KANGAL: DEVA PARTİSİ ÜLKE İÇİN UMUT VAAT EDİYOR

Okunma: 36
GÜNCEL 24 Eylül 2021 10:00
Videoyu Aç KANGAL: DEVA PARTİSİ ÜLKE İÇİN UMUT VAAT EDİYOR
A
a

KANGAL: DEVA PARTİSİ ÜLKE İÇİN UMUT VAAT EDİYOR

DEVA Partisi saha ziyaretlerinin yanında STK ziyaretlerine de hız kesmeden devam ediyor.

Elazığ İl ve Merkez İlçe Yönetimi olarak bölgedeki üye sayısı bakımından en etkili derneklerinden biri olan Şavaklılar Derneği Başkanı Naim Doğan ve Yönetim Kurulu Üyelerini ziyaret eden DEVA Partisi, Elazığ ve ülkenin genel siyaseti halkında fikir alışverişinde bulunarak önerileri değerlendirdi.

Ali Babacan önderliğindeki Deva Partisinin ülke için umut vaat ettiğini belirten Deva Partisi Elazığ İl Başkanı Av. Mehmet Kangal, özellikle hukuk, özgürlük ve ekonomik olarak Türkiye’nin zor dönemden geçtiğini,  Deva kadroları ile ülkenin bulunduğu bu dar boğazdan çıkmak için Ali Babacan ve ekinine büyük işler düştüğünü belirtti. Kendilerini büyük bir nezaketle ağırlayan  Şavaklılar Dernek Başkanı Naim Doğan ve Yönetim Kurulu üyelerine misafirperverliklerinden dolayı teşekkür eden Kangal, çalışmalarında başarılar diledi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sİzce Dolar daha fazla yükselir mi?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR

1 Çay Kaşığı Dilinizde Bekletirseniz...

1 çay kaşığı balı dilinizde bekletirseniz...

Sıcacık içeceğinizden veya çorbanızdan bir yudum almak için sabırsızlanıyorsunuz ancak ilk yudumda diliniz öyle bir yanıyor ki geri kalanının keyfini çıkaramıyorsunuz.

Üstelik dilinizin iyileşmesi uzayınca yediklerinizden hiçbir tat alamayacaksınız. Peki dil yanması nasıl çabuk iyileştirilir?

Ağzınızdan nefes alın
 
Sıcak bir şey yedikten sonra hemen tükürün, dilinizi dışarı çıkarıp ağzınızdan nefes alıp vermeye başlayın. Ağzınızdan nefes aldığınızda soğuk hava içeri girerek yanmayı azaltır.

Soğuk bir şey yiyin/için
 
Hızlı bir şekilde soğuk bir şey yiyip içmek dilinizin sıcaklık derecesini düşürecek, inflamasyonu azaltacak ve doku hasarını önleyecektir. Buz ya da bozlu dondurma emebilirsiniz. Soğuk bir içecekten küçük yudumlar alın.

Ağzınızda ılık su çalkalayın
 
2013'te yapılan bir araştırmaya göre, yanıklardan sonra oluşan hasarı azaltmak için ılık su kullanılabilir. Ilık su, mikrosirkülasyonu arttırarak dokuların ölmesini engelliyor. Ilık suya biraz da tuz atarsanız enfeksiyonu önleyecektir. 1/2 çay kaşığı tuzu bir bardak ılık suyla karıştırıp ağzınızda 30 saniye çalkaladıktan sonra tükürün. Diliniz iyileşene kadar günde birkaç kez uygulayabilirsiniz.

Bal
 
Bal, antibakteriyel özelliğiyle bakterinin hasar gören ciltte enfeksiyon oluşturmasını engelliyor; şişliği ve acıyı azaltıyor, iyileşmeyi hızlandırıyor. 1 çay kaşığı balı dilinize yayın, dilinizin üzerinde mümkün olabildiğince bekletin. Gün 2-3 kez tekrarlayın. Bal 1 yaşının altındaki çocuklara verilmemelidir!

Şeker
 
Şeker yanma hissini yatıştırır. Tat alma duyusunu geliştirir. 1 çay kaşığı şekeri dilinize koyup dilinizi damağınıza yaslayıp şeker eriyene kadar bekleyin. Kan şekeriniz yüksekse tavsiye edilmez!

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat