654 ÜRETİCİYE 3.5 MİLYON TL HİBE DESTEĞİ

Kategori: GÜNCEL - Tarih: 29 Temmuz 2021 13:50
654 ÜRETİCİYE 3.5 MİLYON TL HİBE DESTEĞİ

654 ÜRETİCİYE 3.5 MİLYON TL HİBE DESTEĞİ

Vali Erkaya Yırık başkanlığında, Tarım ve Orman İl Müdürlüğü tarafından hazırlanan DAP idaresince onaylanan 3.5 milyon hibe tutarlı 10 projenin protokol sözleşme töreni gerçekleştirildi.2021 yılı Bitkisel Üretim ve Hayvancılık Altyapısını Geliştirme projeleri kapsamında onaylanan projelerle 654 üreticiye 3.5 buçuk milyon TL hibe desteği verileceği kaydedildi.

Vali Erkaya Yırık, “Bu hazırlanmış projelerde 10 projemiz, Doğu Anadolu Projesi Bölge Kalkınma vasıtasıyla toplamda 3.5 milyon TL’lik bir hibe ile desteklenecektir. İlimiz önemli avantajlara sahiptir. Bu kapsamda ilimizde, soğuk süt projesi, tarım makinaları fark projesi, meyvecilik geliştirme projesi, yöresel ürünler pazar projesi ve yem bitkilerinin üretiminin yaygınlaştırılması projesi alanında toplamda 654 üreticimize 3.5 milyon TL’lik hibe desteği ile katkı sağlanacaktır. Bu projeler neticesinde vatandaşlarımızın üretmiş olduğu tarımsal ürünlerin değerlerinin arttırılması, istihdamın geliştirilmesi ve tarımın geliştirilmesi olmak üzere birçok faydalar sağlayacaktır. Geçtiğimiz yıllarda 3 milyon TL olan hibe desteği bu sene 6 milyon TL’nin üzerine çıkmış durumdadır, bunun da 3.5 milyonluk kısmını tarımsal üretim noktasında gerçekleşiyor.” dedi.

DAP Bölge Kalkınma İdaresi’nin bölgenin kalkınması açısından çeşitli projeler yaptıklarını söyleyen DAP İdaresi Başkanı Prof. Dr. Osman Demirdöğen ise, “Bu anlamda biz, verilen devlet desteklerini eşit ve adil bir şekilde dağıtmaya çalışıyoruz. Bölgeden nitelikli projelerin gelmesi durumunda bize yardımcıları olmalarını istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Program, Başkan Prof. Dr. Demirdöğen’in proje dosyasını Vali Yırık’a vermesiyle son buldu.

https://www.bakishaber.com/haberprint/654-ureticiye-3-5-milyon-tl-hibe-destegi-176680.html