Hekimler Şiddete Karşı Direniyor

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Hekimler Şiddete Karşı Direniyor
Abone ol
Elazığ Aile Hekimleri Derneği, son zamanlardaki aile hekimlerine yönelik yapılan şiddeti kınayarak iş bırakma kararı aldıklarını duyurdu.

Elazığ Aile Hekimleri Derneği, Elazığ İl Sağlık Müdürlüğü önünde toplanarak Aile Hekimlerine yönelik şiddeti kınadıklarını ve iş bırakma kararı aldıklarını açıkladı.

 

GÖNÜL: “YAKINDA SİZLERE HİZMET VERECEK HEKİM BULAMAYACAKSINIZ”

Elazığ Aile Hekimleri Dernek Başkanı Murat Gönül, son zamanlarda aile hekimlerine yönelik şiddetin arttığını ifade ederek, bu gidişle vatandaşlara hizmet verecek aile hekimi kalmayacağını vurguladı. Gönül, “Herkes ya ülkeyi terk ediyor ya da öldürülüyor. Yakında sizlere hizmet verecek hekim bulamayacaksınız. Biz buradan bulunmaktan keyif almıyoruz biz buraya para pul için gelmedik o ayrı bir konu biz bugün buraya can güvenliğimizin sağlanması için geldik. Biz iş bırakmaktan keyif almıyoruz biz bugün burada bulunmakla aslında sizin de sağlığınızı düşündüğümüz için burada bulunuyoruz. Eğer biz öldürülürsek biz yaralanırsak size kim hizmet edecek. Aile Sağlığı Merkezi’nde, hastanede darp edildiğimiz ve sonrası aşamada orada hizmet duruyor” dedi.

 

 

GÖNÜL: “AİLE SAĞLIĞI MERKEZLERİ’MİZDE SİLAHLI GÜVENLİK PERSONELİ İSTİYORUZ”

Gönül, aile hekimlerinin can güvenliğinin kalmadığını söyleyerek aile sağlığı merkezlerinde x-ray cihazı ve silahlı güvenlik personeli istediklerini ifade etti. Gönül, “Bir bankamatiğe para transferinde bulunan ki onun transferinde ne kadar para olabilir ki en düşük miktardaki para transferinde bile silahlı güvenlik olmadan o para transferi yapılmazken bizim o transfer aracında bankanın bankamatiğin parasını götüren paradaki kadarda mı değerimiz yok bizim. O yüzden biz artık Aile Sağlığı Merkezleri’mizde silahlı güvenlik personeli istiyoruz. Biz içinizden birileriyiz halkın çocuklarıyız sizlerin kardeşleriyiz çoğunuzun kardeşi, çoğunuzun evladıyız biz halkın içinden gelmiş birisiyiz. Devletimizi, milletimizi, halkımızı mesleğini seven bunların hepsine aşık olan muhabbet besleyen insanlarız biz. Bizi bu muhabbetle hastalarımızla lütfen güvenli bir şekilde çalışmak için baş başa bırakın” dedi.

 

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Seçim Çalışmaları Başladı: Chp Elazığ İl Örgütü Önemli Bir Rapor HazırlıyorÖnceki Haber

Seçim Çalışmaları Başladı: Chp Elazığ İl...

Başkan Alan: “TOGG’u Bünyemize Katmanın Gururunu Yaşıyoruz”Sonraki Haber

Başkan Alan: “TOGG’u Bünyemize Katmanın...

Yorum Yazın