DOĞDU : YAPILAN LİNÇ , HOCAMIZIN PANDEMİYLE MÜCADELEDEKİ EMEĞİNİ HİÇE SAYMAKTIR

Okunma: 49
GÜNCEL 11 Mayıs 2021 14:27
Videoyu Aç DOĞDU : YAPILAN LİNÇ , HOCAMIZIN PANDEMİYLE MÜCADELEDEKİ EMEĞİNİ HİÇE SAYMAKTIR
A
a

DOĞDU : YAPILAN LİNÇ , HOCAMIZIN PANDEMİYLE MÜCADELEDEKİ EMEĞİNİ HİÇE SAYMAKTIR

CHP İl Başkanı Yavuz Doğdu, Elazığlı hemşehrimiz Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Mehmet Ceyhan’a karşı yürütülen linç kampanyası  ile ilgili bir açıklamada bulundu.
Doğdu açıklamasında şu ifadelere yer verdi;  “Son günlerde ulusal basında hemşehrimiz olan Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Mehmet Ceyhan’a karşı bir linç kampanyası başlatılmıştır. Korona virüs salgını başladığı günden itibaren hastalık ve aşılama ile ilgili televizyon kanallarında sıkça halkımızı aydınlatan Mehmet Ceyhan hocamız ile ilgili mesnetsiz ve tutarsız ifadelerde bulunan bazı yayın organları, hocamızın pandemiyle mücadeledeki emeğini hiçe saymaktadır. Daha önce CİMER’e de şikayet edilerek “Halkı panik ve korkuya sevk ediyor” denilen Prof. Dr. Mehmet Ceyhan’ın, hastalıkla ilgili söyledikleri bir müddet sonra gerçek olmuştur. Ne yazık ki bu şikayetten kısa bir süre sonra hocamızın da üzülerek işaret ettiği gibi vaka sayıları hızla artmış ve sıkıntılı günler yaşamıştık. “BEN HİÇ DİKKATE ALMIYORUM, YAZDIKLARINI OKUMUYORUM” Son olarak “Mehmet Ceyhan tutuklansın” diyerek hakkında suç duyurusu bulunanlara “Yazdıkları, söyledikleri çöp kadar önemli değil benim için.” diyen hocamız, “Beni şikayet edenler, sosyal medyada hakkımda yalan, iftira dolu haberler yazanlar, şunu bilsinler ki ben hiç dikkate almıyorum, yazdıklarını okumuyorum. Ben otuz yıldır aşının önemini, bilimsel yaklaşımın önemini anlatıyorum. Paniğe sevk etme meselesine gelirsek, doğrular panik yaratıyorsa ki o fikirde değilim. Tam tersine ben halka da direkt hitap etmeden, devlete ‘Şunları yaparsanız, bu salgın daha kolay kontrol altına alınır; şunlarla salgınla mücadele zarar görür.’ diye konuşuyorum.” şeklinde konuşarak kendisiyle ilgili yapılan tezvirata en güzel cevabı vermiştir. Biz de her koşulda bilimin önemini vurgulayarak, bilimin referansında ülkemize ve insanlığa faydalı işler yapan her kıymetli insanımızın arkasında olacağımızı ve bilimin önünde saygıyla eğildiğimizi ifade etmek istiyorum. Hemşehrimiz Mehmet hoca ve diğer bilim insanları yalnız değildir.”

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sİzce Dolar daha fazla yükselir mi?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR

1 Çay Kaşığı Dilinizde Bekletirseniz...

1 çay kaşığı balı dilinizde bekletirseniz...

Sıcacık içeceğinizden veya çorbanızdan bir yudum almak için sabırsızlanıyorsunuz ancak ilk yudumda diliniz öyle bir yanıyor ki geri kalanının keyfini çıkaramıyorsunuz.

Üstelik dilinizin iyileşmesi uzayınca yediklerinizden hiçbir tat alamayacaksınız. Peki dil yanması nasıl çabuk iyileştirilir?

Ağzınızdan nefes alın
 
Sıcak bir şey yedikten sonra hemen tükürün, dilinizi dışarı çıkarıp ağzınızdan nefes alıp vermeye başlayın. Ağzınızdan nefes aldığınızda soğuk hava içeri girerek yanmayı azaltır.

Soğuk bir şey yiyin/için
 
Hızlı bir şekilde soğuk bir şey yiyip içmek dilinizin sıcaklık derecesini düşürecek, inflamasyonu azaltacak ve doku hasarını önleyecektir. Buz ya da bozlu dondurma emebilirsiniz. Soğuk bir içecekten küçük yudumlar alın.

Ağzınızda ılık su çalkalayın
 
2013'te yapılan bir araştırmaya göre, yanıklardan sonra oluşan hasarı azaltmak için ılık su kullanılabilir. Ilık su, mikrosirkülasyonu arttırarak dokuların ölmesini engelliyor. Ilık suya biraz da tuz atarsanız enfeksiyonu önleyecektir. 1/2 çay kaşığı tuzu bir bardak ılık suyla karıştırıp ağzınızda 30 saniye çalkaladıktan sonra tükürün. Diliniz iyileşene kadar günde birkaç kez uygulayabilirsiniz.

Bal
 
Bal, antibakteriyel özelliğiyle bakterinin hasar gören ciltte enfeksiyon oluşturmasını engelliyor; şişliği ve acıyı azaltıyor, iyileşmeyi hızlandırıyor. 1 çay kaşığı balı dilinize yayın, dilinizin üzerinde mümkün olabildiğince bekletin. Gün 2-3 kez tekrarlayın. Bal 1 yaşının altındaki çocuklara verilmemelidir!

Şeker
 
Şeker yanma hissini yatıştırır. Tat alma duyusunu geliştirir. 1 çay kaşığı şekeri dilinize koyup dilinizi damağınıza yaslayıp şeker eriyene kadar bekleyin. Kan şekeriniz yüksekse tavsiye edilmez!

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat