TDV’DAN DEPREM BÖLGESİNE DESTEK

Okunma: 26
GÜNCEL 2 Ağustos 2020 10:28
Videoyu Aç TDV’DAN DEPREM BÖLGESİNE DESTEK
A
a

TDV’DAN DEPREM BÖLGESİNE DESTEK

Kurban bayramın 3. günüde kurban kesim işlemleri devam etti. Vatandaşların vekalet yoluyla Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) Elazığ Şubesi’ne bağışlayanladıkları kurbanları kesildi.
Kurban kesimi programına katılarak dua eden İl Müftüsü Selami Aydın, bağışçılara teşekkür ederek kurbanlarının Allah katında kabul olması temennisinde bulundu.
Elazığ Müftüsü ve TDV Şube Başkanı Selami Aydın bu yıl Elazığ’da 483 hisse kurban bağışı aldıklarını açıkladı.
HALKIMIZA BÜYÜK HİZMET!
Yaşanan deprem ve ardından salgın hastalık dolayısıyla diğer illere göre daha fazla acı yaşayan Elazığ’daki ihtiyaç sahiplerine dağıtılmak üzere fazla hisse taleplerinin TDV Genel Merkezi tarafından kabul edildiğini belirtti.
Müftü Aydın yaptığı açıklamada; “Depremde Elazığ’ı yalnız bırakmayan milletimiz kurbanda da yalnız bırakmadı. Ayrıca Diyanet İşleri Başkanlığımız ve Türkiye Diyanet Vakfı şehrimize daha fazla hisse ayırmak için müftülüğümüzün talebini kabul etti. Bundan dolayı teşekkürlerimi iletiyorum. Bizler daima halkımızın hizmetinde olarak yardımcı olmak için çaba ve gayret içinde olacağız. Rabbim kurbanlarımızı kabul buyursun. Hayırsever milletimizi payidar kılsın” şeklinde konuştu.
İl Müftü Yardımcıları Özer Cömert, Zafer Güneş ve TDV yetkililerinin gözetiminde kesilen kurbanlar il merkezi ve ilçelerde olmak üzere daha önce belirlenen ihtiyaç sahiplerine dağıtıldı.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR

1 Çay Kaşığı Dilinizde Bekletirseniz...

1 çay kaşığı balı dilinizde bekletirseniz...

Sıcacık içeceğinizden veya çorbanızdan bir yudum almak için sabırsızlanıyorsunuz ancak ilk yudumda diliniz öyle bir yanıyor ki geri kalanının keyfini çıkaramıyorsunuz.

Üstelik dilinizin iyileşmesi uzayınca yediklerinizden hiçbir tat alamayacaksınız. Peki dil yanması nasıl çabuk iyileştirilir?

Ağzınızdan nefes alın
 
Sıcak bir şey yedikten sonra hemen tükürün, dilinizi dışarı çıkarıp ağzınızdan nefes alıp vermeye başlayın. Ağzınızdan nefes aldığınızda soğuk hava içeri girerek yanmayı azaltır.

Soğuk bir şey yiyin/için
 
Hızlı bir şekilde soğuk bir şey yiyip içmek dilinizin sıcaklık derecesini düşürecek, inflamasyonu azaltacak ve doku hasarını önleyecektir. Buz ya da bozlu dondurma emebilirsiniz. Soğuk bir içecekten küçük yudumlar alın.

Ağzınızda ılık su çalkalayın
 
2013'te yapılan bir araştırmaya göre, yanıklardan sonra oluşan hasarı azaltmak için ılık su kullanılabilir. Ilık su, mikrosirkülasyonu arttırarak dokuların ölmesini engelliyor. Ilık suya biraz da tuz atarsanız enfeksiyonu önleyecektir. 1/2 çay kaşığı tuzu bir bardak ılık suyla karıştırıp ağzınızda 30 saniye çalkaladıktan sonra tükürün. Diliniz iyileşene kadar günde birkaç kez uygulayabilirsiniz.

Bal
 
Bal, antibakteriyel özelliğiyle bakterinin hasar gören ciltte enfeksiyon oluşturmasını engelliyor; şişliği ve acıyı azaltıyor, iyileşmeyi hızlandırıyor. 1 çay kaşığı balı dilinize yayın, dilinizin üzerinde mümkün olabildiğince bekletin. Gün 2-3 kez tekrarlayın. Bal 1 yaşının altındaki çocuklara verilmemelidir!

Şeker
 
Şeker yanma hissini yatıştırır. Tat alma duyusunu geliştirir. 1 çay kaşığı şekeri dilinize koyup dilinizi damağınıza yaslayıp şeker eriyene kadar bekleyin. Kan şekeriniz yüksekse tavsiye edilmez!

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat