IŞIKVER GAZETECİLER VE BASIN BAYRAMINI KUTLADI

Kategori: YEREL HABER - Tarih: 23 Temmuz 2021 13:13
IŞIKVER GAZETECİLER VE BASIN BAYRAMINI KUTLADI

IŞIKVER GAZETECİLER VE BASIN BAYRAMINI KUTLADI

Elazığ MHP İl Başkanı Semih Işıkver 24 Temmuz Gazeteciler VE Basın Bayramında tüm gazetecilerin bayramını kutladığını dile getirerek bir açıklamada bulundu. Işıkver yapmış olduğu açıklamada:

"Tarafsız ve doğru habercilik ilkesiyle, toplumun gören gözü, işiten kulağı, söz söyleyen dili olarak, kar kış, sıcak soğuk, demeden gecesini gündüzüne katarak çalışan gazeteci arkadaşlarımızın 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramını kutluyorum.

Ülkemizde basın tarihinin en önemli olaylarından birisi olarak kabul edilen sansürün kaldırıldığı 24 Temmuz 1908 tarihi, “Gazeteciler ve Basın Bayramı” olarak kutlanmaktadır.

Önemli, aynı zamanda sorumluluğu olan bir mesleği büyük bir özveriyle yürütmeye çalışan Basın mensupları,  Demokratik hayatımızın vazgeçilmez unsurlarının başında gelmektedir.
 
Bu doğrultuda İlimizdeki basın mensubu arkadaşlarımızın, başta doğruluk, tarafsızlık olmak üzere, basın ahlak ilkeleri ve toplumsal faydayı gözeterek, sorumlu yayıncılık ilkesiyle yapacakları haberlerin, İlimizin her alanda gelişimine yönelik pozitif katkı sağlamaya devam edeceğine yürekten inanıyorum. 
 
Bu duygu ve düşünceler ile yazılı ve görsel basın yayın  kuruluşlarında görev yapan tüm basın çalışanlarının 24 Temmuz Gazeteciler Günü ve Basın Bayramı’nı tebrik eder, çalışmalarında üstün başarılar dilerim " ifadelerine yer verdi.

https://www.bakishaber.com/haberprint/isikver-gazeteciler-ve-basin-bayramini-kutladi-176623.html