YAVUZ ŞEN’İN HEDİYESİ CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’A ULAŞTI

Okunma: 57
GÜNCEL 19 Ocak 2021 17:53
Videoyu Aç YAVUZ ŞEN’İN HEDİYESİ CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’A ULAŞTI
A
a

YAVUZ ŞEN’İN HEDİYESİ CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’A ULAŞTI

Elazığ’da yaşayan bedensel engelli Yavuz Şen el emeği boncuk işlemeli bir hediye yaparak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hediye etmek istedi.
Milletvekili Zülfü Tolga Ağar’ın her Elazığ ziyaretinde mutlaka görüştüğü Yavuz Şen’in Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan için yapmış olduğu boncuk işlemeli hediyeyi Ak Parti Elazığ Milletvekili ve MKYK üyesi Metin Bulut Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a taktim etti.
Sosyal medya üzerinden paylaşım yapan Ak Parti Elazığ Milletvekili Zülfü Tolga Ağar hem Yavuz Şen’e hem de Metin Bulut’a teşekkür etti.
Ak Parti Elazığ Milletvekili Zülfü Tolga Ağar sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda ‘’Yavuz Şen kardeşimin Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan için yaptığı el emeği boncuk işlemeli Rabia figürü hediyesini takdim ettik. Anlamlı hediyesi için Yavuz kardeşime ve hediyeyi takdim eden Milletvekilimiz Sayın Metin Bulut'a teşekkür ederim. ‘’ ifadelerini kullandı.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR

1 Çay Kaşığı Dilinizde Bekletirseniz...

1 çay kaşığı balı dilinizde bekletirseniz...

Sıcacık içeceğinizden veya çorbanızdan bir yudum almak için sabırsızlanıyorsunuz ancak ilk yudumda diliniz öyle bir yanıyor ki geri kalanının keyfini çıkaramıyorsunuz.

Üstelik dilinizin iyileşmesi uzayınca yediklerinizden hiçbir tat alamayacaksınız. Peki dil yanması nasıl çabuk iyileştirilir?

Ağzınızdan nefes alın
 
Sıcak bir şey yedikten sonra hemen tükürün, dilinizi dışarı çıkarıp ağzınızdan nefes alıp vermeye başlayın. Ağzınızdan nefes aldığınızda soğuk hava içeri girerek yanmayı azaltır.

Soğuk bir şey yiyin/için
 
Hızlı bir şekilde soğuk bir şey yiyip içmek dilinizin sıcaklık derecesini düşürecek, inflamasyonu azaltacak ve doku hasarını önleyecektir. Buz ya da bozlu dondurma emebilirsiniz. Soğuk bir içecekten küçük yudumlar alın.

Ağzınızda ılık su çalkalayın
 
2013'te yapılan bir araştırmaya göre, yanıklardan sonra oluşan hasarı azaltmak için ılık su kullanılabilir. Ilık su, mikrosirkülasyonu arttırarak dokuların ölmesini engelliyor. Ilık suya biraz da tuz atarsanız enfeksiyonu önleyecektir. 1/2 çay kaşığı tuzu bir bardak ılık suyla karıştırıp ağzınızda 30 saniye çalkaladıktan sonra tükürün. Diliniz iyileşene kadar günde birkaç kez uygulayabilirsiniz.

Bal
 
Bal, antibakteriyel özelliğiyle bakterinin hasar gören ciltte enfeksiyon oluşturmasını engelliyor; şişliği ve acıyı azaltıyor, iyileşmeyi hızlandırıyor. 1 çay kaşığı balı dilinize yayın, dilinizin üzerinde mümkün olabildiğince bekletin. Gün 2-3 kez tekrarlayın. Bal 1 yaşının altındaki çocuklara verilmemelidir!

Şeker
 
Şeker yanma hissini yatıştırır. Tat alma duyusunu geliştirir. 1 çay kaşığı şekeri dilinize koyup dilinizi damağınıza yaslayıp şeker eriyene kadar bekleyin. Kan şekeriniz yüksekse tavsiye edilmez!

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat