Yönetim’den Kampanyaya Davet

Okunma: 1408
GÜNCEL 4 Temmuz 2017 14:33
Videoyu Aç Yönetim’den Kampanyaya Davet
A
a

Son zamanlarda kötü günler geçiren, maddi ve manevi sıkıntılar içinde olan Elazığspor’a yönetim kuruluda destek verecek.

Son zamanlarda kötü günler geçiren, maddi  ve manevi sıkıntılar içinde olan Elazığspor’a  yönetim kuruluda destek verecek.
Elazığspor yönetim kurulu tarafından yapılan açıklamada; Elazığspor taraftarının başlattığı “Elazığspor’a bir destekte sen ver” kampanyasına yönetim olarak destek vereceklerini duyurdu.
Açıklamada; “Büyük Elazığspor taraftarlarının sosyal medyadaki buluşma noktası olan ElazığsporFan tarafından başlatılan “Elazığspor’a bir destekte sen ver” yardım kampanyasına Yönetim Kurulumuzda destek verecektir.
Kulüp Başkanımız Sedat Karataş, As Başkanımız Osman Altungök, İkinci Başkanımız Karahan Çelik ve Yönetim Kurulu Üyelerimiz 5 Temmuz Çarşamba günü saat 11:00’da Elazığ Malatya Caddesinde bulunan Vakıfbank Fırat Şubesine giderek yardım kampanyasına destek olacaklardır.Elazığspor’umuzu seven ve sempati duyan herkesi yapacağı yardımlarla kulübümüze destek olmaya davet ediyoruz”denildi.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR

1 Çay Kaşığı Dilinizde Bekletirseniz...

1 çay kaşığı balı dilinizde bekletirseniz...

Sıcacık içeceğinizden veya çorbanızdan bir yudum almak için sabırsızlanıyorsunuz ancak ilk yudumda diliniz öyle bir yanıyor ki geri kalanının keyfini çıkaramıyorsunuz.

Üstelik dilinizin iyileşmesi uzayınca yediklerinizden hiçbir tat alamayacaksınız. Peki dil yanması nasıl çabuk iyileştirilir?

Ağzınızdan nefes alın
 
Sıcak bir şey yedikten sonra hemen tükürün, dilinizi dışarı çıkarıp ağzınızdan nefes alıp vermeye başlayın. Ağzınızdan nefes aldığınızda soğuk hava içeri girerek yanmayı azaltır.

Soğuk bir şey yiyin/için
 
Hızlı bir şekilde soğuk bir şey yiyip içmek dilinizin sıcaklık derecesini düşürecek, inflamasyonu azaltacak ve doku hasarını önleyecektir. Buz ya da bozlu dondurma emebilirsiniz. Soğuk bir içecekten küçük yudumlar alın.

Ağzınızda ılık su çalkalayın
 
2013'te yapılan bir araştırmaya göre, yanıklardan sonra oluşan hasarı azaltmak için ılık su kullanılabilir. Ilık su, mikrosirkülasyonu arttırarak dokuların ölmesini engelliyor. Ilık suya biraz da tuz atarsanız enfeksiyonu önleyecektir. 1/2 çay kaşığı tuzu bir bardak ılık suyla karıştırıp ağzınızda 30 saniye çalkaladıktan sonra tükürün. Diliniz iyileşene kadar günde birkaç kez uygulayabilirsiniz.

Bal
 
Bal, antibakteriyel özelliğiyle bakterinin hasar gören ciltte enfeksiyon oluşturmasını engelliyor; şişliği ve acıyı azaltıyor, iyileşmeyi hızlandırıyor. 1 çay kaşığı balı dilinize yayın, dilinizin üzerinde mümkün olabildiğince bekletin. Gün 2-3 kez tekrarlayın. Bal 1 yaşının altındaki çocuklara verilmemelidir!

Şeker
 
Şeker yanma hissini yatıştırır. Tat alma duyusunu geliştirir. 1 çay kaşığı şekeri dilinize koyup dilinizi damağınıza yaslayıp şeker eriyene kadar bekleyin. Kan şekeriniz yüksekse tavsiye edilmez!

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat