 2020 12:38
Videoyu Aç MEDİLİNE HOSPİTAL 10 NUMARA 5 YILDIZ
A
a

MEDİLİNE HOSPİTAL 10 NUMARA 5 YILDIZ

Elazığ'da yakın zamanda hizmet vermeye başlayan Mediline Hospital'in resmi açılışı il protokolünün katılımıyla yapıldı.
250 sağlık personelinin görev aldığı 110 kapasiteli Elazığ Mediline Hastanesi'nin resmi açılışı Koronavirüs (Covid-1) tedbirleri kapsamında gerçekleştirildi. Açılış törenine Vali Erkaya Yırık, AK Parti Elazığ Milletvekilleri Metin Bulut, Sermin Balık ile Zülfü Demirbağ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları,CHP Tunceli Milletvekili Polat Şaroğlu, İl Sağlık Müdürü Cahit Polat, Mediline Hospital Yönetim Kurulu Başkanı Muhittin Siğergök, STK temsilcileri, hastanenin idari ve sağlık personeli katıldı.
YIRIK: YOĞUN BİR ÇABA İÇERİSİNDEYDİ
Güzel bir sağlık müessesinin bugün itibariyle resmi olarak hizmete girdiğini aktaran Vali Erkaya Yırık, "Hastanenin yönetim kurulu başkanı olan kardeşimiz, hemşerimiz yoğun bir çaba içerisindeydi. Ülkemizde sağlık alanında önemli derecede yatırımlar oldu. Bu yatırımların en başında sayın cumhurbaşkanımızın son 5 yıldır büyük bir atak içerisinde birçok vilayetimize kazandırmış olduğu şehir hastaneleri en başta yer almakta. Şehir hastaneleri yapılırken ülkemizin belki böylesine büyük bir sağlık kuruluşlarına ihtiyacı var mıydı yok muydu tartışmasını yapanların artık bu gün geldiğimiz noktada pandemi ile birlikte her yıl belli ölçüde artan ülkemiz nüfusunun da göz önüne tutulduğunda bunun ne kadar isabetli bir karar olduğunu gördük. Ben bu süreçte ilimizde ki sağlık kuruluşlarına ilaveten 110 yatak kapasiteli ve 250 sağlık personeli kadrosuyla böylesine güzel bir müesseseyi kazandıran yönetim kurulu başkanı Muhittin Siğergök kardeşimize, hemşerimize teşekkür ediyorum" dedi.
SİĞERGÖK: YÜKÜMÜZ DAHA DA AĞIRLAŞTI
Kendileri için çok anlamlı ve güzel bir gün olduğunu belirten Mediline Hospital Yönetim Kurulu Başkanı Muhittin Siğergök ise “Ben teveccühün başından beri var olduğunu ve bizi desteklediğini söylüyordum. Bu gün bunu daha çok hissettik. İnşallah bize düşen bundan sonra ki süreçte Elazığ’ımıza en güzel en kaliteli , en temiz hizmeti takdim etmek sunmak. Yükümüz daha da ağırlaştı. Bizde inşallah bir hedef belirlemiştik şimdi onun üzerine çıkaracağız. Elazığ’ımız için, memleketimiz için inşallah güzel şeyler yapmak niyetindeyiz. Daha önce dedik bir marka olarak Elazığ'da başladık, burası bir ilk olmayacak, Allah nasip ederse devamı gelecek. Güzel şeyler yapmak niyetindeyiz. Şuan 110 kapasitemiz var ama resmi olarak 75 yatağımız mevcut. 20 yatağımız erişkin yoğun bakım, 5 yatağımız da yeni doğan yeni bakımda var. Bununla beraber iddiamız bölgedeki ihtiyaçlara cevap vermek" diye konuştu. İl dışından hekimlerin de kadrolarına katıldığına dikkat çeken Siğergök, bunun Elazığ için pozitif bir artı olduğunu, kendilerinin de en kısa sürede tüp bebek bölümü ile anjiyo servisini de kurarak çıtalarını yükseltmeyi hedeflediklerini kaydetti. Konuşmaların ardından hastanenin resmi açılışı kurdele kesimi ile yapıldı.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sİzce Dolar daha fazla yükselir mi?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR

1 Çay Kaşığı Dilinizde Bekletirseniz...

1 çay kaşığı balı dilinizde bekletirseniz...

Sıcacık içeceğinizden veya çorbanızdan bir yudum almak için sabırsızlanıyorsunuz ancak ilk yudumda diliniz öyle bir yanıyor ki geri kalanının keyfini çıkaramıyorsunuz.

Üstelik dilinizin iyileşmesi uzayınca yediklerinizden hiçbir tat alamayacaksınız. Peki dil yanması nasıl çabuk iyileştirilir?

Ağzınızdan nefes alın
 
Sıcak bir şey yedikten sonra hemen tükürün, dilinizi dışarı çıkarıp ağzınızdan nefes alıp vermeye başlayın. Ağzınızdan nefes aldığınızda soğuk hava içeri girerek yanmayı azaltır.

Soğuk bir şey yiyin/için
 
Hızlı bir şekilde soğuk bir şey yiyip içmek dilinizin sıcaklık derecesini düşürecek, inflamasyonu azaltacak ve doku hasarını önleyecektir. Buz ya da bozlu dondurma emebilirsiniz. Soğuk bir içecekten küçük yudumlar alın.

Ağzınızda ılık su çalkalayın
 
2013'te yapılan bir araştırmaya göre, yanıklardan sonra oluşan hasarı azaltmak için ılık su kullanılabilir. Ilık su, mikrosirkülasyonu arttırarak dokuların ölmesini engelliyor. Ilık suya biraz da tuz atarsanız enfeksiyonu önleyecektir. 1/2 çay kaşığı tuzu bir bardak ılık suyla karıştırıp ağzınızda 30 saniye çalkaladıktan sonra tükürün. Diliniz iyileşene kadar günde birkaç kez uygulayabilirsiniz.

Bal
 
Bal, antibakteriyel özelliğiyle bakterinin hasar gören ciltte enfeksiyon oluşturmasını engelliyor; şişliği ve acıyı azaltıyor, iyileşmeyi hızlandırıyor. 1 çay kaşığı balı dilinize yayın, dilinizin üzerinde mümkün olabildiğince bekletin. Gün 2-3 kez tekrarlayın. Bal 1 yaşının altındaki çocuklara verilmemelidir!

Şeker
 
Şeker yanma hissini yatıştırır. Tat alma duyusunu geliştirir. 1 çay kaşığı şekeri dilinize koyup dilinizi damağınıza yaslayıp şeker eriyene kadar bekleyin. Kan şekeriniz yüksekse tavsiye edilmez!

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat