Van Valiliğine Atanan Murat Zorluoğlu, Görevine Başladı

Okunma: 1161
BÖLGESEL HABERLER 3 Temmuz 2017 17:31
Videoyu Aç Van Valiliğine Atanan Murat Zorluoğlu, Görevine Başladı
A
a

Van Valisi ve Belediye Başkan Vekili Murat Zorluoğlu, "Terörle ve teröristle mücadele bizim de öncelikli çalışma alanlarımızdan biri olacak. İçişleri Bakanımızın da ifade ettiği gibi dağlarımızda, mahallelerimizde, il ve ilçelerimizde tek bir terörist kalmayıncaya kadar mücadelenin kararlılıkla devam edeceğini ifade etmek istiyorum." dedi.

Van Valisi ve Belediye Başkan Vekili Murat Zorluoğlu, "Terörle ve teröristle mücadele bizim de öncelikli çalışma alanlarımızdan biri olacak. İçişleri Bakanımızın da ifade ettiği gibi dağlarımızda, mahallelerimizde, il ve ilçelerimizde tek bir terörist kalmayıncaya kadar mücadelenin kararlılıkla devam edeceğini ifade etmek istiyorum." dedi.
Valiler kararnamesi ile Van Valiliğine atanan Zorluoğlu, görevine başladı. Valilik önünde vali yardımcıları, ilçe kaymakamları ve kurum amirlerince karşılanan Zorluoğlu, gazetecilere yaptığı açıklamada, Bakanlar Kurulunun kararı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın onayı ile Van'a atanmaktan büyük onur ve gurur duyduğunu söyledi.
 
"TERÖRLE MÜCADELE KARARLILIKLA DEVAM EDECEK"
 
Van'da düzenlenen menfur saldırıda hayatını kaybeden Özalp AK Parti İlçe Başkan Yardımcısı Aydın Ahi'yi İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun katıldığı törenle son yolculuğuna uğurladıklarını anımsatan Zorluoğlu, "Terörle ve teröristle mücadele bizim de öncelikli çalışma alanlarımızdan biri olacak. İçişleri Bakanımızın da ifade ettiği gibi dağlarımızda, mahallelerimizde, il ve ilçelerimizde tek bir terörist kalmayıncaya kadar mücadelenin kararlılıkla devam edeceğini ifade etmek istiyorum." dedi.
 
Elazığ'dan Gakkoşların Vanlı kardeşlerine selam gönderdiğini aktaran Zorluoğlu, millete hizmet etmenin büyük bir onurla birlikte büyük sorumluluğu da beraberinde getirdiğini, bunun bilincinde olarak çalışma yürüteceklerini vurguladı.
 
 "TÜM KESİMLERİ KUCAKLAYACAĞIZ"
 
Zorluoğlu, insanı merkeze alan, hukuk, adalet ve hakkaniyet ölçülerine sıkı sıkıya bağlı, hesap verebilen ve toplumun tüm kesimlerini kucaklayan güler yüzlü yönetim anlayışıyla Van halkına hizmet edeceklerini vurgulayarak, sözlerini şöyle sürdürdü:
 
"İstişareye açık olacağız, sorunları taraflarıyla konuşarak çözmenin yollarını arayacağız. Makamda oturan değil halkla bir arada olan ve sahada vatandaşların sorunlarını yerinde inceleyen bir yönetim anlayışıyla yola devam edeceğiz. Devletin şefkatine ihtiyaç duyan insanlarımızla bizleri daha çok bir arada göreceksiniz. Tüm alanlarda ilimizin daha ileriye taşınması için var gücümüzle atanmış gibi değil adanmış gibi hizmet etmeye devam edeceğiz. Bizden önce başlayan ve devam eden projelerimizin devam etmesi ve tamamlanması konusunda da gerekli çalışmaları yürüteceğiz."
 
 
"HALKIMIZIN HUZUR VE GÜVEN İÇİNDE YAŞAMASI ÖNCELİKLİ GÖREVİMİZ"
 
Gazetecilerin Özalp'ta AK Parti İlçe Başkan Yardımcısı Ahi'ye yönelik saldırıyla ilgili sorularını yanıtlayan Zorluoğlu, şunları kaydetti:
 
"Özalp'ta şehit olan kardeşimizi törenle uğurladık. Vahim bir hadisedir. Sivil vatandaşlara yönelik olması olayın vahametini arttırmaktadır. Terörle, teröristle mücadele bizim buradaki görevimiz süresince en öncelikli konulardan bir tanesidir. Halkımızın şehirde, mahallelerimizde, mezralarımızda, kırsalımızda huzur ve güven içinde yaşamasını tesis etmek devlet olarak bizim en önemli ve öncelikli görevimizdir. Bu görevi yerine getirmek için de elimizden gelen her türlü gayreti göstereceğiz. Menfur saldırıda Aydın Ahi'ye bir kez daha rahmet diliyoruz. Olayın faillerinin yakalanması için jandarma ve emniyet birimlerimiz yoğun çaba içinde. Bu tür saldırıları gerçekleştirenlerden mutlaka bunun hesabı sorulacak. Bundan önce sorulmuştur bundan sonra da sorulacaktır. İnşallah failleri kısa zamanda yakalayarak adaletin önüne çıkaracağız. Gözaltı sayısında şu anda bir değişiklik yok."
 
Çaldıran'da da bir güvenlik korucusunun terörle mücadele faaliyeti sırasında şehit düştüğünü sözlerine ekleyen Zorluoğlu, "Dün gece terörle mücadele sırasında iki güvenlik korucumuz yaralandı. Hastaneye kaldırılan korucularımızdan biri gerekli müdahaleler yapılmasına rağmen kurtarılamayarak şehit oldu. Diğer yaralı kardeşimizin tedavisi devam ediyor. Terörle mücadelede şehit ve gazi verme kaçınılmaz oluyor zaman zaman. İnşallah bundan sonra olmaz ama işin doğasında bu var. Kahraman güvenlik kuvvetlerimiz, korucularımızın çabalarıyla, toplumun desteğiyle ülkemizi ve bölgeyi terör belasından kurtaracağız." diye konuştu.
 
Kaynak : Van Valiliğine Atanan Murat Zorluoğlu, Görevine Başladı
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR

1 Çay Kaşığı Dilinizde Bekletirseniz...

1 çay kaşığı balı dilinizde bekletirseniz...

Sıcacık içeceğinizden veya çorbanızdan bir yudum almak için sabırsızlanıyorsunuz ancak ilk yudumda diliniz öyle bir yanıyor ki geri kalanının keyfini çıkaramıyorsunuz.

Üstelik dilinizin iyileşmesi uzayınca yediklerinizden hiçbir tat alamayacaksınız. Peki dil yanması nasıl çabuk iyileştirilir?

Ağzınızdan nefes alın
 
Sıcak bir şey yedikten sonra hemen tükürün, dilinizi dışarı çıkarıp ağzınızdan nefes alıp vermeye başlayın. Ağzınızdan nefes aldığınızda soğuk hava içeri girerek yanmayı azaltır.

Soğuk bir şey yiyin/için
 
Hızlı bir şekilde soğuk bir şey yiyip içmek dilinizin sıcaklık derecesini düşürecek, inflamasyonu azaltacak ve doku hasarını önleyecektir. Buz ya da bozlu dondurma emebilirsiniz. Soğuk bir içecekten küçük yudumlar alın.

Ağzınızda ılık su çalkalayın
 
2013'te yapılan bir araştırmaya göre, yanıklardan sonra oluşan hasarı azaltmak için ılık su kullanılabilir. Ilık su, mikrosirkülasyonu arttırarak dokuların ölmesini engelliyor. Ilık suya biraz da tuz atarsanız enfeksiyonu önleyecektir. 1/2 çay kaşığı tuzu bir bardak ılık suyla karıştırıp ağzınızda 30 saniye çalkaladıktan sonra tükürün. Diliniz iyileşene kadar günde birkaç kez uygulayabilirsiniz.

Bal
 
Bal, antibakteriyel özelliğiyle bakterinin hasar gören ciltte enfeksiyon oluşturmasını engelliyor; şişliği ve acıyı azaltıyor, iyileşmeyi hızlandırıyor. 1 çay kaşığı balı dilinize yayın, dilinizin üzerinde mümkün olabildiğince bekletin. Gün 2-3 kez tekrarlayın. Bal 1 yaşının altındaki çocuklara verilmemelidir!

Şeker
 
Şeker yanma hissini yatıştırır. Tat alma duyusunu geliştirir. 1 çay kaşığı şekeri dilinize koyup dilinizi damağınıza yaslayıp şeker eriyene kadar bekleyin. Kan şekeriniz yüksekse tavsiye edilmez!

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat