MİLLETVEKİLİ EROL’DAN KÖMÜRHAN KÖPRÜSÜ AÇIKLAMASI

Okunma: 382
GÜNCEL 2 Ekim 2020 15:58
Videoyu Aç MİLLETVEKİLİ EROL’DAN KÖMÜRHAN KÖPRÜSÜ AÇIKLAMASI
A
a

MİLLETVEKİLİ EROL’DAN KÖMÜRHAN KÖPRÜSÜ AÇIKLAMASI

Cumhuriyet Halk Partisi Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, geçtiğimiz gün son kaynağını Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’nun yaptığı Kömürhan Köprüsü hakkında yazılı bir açıklama yaptı.
CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;
‘’Elazığ’da muhalefet partisinin milletvekili olarak sürekli iktidarın uygulamalarını ve AKP’li Elazığ Milletvekillerinin açıklamalarını her platforma eleştirmeyi doğru bulmuyorum. Fakat Elazığ adına büyük üzüntü duyduğum öyle şeyler yapıp, öyle şeyler söylüyorlar ki cevap vermemek konuşmamak mümkün değil.
İki gün önce Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Sayın Adil Karaismailoğlu Yeni Kömürhan Köprüsü’nü ziyaret ederek köprünün açılış tarihi ile ilgili bilgi verdi.
Yapımına 800 milyon Türk lirası harcanan  "Özel teknolojik köprü" sınıfındaki bu köprünün hizmete açılmasıyla Malatya ve Elazığ arasındaki güzergâh sadece ve sadece 1 kilometre kısalacak.
Şehrimizin acil ihtiyacı olmayan bu köprüye harcanan para ile Elazığ’ın öncelikli yatırımlarında kullanılması daha doğru sonuçlar doğuracakken bir kaç dakikalık zaman tasarrufu için Kömürhan Köprüsü yapılıyor.
Hadi yaptınız! Sayın Bakan inşaat alanına geliyor, Bakan’ı karşılayanlar Malatya Valisi Aydın Baruş, Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, AKP milletvekilleri Öznur Çalık, Ahmet Çakır, Hakan Kahtalı ve Bülent Tüfenkci fakat Elazığ’ın 4 iktidar vekilinden kimse yok.
Sayın Bakan konuşmasına "Malatya’mız gibi Türkiye’mizin her noktasını çağımızın gereklerine uygun ulaşım ve altyapı sistemleri ile donatarak, bütünsel kalkınma vizyonumuz doğrultusunda yolumuza devam ediyoruz” diye başlıyor ve devamında  “Malatya için 2003 yılından bugüne kadar ulaşım ve iletişim yatırımları dâhil 8 milyarın üzerinde harcama yaptıklarını” ifade ediyor.Köprü Bakan’ın bu açıklamalarıyla Malatya’ya mal ediliyor.
Malatya sahiplenme konusunda oldukça başarılı en kaliteli kayısı Baskil’de üretilir, Malatyalı tüccar alır adı Malatya kayısısı olur.
Devlet üreticiye sahip çıkar TMO Malatya’dan kayısı alımı yapar,
Deprem olur Merkez üssü Elazığ Sivricedir hizmeti ve yatırımı Malatya alır.
Köprü yapılır Malatya’nın olur. Malatya’ya sahip çıkmak için siyasetçiler devlet imkânlarını seferber eder.
Kamu yatırımları Malatya’ya gider, üniversite ikiye ayrılarak iki üniversite olur gibi birçok örnek verebiliriz.
İstihdam alanı yaratacak olan Kızılay Sağlık Üretim Merkezi Malatya’ya açılıyor.
Malatya’ya stadyum yapma kararı alınır ve stadyum yapılır.
Şimdi Elazığ halkının niye Elazığ sahipsiz dediğini anladınız mı? Malatya’nın siyasetçileri hizmet üretiyor. Bizimkiler ise sus pus resimlerde poz verip paylaşıyor. Az kaldı Elazığ halkı pozunuzu bozacak.’’
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sİzce Dolar daha fazla yükselir mi?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR

1 Çay Kaşığı Dilinizde Bekletirseniz...

1 çay kaşığı balı dilinizde bekletirseniz...

Sıcacık içeceğinizden veya çorbanızdan bir yudum almak için sabırsızlanıyorsunuz ancak ilk yudumda diliniz öyle bir yanıyor ki geri kalanının keyfini çıkaramıyorsunuz.

Üstelik dilinizin iyileşmesi uzayınca yediklerinizden hiçbir tat alamayacaksınız. Peki dil yanması nasıl çabuk iyileştirilir?

Ağzınızdan nefes alın
 
Sıcak bir şey yedikten sonra hemen tükürün, dilinizi dışarı çıkarıp ağzınızdan nefes alıp vermeye başlayın. Ağzınızdan nefes aldığınızda soğuk hava içeri girerek yanmayı azaltır.

Soğuk bir şey yiyin/için
 
Hızlı bir şekilde soğuk bir şey yiyip içmek dilinizin sıcaklık derecesini düşürecek, inflamasyonu azaltacak ve doku hasarını önleyecektir. Buz ya da bozlu dondurma emebilirsiniz. Soğuk bir içecekten küçük yudumlar alın.

Ağzınızda ılık su çalkalayın
 
2013'te yapılan bir araştırmaya göre, yanıklardan sonra oluşan hasarı azaltmak için ılık su kullanılabilir. Ilık su, mikrosirkülasyonu arttırarak dokuların ölmesini engelliyor. Ilık suya biraz da tuz atarsanız enfeksiyonu önleyecektir. 1/2 çay kaşığı tuzu bir bardak ılık suyla karıştırıp ağzınızda 30 saniye çalkaladıktan sonra tükürün. Diliniz iyileşene kadar günde birkaç kez uygulayabilirsiniz.

Bal
 
Bal, antibakteriyel özelliğiyle bakterinin hasar gören ciltte enfeksiyon oluşturmasını engelliyor; şişliği ve acıyı azaltıyor, iyileşmeyi hızlandırıyor. 1 çay kaşığı balı dilinize yayın, dilinizin üzerinde mümkün olabildiğince bekletin. Gün 2-3 kez tekrarlayın. Bal 1 yaşının altındaki çocuklara verilmemelidir!

Şeker
 
Şeker yanma hissini yatıştırır. Tat alma duyusunu geliştirir. 1 çay kaşığı şekeri dilinize koyup dilinizi damağınıza yaslayıp şeker eriyene kadar bekleyin. Kan şekeriniz yüksekse tavsiye edilmez!

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat