GSİM, İHTİYAÇ SAHİBİ AİLELERE YARDIMA DEVAM EDİYOR

Okunma: 29
YEREL HABER 2 Mayıs 2021 10:28
Videoyu Aç GSİM, İHTİYAÇ SAHİBİ AİLELERE YARDIMA DEVAM EDİYOR
A
a

GSİM, İHTİYAÇ SAHİBİ AİLELERE YARDIMA DEVAM EDİYOR

Elazığ Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ,Şehit Muammer Faruk Salgar Gençlik Merkezinin görevli gençlik liderleri ve gönüllü gençleri ,hayırsever iş insanlarının destekleriyle yardım kolileri hazırladılar.Ramazan Ayının başlamasıyla birlikte dağıtımına başlanan yardım kolilerinin dağıtımı devam ediyor.İçerisinde temel gıda malzemelerinin yer aldığı yardım kolilerigençlik liderleri ve gönüllü gençler tarafından dağıtılıyor.
Ramazan Ayının dayanışma,yardımlaşma ve paylaşma ayı olduğuna vurgu yapan Elazığ Gençlik ve Spor İl Müdürü Abdulsamet Eren ,yaptığı açıklamada "Yaşanılan salgın nedeniyle içinden geçilen bu zor günlerde Ramazan ayının getirdiği değerlere her zamankinden daha fazla ihtiyacımız var.17 günlük kapanma döneminde sportif aktiviteler durduruldu.Fakat Gençlik Merkezi olarak bizler hazırladığımız yardım kolileri ile ihtiyaç sahibi ailelerimizin yanlarında olmaya devam ediyoruz.Ramazan ayı boyunca şimdiye kadar hazırladığımız yaklaşık 100 yardım kolisini ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırdık.Ramazan ayı sonuna kadarda ahazırladığımız yardım kolilerinin dağıtımına devam edeceğiz.Destek veren tüm hayırsever iş insanlarımıza teşekkür ediyorum.Bu vesileyle tüm islam aleminin Ramazan ayını kutluyor,birlik ve beraberlik içinde Ramazan Bayramı'na kavuşmayı temenni ediyorum."ifadelerine yer verdi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sİzce Dolar daha fazla yükselir mi?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR

1 Çay Kaşığı Dilinizde Bekletirseniz...

1 çay kaşığı balı dilinizde bekletirseniz...

Sıcacık içeceğinizden veya çorbanızdan bir yudum almak için sabırsızlanıyorsunuz ancak ilk yudumda diliniz öyle bir yanıyor ki geri kalanının keyfini çıkaramıyorsunuz.

Üstelik dilinizin iyileşmesi uzayınca yediklerinizden hiçbir tat alamayacaksınız. Peki dil yanması nasıl çabuk iyileştirilir?

Ağzınızdan nefes alın
 
Sıcak bir şey yedikten sonra hemen tükürün, dilinizi dışarı çıkarıp ağzınızdan nefes alıp vermeye başlayın. Ağzınızdan nefes aldığınızda soğuk hava içeri girerek yanmayı azaltır.

Soğuk bir şey yiyin/için
 
Hızlı bir şekilde soğuk bir şey yiyip içmek dilinizin sıcaklık derecesini düşürecek, inflamasyonu azaltacak ve doku hasarını önleyecektir. Buz ya da bozlu dondurma emebilirsiniz. Soğuk bir içecekten küçük yudumlar alın.

Ağzınızda ılık su çalkalayın
 
2013'te yapılan bir araştırmaya göre, yanıklardan sonra oluşan hasarı azaltmak için ılık su kullanılabilir. Ilık su, mikrosirkülasyonu arttırarak dokuların ölmesini engelliyor. Ilık suya biraz da tuz atarsanız enfeksiyonu önleyecektir. 1/2 çay kaşığı tuzu bir bardak ılık suyla karıştırıp ağzınızda 30 saniye çalkaladıktan sonra tükürün. Diliniz iyileşene kadar günde birkaç kez uygulayabilirsiniz.

Bal
 
Bal, antibakteriyel özelliğiyle bakterinin hasar gören ciltte enfeksiyon oluşturmasını engelliyor; şişliği ve acıyı azaltıyor, iyileşmeyi hızlandırıyor. 1 çay kaşığı balı dilinize yayın, dilinizin üzerinde mümkün olabildiğince bekletin. Gün 2-3 kez tekrarlayın. Bal 1 yaşının altındaki çocuklara verilmemelidir!

Şeker
 
Şeker yanma hissini yatıştırır. Tat alma duyusunu geliştirir. 1 çay kaşığı şekeri dilinize koyup dilinizi damağınıza yaslayıp şeker eriyene kadar bekleyin. Kan şekeriniz yüksekse tavsiye edilmez!

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat