GÜRSEL EROL KEBAN' DA

Okunma: 42
YEREL HABER 11 Haziran 2021 16:37
Videoyu Aç GÜRSEL EROL KEBAN' DA
A
a

GÜRSEL EROL KEBAN' DA

CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol bu gün Keban halkıyla bir araya geldi

Elazığ ilimizin Keban ilçesinde bir kıraathanede halka konuştu. CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol İlçe temasları doğrultusunda Keban’da vatandaşlar ile bir araya geldi.   
Keban Değirmenbaşı Mahallesinde bir Kıraathanede ilçe halkına Konuşan Milletvekili Erol; "Bir Evladınız olarak, Bu Memleketin bir Çocuğu olarak,Bu toplumun,Bu Ülkenin ,Bu Devletin,Bu Milletin,Bu vatanın değerlerine sahip çıkarak,Mecliste,Ankara'da Parlamentoda ,Ulusal Televizyonlarda, Gittiğim tüm illerde Elazığ'a Elazığlıların duruşuna  laik olmaya çalışıyorum, Devletçi, Cumhuriyetçi, Vatansever bir Milletvekili, kendi ilinin ve ülkesinin değerlerinin de nasıl siyaset yapılacağını Hem Elazığ'a ,Hem Türkiye'ye kanıtlamanın çabası içerisindeyim.Gittiğim her yerde Elazığ milletvekili olmanın ayrılacağını görüyorum." Dedi.
Milletvekili Gürsel Erol, Keban CHP İlçe teşkilatı ve İlçede bulunan esnafları ziyaret ederek sohbet ettikten sonra Ağın ilçesine geçti.
 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sİzce Dolar daha fazla yükselir mi?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR

1 Çay Kaşığı Dilinizde Bekletirseniz...

1 çay kaşığı balı dilinizde bekletirseniz...

Sıcacık içeceğinizden veya çorbanızdan bir yudum almak için sabırsızlanıyorsunuz ancak ilk yudumda diliniz öyle bir yanıyor ki geri kalanının keyfini çıkaramıyorsunuz.

Üstelik dilinizin iyileşmesi uzayınca yediklerinizden hiçbir tat alamayacaksınız. Peki dil yanması nasıl çabuk iyileştirilir?

Ağzınızdan nefes alın
 
Sıcak bir şey yedikten sonra hemen tükürün, dilinizi dışarı çıkarıp ağzınızdan nefes alıp vermeye başlayın. Ağzınızdan nefes aldığınızda soğuk hava içeri girerek yanmayı azaltır.

Soğuk bir şey yiyin/için
 
Hızlı bir şekilde soğuk bir şey yiyip içmek dilinizin sıcaklık derecesini düşürecek, inflamasyonu azaltacak ve doku hasarını önleyecektir. Buz ya da bozlu dondurma emebilirsiniz. Soğuk bir içecekten küçük yudumlar alın.

Ağzınızda ılık su çalkalayın
 
2013'te yapılan bir araştırmaya göre, yanıklardan sonra oluşan hasarı azaltmak için ılık su kullanılabilir. Ilık su, mikrosirkülasyonu arttırarak dokuların ölmesini engelliyor. Ilık suya biraz da tuz atarsanız enfeksiyonu önleyecektir. 1/2 çay kaşığı tuzu bir bardak ılık suyla karıştırıp ağzınızda 30 saniye çalkaladıktan sonra tükürün. Diliniz iyileşene kadar günde birkaç kez uygulayabilirsiniz.

Bal
 
Bal, antibakteriyel özelliğiyle bakterinin hasar gören ciltte enfeksiyon oluşturmasını engelliyor; şişliği ve acıyı azaltıyor, iyileşmeyi hızlandırıyor. 1 çay kaşığı balı dilinize yayın, dilinizin üzerinde mümkün olabildiğince bekletin. Gün 2-3 kez tekrarlayın. Bal 1 yaşının altındaki çocuklara verilmemelidir!

Şeker
 
Şeker yanma hissini yatıştırır. Tat alma duyusunu geliştirir. 1 çay kaşığı şekeri dilinize koyup dilinizi damağınıza yaslayıp şeker eriyene kadar bekleyin. Kan şekeriniz yüksekse tavsiye edilmez!

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat