AK PARTİ İL TEŞKİLATI GEZİN'DE

Okunma: 34
GÜNCEL 13 Haziran 2021 10:57
Videoyu Aç AK PARTİ İL TEŞKİLATI GEZİN'DE
A
a

AK PARTİ İL TEŞKİLATI GEZİN'DE

Ak Parti İl Başkanlığı tarafından, Maden ve köylerinin sorunlarını istişare etmek amacıyla genişletilmiş yerel buluşma toplantısı düzenlendi. Toplantıda konuşan Ak Parti İl Başkanı Şerafettin Yıldırım, Ak Parti ile birlikte bireysel özgürlüklerin arttığını dile getirdi. Yıldırım, bazı odaklar tarafından fırsat bulunduğu anda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 19 yıllık emeklerinin Menderes döneminde olduğu gibi heba edileceğini kaydetti

AK Parti İl Başkanlığı tarafından Maden bölgesi muhtarlarıyla genişletilmiş yerel buluşma toplantısı gerçekleştirildi.

Gezin’de düzenlenen toplantıya, AK Parti İl Başkanı Şerafettin Yıldırım, Ak Parti İl Teşkilat Başkanı Cengiz Taş, Ak Parti İl Başkan Yardımcıları ve yönetim kurulu üyeleri,  AK Parti Maden İlçe Başkanı Ramazan Sekmen,  İl Genel Meclis Başkanı İbrahim Şerbet, Özel İdare Genel Sekreteri Ali Şiş, Orman Bölge Müdürü Salih Çetiner, AFAD Müdürü Osman Pıhtılı, Harput Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Turan Kurnaz, 38 köy muhtarı ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Ak Parti İl Teşkilat Başkanı Cengiz Taş, toplantının amacının Maden ve köylerinin sorunlarını istişare etmek olduğunu belirterek; “ Amacımız Maden bölgemizde ve Maden’e bağlı köylerimizin ve mezralarımızın sorunlarını, taleplerini, isteklerini sizlerle birlikte istişare ederek değerlendirip bir takım tespitlerde bulunmak” dedi.

AK Parti İl Başkanı Şerafettin Yıldırım da, AK Parti ile birlikte ülkede her alanda değişim yaşandığını belirterek, bireysel özgürlüklerin arttığını dile getirerek; “ Her birimiz bu iktidar ile birlikte onurlu insanlar olduğumuz hatırlamaya başladık.” dedi.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sİzce Dolar daha fazla yükselir mi?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR

1 Çay Kaşığı Dilinizde Bekletirseniz...

1 çay kaşığı balı dilinizde bekletirseniz...

Sıcacık içeceğinizden veya çorbanızdan bir yudum almak için sabırsızlanıyorsunuz ancak ilk yudumda diliniz öyle bir yanıyor ki geri kalanının keyfini çıkaramıyorsunuz.

Üstelik dilinizin iyileşmesi uzayınca yediklerinizden hiçbir tat alamayacaksınız. Peki dil yanması nasıl çabuk iyileştirilir?

Ağzınızdan nefes alın
 
Sıcak bir şey yedikten sonra hemen tükürün, dilinizi dışarı çıkarıp ağzınızdan nefes alıp vermeye başlayın. Ağzınızdan nefes aldığınızda soğuk hava içeri girerek yanmayı azaltır.

Soğuk bir şey yiyin/için
 
Hızlı bir şekilde soğuk bir şey yiyip içmek dilinizin sıcaklık derecesini düşürecek, inflamasyonu azaltacak ve doku hasarını önleyecektir. Buz ya da bozlu dondurma emebilirsiniz. Soğuk bir içecekten küçük yudumlar alın.

Ağzınızda ılık su çalkalayın
 
2013'te yapılan bir araştırmaya göre, yanıklardan sonra oluşan hasarı azaltmak için ılık su kullanılabilir. Ilık su, mikrosirkülasyonu arttırarak dokuların ölmesini engelliyor. Ilık suya biraz da tuz atarsanız enfeksiyonu önleyecektir. 1/2 çay kaşığı tuzu bir bardak ılık suyla karıştırıp ağzınızda 30 saniye çalkaladıktan sonra tükürün. Diliniz iyileşene kadar günde birkaç kez uygulayabilirsiniz.

Bal
 
Bal, antibakteriyel özelliğiyle bakterinin hasar gören ciltte enfeksiyon oluşturmasını engelliyor; şişliği ve acıyı azaltıyor, iyileşmeyi hızlandırıyor. 1 çay kaşığı balı dilinize yayın, dilinizin üzerinde mümkün olabildiğince bekletin. Gün 2-3 kez tekrarlayın. Bal 1 yaşının altındaki çocuklara verilmemelidir!

Şeker
 
Şeker yanma hissini yatıştırır. Tat alma duyusunu geliştirir. 1 çay kaşığı şekeri dilinize koyup dilinizi damağınıza yaslayıp şeker eriyene kadar bekleyin. Kan şekeriniz yüksekse tavsiye edilmez!

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat