ELAZIĞ 'YAŞASIN ÖZGÜR FİLİSTİN' DEDİ

Okunma: 35
YEREL HABER 11 Mayıs 2021 11:55
Videoyu Aç ELAZIĞ 'YAŞASIN ÖZGÜR FİLİSTİN' DEDİ
A
a

ELAZIĞ 'YAŞASIN ÖZGÜR FİLİSTİN' DEDİ

Elazığ'da bin araçlı konvoyla Mescid-i Aksa'da nöbet tutan Filistinlilere destek verilirken, İsrail güvenlik güçlerinin saldırıları basın açıklaması ile protesto edildi. Açıklamnın ardından bin araçlık bir konvoy ile İsrail'e tepki, Filistin'e destek sloganları atıldı.
Düzenlenen konvoy öncesinde Memur-Sen Elazığ İl Başkanı İbrahim Bahşi basın açıklamasında bulundu. 

Memur-Sen Elazığ İl Başkanı İbrahim Bahşi ‘’ Mescid-i aksa özgürleşmeden insanlar özgürleşemez. Bağırdı birden asker bir kadın yine mi sen yine mi sen. Öldürmemiş miydim seni yanıtladım ki öldürdün beni yalnız unuttun senin gibi ölmeyi. Filistinli şair Mahmut Derviş yarım asır önce böyle haykırdı düşmana kudüs’te şiiriyle. Bir ulus bir ümmet ölmeyi unuttu. Filistin saldırı altında. Herkes bilsin ve duysun ki Mescid-i Aksa barış dini Müslümanların mabedidir. Bununla birlikte bu kutlu mabet barış ve huzur için bütün insanların haremidir. Herkes bilsin ve duysun ki Kudüs Filistin’dir. Kudüs İslamın şehirdir. Kudüs dini inançların medeniyet birikimidir.

Herkes şunu görecek ki Filistin özgür ve bağımsız yaşayacak. Filistin siyonist işgalden Filistinliler Siyonist vahşetten çok yakın zamanda kurtulacak. Zulüm değil adalet hakim olacak. Kurucumuz Mehmet Akif İnan’ın satırlarında zerk edilen kucaklaşma gerçekleşecek. Aksa da Siyonistlerin izleri temizlenecek. İnsanlık ve Müslümanlar ve onlara kulak veren devletler hem küresel hem de diplomatik intiba başlatacaklar biz buna varız biz Memur-Sen ailesi olarak tüm sivil toplum kuruluşları ve adalet içinde olan her kesime bu mücadelede yerini alması için çağrıda bulunuyoruz. Kudüs’te adalet tüm dünyada adalet demektir. Adaletin düşmanı Siyonizm ve emperyalizmidir. ‘’ dedi.

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sİzce Dolar daha fazla yükselir mi?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR

1 Çay Kaşığı Dilinizde Bekletirseniz...

1 çay kaşığı balı dilinizde bekletirseniz...

Sıcacık içeceğinizden veya çorbanızdan bir yudum almak için sabırsızlanıyorsunuz ancak ilk yudumda diliniz öyle bir yanıyor ki geri kalanının keyfini çıkaramıyorsunuz.

Üstelik dilinizin iyileşmesi uzayınca yediklerinizden hiçbir tat alamayacaksınız. Peki dil yanması nasıl çabuk iyileştirilir?

Ağzınızdan nefes alın
 
Sıcak bir şey yedikten sonra hemen tükürün, dilinizi dışarı çıkarıp ağzınızdan nefes alıp vermeye başlayın. Ağzınızdan nefes aldığınızda soğuk hava içeri girerek yanmayı azaltır.

Soğuk bir şey yiyin/için
 
Hızlı bir şekilde soğuk bir şey yiyip içmek dilinizin sıcaklık derecesini düşürecek, inflamasyonu azaltacak ve doku hasarını önleyecektir. Buz ya da bozlu dondurma emebilirsiniz. Soğuk bir içecekten küçük yudumlar alın.

Ağzınızda ılık su çalkalayın
 
2013'te yapılan bir araştırmaya göre, yanıklardan sonra oluşan hasarı azaltmak için ılık su kullanılabilir. Ilık su, mikrosirkülasyonu arttırarak dokuların ölmesini engelliyor. Ilık suya biraz da tuz atarsanız enfeksiyonu önleyecektir. 1/2 çay kaşığı tuzu bir bardak ılık suyla karıştırıp ağzınızda 30 saniye çalkaladıktan sonra tükürün. Diliniz iyileşene kadar günde birkaç kez uygulayabilirsiniz.

Bal
 
Bal, antibakteriyel özelliğiyle bakterinin hasar gören ciltte enfeksiyon oluşturmasını engelliyor; şişliği ve acıyı azaltıyor, iyileşmeyi hızlandırıyor. 1 çay kaşığı balı dilinize yayın, dilinizin üzerinde mümkün olabildiğince bekletin. Gün 2-3 kez tekrarlayın. Bal 1 yaşının altındaki çocuklara verilmemelidir!

Şeker
 
Şeker yanma hissini yatıştırır. Tat alma duyusunu geliştirir. 1 çay kaşığı şekeri dilinize koyup dilinizi damağınıza yaslayıp şeker eriyene kadar bekleyin. Kan şekeriniz yüksekse tavsiye edilmez!

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat