ELAZIĞ VALİLİĞİ VE ELAZIĞ BELEDİYESİ ANNELER GÜNÜNDE ŞEHİT AİLELERİNİ UNUTMADI

Okunma: 38
YEREL HABER 10 Mayıs 2021 12:41
Videoyu Aç ELAZIĞ VALİLİĞİ VE ELAZIĞ BELEDİYESİ ANNELER GÜNÜNDE ŞEHİT AİLELERİNİ UNUTMADI
A
a

ELAZIĞ VALİLİĞİ VE ELAZIĞ BELEDİYESİ ANNELER GÜNÜNDE ŞEHİT AİLELERİNİ UNUTMADI

Elazığ Valiliği ve Elazığ Belediyesi, Anneler gününde şehit ailelerini unutmadı.

Anneler günü dolayısıyla Elazığ Valiliği ve Elazığ Belediyesi’nin ortaklaşa düzenlediği program kapsamında Valilik ve Belediye personelleri, İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü personelleri  şehit anneleri ve eşlerini evlerinde ziyaret ettiler.

Ziyarette şehit anneleri ve eşlerinin gününü kutlayan ekipler, Vali Erkaya Yırık ve eşi Ayşe Yırık,  Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları ve eşi Arzu Şerifoğulları, İl Jandarma Komutanı Ali Yıldız ve İl Emniyet Müdürü Celal Sel’in selamlarını ileterek, çiçek ve çeşitli hediye takdiminde bulundular.

Ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getiren şehit aileleri, Vali Erkaya Yırık ve Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları başta olmak üzere bu anlamlı etkinliğin gerçekleşmesinde emeği geçen herkese teşekkür ettiler.

Şehit annelerine yazdıkları notla Anneler Günü’nün önemine dikkat çeken Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları ve eşi Arzu Şerifoğulları; ‘Bu muazzez toprakları bizlere yurt olarak emanet bırakan şehitlerimize ve gazilerimize şükran borçluyuz. Onların fedakârlıkları ve adanmışlıkları vesilesiyle bu topraklarda huzur içerisinde yaşıyoruz. Ruhları şâd olsun! Şehit yakınları bizlere emanettir. Dün olduğu gibi bundan sonrada şehit yakınlarımızın yanında olmaya devam edeceğiz.

Şehitlerimizin evlatları evlatlarımız; babaları babamız, anneleri annelerimizdir. Bu vesile ile; sonsuz merhametin ve sevginin kaynağı olan şehit ve gazi anneleri başta olmak üzere tüm annelerimizin gününü en içten duygularımızla tebrik ediyoruz. Ellerinden öpüyoruz. Bizleri bereket dolu Ramazan ayından Ramazan Bayramına eriştiren Allah’a hamd olsun diyoruz. Büyüklerimizin bayramını saygıyla ve hürmetle; küçüklerimizin bayramını sevgi ve muhabbetle tebrik ediyoruz. Sağlık, sıhhat ve huzur dolu nice bayramlara erişmek dileğiyle…’ ifadelerini kullandılar.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sİzce Dolar daha fazla yükselir mi?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR

1 Çay Kaşığı Dilinizde Bekletirseniz...

1 çay kaşığı balı dilinizde bekletirseniz...

Sıcacık içeceğinizden veya çorbanızdan bir yudum almak için sabırsızlanıyorsunuz ancak ilk yudumda diliniz öyle bir yanıyor ki geri kalanının keyfini çıkaramıyorsunuz.

Üstelik dilinizin iyileşmesi uzayınca yediklerinizden hiçbir tat alamayacaksınız. Peki dil yanması nasıl çabuk iyileştirilir?

Ağzınızdan nefes alın
 
Sıcak bir şey yedikten sonra hemen tükürün, dilinizi dışarı çıkarıp ağzınızdan nefes alıp vermeye başlayın. Ağzınızdan nefes aldığınızda soğuk hava içeri girerek yanmayı azaltır.

Soğuk bir şey yiyin/için
 
Hızlı bir şekilde soğuk bir şey yiyip içmek dilinizin sıcaklık derecesini düşürecek, inflamasyonu azaltacak ve doku hasarını önleyecektir. Buz ya da bozlu dondurma emebilirsiniz. Soğuk bir içecekten küçük yudumlar alın.

Ağzınızda ılık su çalkalayın
 
2013'te yapılan bir araştırmaya göre, yanıklardan sonra oluşan hasarı azaltmak için ılık su kullanılabilir. Ilık su, mikrosirkülasyonu arttırarak dokuların ölmesini engelliyor. Ilık suya biraz da tuz atarsanız enfeksiyonu önleyecektir. 1/2 çay kaşığı tuzu bir bardak ılık suyla karıştırıp ağzınızda 30 saniye çalkaladıktan sonra tükürün. Diliniz iyileşene kadar günde birkaç kez uygulayabilirsiniz.

Bal
 
Bal, antibakteriyel özelliğiyle bakterinin hasar gören ciltte enfeksiyon oluşturmasını engelliyor; şişliği ve acıyı azaltıyor, iyileşmeyi hızlandırıyor. 1 çay kaşığı balı dilinize yayın, dilinizin üzerinde mümkün olabildiğince bekletin. Gün 2-3 kez tekrarlayın. Bal 1 yaşının altındaki çocuklara verilmemelidir!

Şeker
 
Şeker yanma hissini yatıştırır. Tat alma duyusunu geliştirir. 1 çay kaşığı şekeri dilinize koyup dilinizi damağınıza yaslayıp şeker eriyene kadar bekleyin. Kan şekeriniz yüksekse tavsiye edilmez!

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat