FIRAT ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ:'SÖZDE SOYKIRIM İDDİASINI REDDEDİYORUZ'

Okunma: 82
GÜNCEL 25 Nisan 2021 11:28
Videoyu Aç FIRAT ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ:'SÖZDE SOYKIRIM İDDİASINI REDDEDİYORUZ'
A
a

FIRAT ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ:'SÖZDE SOYKIRIM İDDİASINI REDDEDİYORUZ'

Fırat üniversitesi Rektörlüğü'nden Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Joe Biden'in Biden, 1915 Olayları'nı "soykırım" olarak niteleyen ifadeleri için bir açıklama yapıldı.Açıklamada 'soykırım' ifadesinin iftira olduğu belirtilirken, tarihi gerçeklerin çarptırıldığı vurgulandı.Yapılan açıklama şöyle; 


Sözde Soykırım İftirasını Reddediyoruz!


Sözde Ermeni soykırımı iftirası bilimsel ve hukuki hiçbir dayanağı olmayan, tarihi gerçeklere aykırı aleni bir yalandır.
1915 olayları ile ilgili kirli siyasi hesap peşinde koşanların, tarihi gerçekleri çarpıtarak kin, nefret ve nifak tohumları ekme yönündeki açık bir gayret içerisinde olmalarını şiddetle kınıyoruz.
Birçok medeniyete ev sahipliği yapan şanlı tarihimiz hakkında kimseden ders alacak değiliz.

1915 olaylarıyla ilgili yapılan talihsiz açıklamayı tümüyle redde
diyoruz.
                                                                                                                        Fırat Üniversitesi Rektörlüğü
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sİzce Dolar daha fazla yükselir mi?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR

1 Çay Kaşığı Dilinizde Bekletirseniz...

1 çay kaşığı balı dilinizde bekletirseniz...

Sıcacık içeceğinizden veya çorbanızdan bir yudum almak için sabırsızlanıyorsunuz ancak ilk yudumda diliniz öyle bir yanıyor ki geri kalanının keyfini çıkaramıyorsunuz.

Üstelik dilinizin iyileşmesi uzayınca yediklerinizden hiçbir tat alamayacaksınız. Peki dil yanması nasıl çabuk iyileştirilir?

Ağzınızdan nefes alın
 
Sıcak bir şey yedikten sonra hemen tükürün, dilinizi dışarı çıkarıp ağzınızdan nefes alıp vermeye başlayın. Ağzınızdan nefes aldığınızda soğuk hava içeri girerek yanmayı azaltır.

Soğuk bir şey yiyin/için
 
Hızlı bir şekilde soğuk bir şey yiyip içmek dilinizin sıcaklık derecesini düşürecek, inflamasyonu azaltacak ve doku hasarını önleyecektir. Buz ya da bozlu dondurma emebilirsiniz. Soğuk bir içecekten küçük yudumlar alın.

Ağzınızda ılık su çalkalayın
 
2013'te yapılan bir araştırmaya göre, yanıklardan sonra oluşan hasarı azaltmak için ılık su kullanılabilir. Ilık su, mikrosirkülasyonu arttırarak dokuların ölmesini engelliyor. Ilık suya biraz da tuz atarsanız enfeksiyonu önleyecektir. 1/2 çay kaşığı tuzu bir bardak ılık suyla karıştırıp ağzınızda 30 saniye çalkaladıktan sonra tükürün. Diliniz iyileşene kadar günde birkaç kez uygulayabilirsiniz.

Bal
 
Bal, antibakteriyel özelliğiyle bakterinin hasar gören ciltte enfeksiyon oluşturmasını engelliyor; şişliği ve acıyı azaltıyor, iyileşmeyi hızlandırıyor. 1 çay kaşığı balı dilinize yayın, dilinizin üzerinde mümkün olabildiğince bekletin. Gün 2-3 kez tekrarlayın. Bal 1 yaşının altındaki çocuklara verilmemelidir!

Şeker
 
Şeker yanma hissini yatıştırır. Tat alma duyusunu geliştirir. 1 çay kaşığı şekeri dilinize koyup dilinizi damağınıza yaslayıp şeker eriyene kadar bekleyin. Kan şekeriniz yüksekse tavsiye edilmez!

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat