TÜM-İŞ KONFEDERASYONU GENEL BAŞKAN YARDIMCISI SEYHAN PANDEMİ SÜRECİ İLE İLGİLİ AÇIKLAMA YAPTI

Okunma: 72
GÜNCEL 30 Eylül 2020 11:46
Videoyu Aç TÜM-İŞ KONFEDERASYONU GENEL BAŞKAN YARDIMCISI SEYHAN PANDEMİ SÜRECİ İLE İLGİLİ AÇIKLAMA YAPTI
A
a

TÜM-İŞ KONFEDERASYONU GENEL BAŞKAN YARDIMCISI SEYHAN PANDEMİ SÜRECİ İLE İLGİLİ AÇIKLAMA YAPTI

TÜM-İŞ Konfederasyonu Genel Başkan Yardımcısı ve Seyhanlar Group Yönetim Kurulu Başkanı Adil Seyhan, Pandemi dönemi vatandaşın yaşadığı zorlukları ve geçtiği zorlu süreci dile getirerek bir açıklama yaptı.
Seyhan: Vergi barışı, maske cezalarının affı ve asgari ücret politikasında ciddi adımlar atılmasını bekliyoruz.” dedi.
Açıklamasının ayrıntıları ise şöyle;
TÜM-İŞ Konfederasyonu Genel Başkan Yardımcısı ve Seyhanlar Group Yönetim Kurulu Başkanı Adil Seyhan, Covid-19 ve pandemi döneminde, bütün dünyada olduğu gibi ülkemizin de ciddi sıkıntılar çektiğini ifade ederek, "Hükümetimizin sağlık sektöründe yaptığı yatırımları çok doğru ve isabetli buluyoruz. Ön görüsü açık, faydalı ve bir nebze olsun dünya kriterlerinden daha iyi bir pandemi süreci sürdürüyor. Ekonomik olarak her vatandaş pandemideki sıkıntılı bedeli ödemiştir, ödemeye de devam ediyor” dedi. İş dünyasının ekonomisini canlı tutabilmek adına hükümetten sürdürülebilir bir ekonomi paketi, vergi barışı, maske cezalarının affı ve asgari ücret politikasında ciddi adımlar beklediklerini sözlerine ekleyen Seyhan, “Daha önceki açıklamamızda ekonomi önlemi ve stratejik plan konusunda gerekli adımların bir an önce atılmasını talep etmiştik. Hükümetimizin fedakârlıklarına karşılık her bireyin aynı duyarlılığı göstermesini bekliyoruz. Dış politikada başarılı olan hükümetimizi destekliyoruz” şeklinde konuştu.
İç ve dış baskılara rağmen son derece rasyonel hamlelerle kritik eşiklerden geçen ülkemizi özellikle ekonomik anlamda kalkındırmak için üzerimize düşen sorumluluğu yerine getirme gayretinde olduklarını ifade eden Seyhan sözlerini şöyle tamamladı: "İçerde pandemiyle, dışarıda da var olma mücadelesi veren, alan hakimiyetini arttıran hükümetimize destek her vatandaşımızın boynunun borcudur. Zulme uğramış, işgal edilmiş, sömürülmüş neresi varsa oraya kadar uzanan bir strateji izleyen hükümetimizi takdir ediyoruz.  Aynı kaderi paylaşan Azeri kardeşlerimizi de mücadelelerinde yalnız bırakmayarak yanlarında yer alabilme kudretine ulaştıran Rabbimize şükürler olsun. Şehit olan kardeşlerimize Allah'tan rahmet yaralılara da acil şifalar diliyoruz." diye ifade etti.
 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR

1 Çay Kaşığı Dilinizde Bekletirseniz...

1 çay kaşığı balı dilinizde bekletirseniz...

Sıcacık içeceğinizden veya çorbanızdan bir yudum almak için sabırsızlanıyorsunuz ancak ilk yudumda diliniz öyle bir yanıyor ki geri kalanının keyfini çıkaramıyorsunuz.

Üstelik dilinizin iyileşmesi uzayınca yediklerinizden hiçbir tat alamayacaksınız. Peki dil yanması nasıl çabuk iyileştirilir?

Ağzınızdan nefes alın
 
Sıcak bir şey yedikten sonra hemen tükürün, dilinizi dışarı çıkarıp ağzınızdan nefes alıp vermeye başlayın. Ağzınızdan nefes aldığınızda soğuk hava içeri girerek yanmayı azaltır.

Soğuk bir şey yiyin/için
 
Hızlı bir şekilde soğuk bir şey yiyip içmek dilinizin sıcaklık derecesini düşürecek, inflamasyonu azaltacak ve doku hasarını önleyecektir. Buz ya da bozlu dondurma emebilirsiniz. Soğuk bir içecekten küçük yudumlar alın.

Ağzınızda ılık su çalkalayın
 
2013'te yapılan bir araştırmaya göre, yanıklardan sonra oluşan hasarı azaltmak için ılık su kullanılabilir. Ilık su, mikrosirkülasyonu arttırarak dokuların ölmesini engelliyor. Ilık suya biraz da tuz atarsanız enfeksiyonu önleyecektir. 1/2 çay kaşığı tuzu bir bardak ılık suyla karıştırıp ağzınızda 30 saniye çalkaladıktan sonra tükürün. Diliniz iyileşene kadar günde birkaç kez uygulayabilirsiniz.

Bal
 
Bal, antibakteriyel özelliğiyle bakterinin hasar gören ciltte enfeksiyon oluşturmasını engelliyor; şişliği ve acıyı azaltıyor, iyileşmeyi hızlandırıyor. 1 çay kaşığı balı dilinize yayın, dilinizin üzerinde mümkün olabildiğince bekletin. Gün 2-3 kez tekrarlayın. Bal 1 yaşının altındaki çocuklara verilmemelidir!

Şeker
 
Şeker yanma hissini yatıştırır. Tat alma duyusunu geliştirir. 1 çay kaşığı şekeri dilinize koyup dilinizi damağınıza yaslayıp şeker eriyene kadar bekleyin. Kan şekeriniz yüksekse tavsiye edilmez!

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat