İHH PALU ŞUBESİ HİZMETE AÇILDI

Okunma: 2409
YEREL HABER 14 Nisan 2021 13:26
Videoyu Aç İHH PALU  ŞUBESİ HİZMETE AÇILDI
A
a

İHH PALU ŞUBESİ HİZMETE AÇILDI

İHH İnsani Yardım Derneği teşkilatlanma çalışmalarını devam ettiriyor. Bu kapsamda İHH Palu Şubesinin hizmet binası düzenlenen törenle hizmete başladı.
 
Açılış programına İHH İnsani Yardım Derneği Elazığ Şube Başkanı Metin Kılıç, kamu kurum ve kuruluşları ve Siyasî Parti Temsilcileri, Muhtarlar, Okul Müdürleri, İş İnsanları, STK Temsilcileri, Kovancılar İHH İlçe yönetimi katıldı.
 
 
 
Açılış öncesi bir değerlendirme yapan İHH İnsani Yardım Derneği Elazığ Şube Başkanı Metin Kılıç, “Medeniyet beşiği kadim bir beldedeyiz. Mübarek bir zaman diliminde, Ramazan ayının ilk gününde hayırlı bir iş için birlikteyiz. Rabbim bu zaman dilimleri vesilesiyle güzel işler, rızasına muvafık işler işlemeyi nasip eylesin. İHH 30 yıldır dünyanın her yerinde ve tüm mazlum coğrafyalarda, yetimin, öksüzün ve yoksulun yanında oldu ve olmaya devam ediyor. Elazığ İHH olarak bizlerde hiçbir mağdur ve mazlum kalmasın diye çalışmalarımıza devam etmekteyiz. Çalışmalarımızı şubeleşerek ilçelerimize de taşımak niyetindeydik, Palu Şubemizi hayata geçirerek bu hedeflerimizden birini daha gerçekleştirmiş durumdayız” dedi.
 
 
 
İHH Palu Temsilcisi Hanefi Ayık ise şubenin kurulması ve açılması sürecine destek veren herkese teşekkür etti.
 
İlçe Müftüsü Ayet Usta’nın dua etmesinin ardından Şube hizmet binasının açılışı gerçekleştirildi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sİzce Dolar daha fazla yükselir mi?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR

1 Çay Kaşığı Dilinizde Bekletirseniz...

1 çay kaşığı balı dilinizde bekletirseniz...

Sıcacık içeceğinizden veya çorbanızdan bir yudum almak için sabırsızlanıyorsunuz ancak ilk yudumda diliniz öyle bir yanıyor ki geri kalanının keyfini çıkaramıyorsunuz.

Üstelik dilinizin iyileşmesi uzayınca yediklerinizden hiçbir tat alamayacaksınız. Peki dil yanması nasıl çabuk iyileştirilir?

Ağzınızdan nefes alın
 
Sıcak bir şey yedikten sonra hemen tükürün, dilinizi dışarı çıkarıp ağzınızdan nefes alıp vermeye başlayın. Ağzınızdan nefes aldığınızda soğuk hava içeri girerek yanmayı azaltır.

Soğuk bir şey yiyin/için
 
Hızlı bir şekilde soğuk bir şey yiyip içmek dilinizin sıcaklık derecesini düşürecek, inflamasyonu azaltacak ve doku hasarını önleyecektir. Buz ya da bozlu dondurma emebilirsiniz. Soğuk bir içecekten küçük yudumlar alın.

Ağzınızda ılık su çalkalayın
 
2013'te yapılan bir araştırmaya göre, yanıklardan sonra oluşan hasarı azaltmak için ılık su kullanılabilir. Ilık su, mikrosirkülasyonu arttırarak dokuların ölmesini engelliyor. Ilık suya biraz da tuz atarsanız enfeksiyonu önleyecektir. 1/2 çay kaşığı tuzu bir bardak ılık suyla karıştırıp ağzınızda 30 saniye çalkaladıktan sonra tükürün. Diliniz iyileşene kadar günde birkaç kez uygulayabilirsiniz.

Bal
 
Bal, antibakteriyel özelliğiyle bakterinin hasar gören ciltte enfeksiyon oluşturmasını engelliyor; şişliği ve acıyı azaltıyor, iyileşmeyi hızlandırıyor. 1 çay kaşığı balı dilinize yayın, dilinizin üzerinde mümkün olabildiğince bekletin. Gün 2-3 kez tekrarlayın. Bal 1 yaşının altındaki çocuklara verilmemelidir!

Şeker
 
Şeker yanma hissini yatıştırır. Tat alma duyusunu geliştirir. 1 çay kaşığı şekeri dilinize koyup dilinizi damağınıza yaslayıp şeker eriyene kadar bekleyin. Kan şekeriniz yüksekse tavsiye edilmez!

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat
bakishaber