BASKİL PROJE EKİBİ EĞİTİM TOPLANTISI YAPILDI

Okunma: 30
GÜNCEL 13 Haziran 2021 10:39
Videoyu Aç BASKİL PROJE EKİBİ EĞİTİM TOPLANTISI YAPILDI
A
a

BASKİL PROJE EKİBİ EĞİTİM TOPLANTISI YAPILDI

Baskil Kaymakamlığı tarafından, Baskil ilçesinde ihtiyaçlar çerçevesinde projeler geliştirmek, mali destek  sunan kurumların proje desteklerinden azami ölçüde faydalanmak, iş üretirken ekip gücünden faydalanarak daha başarılı işler ortaya çıkarmak amacıyla oluşturulan Baskil Proje Ekibi eğitim toplantısı gerçekleştirildi.

Fırsat Kalkınma Ajansı Elazığ Yatırım Destek Ofisi Uzmanı  Muhammet Çubuk  tarafından proje ekibine yönelik proje döngü yönetimi eğitimi verildi. 2 tam gün süren eğitim sonucunda örnek proje üzerinden çalışma yürütüldü.

Kurdukları proje ekibiyle çok daha güçlü ve başarılı işler ortaya konacağını ifade eden Kaymakam Yılmaz yaptığı açıklamada; “Bu ekiple güçlü işler üreteceğiz. Bunun için de öncelikle ekip, ben dahil proje yazma eğitimi aldık. Böylece bundan sonrası için hazırlıklı olacağız” diye konuştu.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sİzce Dolar daha fazla yükselir mi?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR

1 Çay Kaşığı Dilinizde Bekletirseniz...

1 çay kaşığı balı dilinizde bekletirseniz...

Sıcacık içeceğinizden veya çorbanızdan bir yudum almak için sabırsızlanıyorsunuz ancak ilk yudumda diliniz öyle bir yanıyor ki geri kalanının keyfini çıkaramıyorsunuz.

Üstelik dilinizin iyileşmesi uzayınca yediklerinizden hiçbir tat alamayacaksınız. Peki dil yanması nasıl çabuk iyileştirilir?

Ağzınızdan nefes alın
 
Sıcak bir şey yedikten sonra hemen tükürün, dilinizi dışarı çıkarıp ağzınızdan nefes alıp vermeye başlayın. Ağzınızdan nefes aldığınızda soğuk hava içeri girerek yanmayı azaltır.

Soğuk bir şey yiyin/için
 
Hızlı bir şekilde soğuk bir şey yiyip içmek dilinizin sıcaklık derecesini düşürecek, inflamasyonu azaltacak ve doku hasarını önleyecektir. Buz ya da bozlu dondurma emebilirsiniz. Soğuk bir içecekten küçük yudumlar alın.

Ağzınızda ılık su çalkalayın
 
2013'te yapılan bir araştırmaya göre, yanıklardan sonra oluşan hasarı azaltmak için ılık su kullanılabilir. Ilık su, mikrosirkülasyonu arttırarak dokuların ölmesini engelliyor. Ilık suya biraz da tuz atarsanız enfeksiyonu önleyecektir. 1/2 çay kaşığı tuzu bir bardak ılık suyla karıştırıp ağzınızda 30 saniye çalkaladıktan sonra tükürün. Diliniz iyileşene kadar günde birkaç kez uygulayabilirsiniz.

Bal
 
Bal, antibakteriyel özelliğiyle bakterinin hasar gören ciltte enfeksiyon oluşturmasını engelliyor; şişliği ve acıyı azaltıyor, iyileşmeyi hızlandırıyor. 1 çay kaşığı balı dilinize yayın, dilinizin üzerinde mümkün olabildiğince bekletin. Gün 2-3 kez tekrarlayın. Bal 1 yaşının altındaki çocuklara verilmemelidir!

Şeker
 
Şeker yanma hissini yatıştırır. Tat alma duyusunu geliştirir. 1 çay kaşığı şekeri dilinize koyup dilinizi damağınıza yaslayıp şeker eriyene kadar bekleyin. Kan şekeriniz yüksekse tavsiye edilmez!

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat