KEBAN'DA EMNİYET LOJMANI YAPILACAK

Okunma: 40
GÜNCEL 29 Temmuz 2021 12:47
Videoyu Aç KEBAN'DA EMNİYET LOJMANI YAPILACAK
A
a

KEBAN'DA EMNİYET LOJMANI YAPILACAK

Elazığ'ın Keban ilçesinde 24 dairelik Emniyet Lojmanı yapımı için başlatılan çalışmalar olumlu sonuç verdi. Keban Belediye Başkanı Fethiye Atlı 2021 yatırım programına alınan Keban Polis Lojmanları Projesinin yapım ihalesine çıktığını duyurdu.

Keban Belediye Başkanı Fethiye Atlı, AK Parti Elazığ Milletvekili Sermin Balık ile birlikte Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş'ı ziyaret etmişti. Ziyarette Keban Polis Lojmanları projesinin 2021 yatırım programına alındığı müjdesi verilmişti.

Bunu üzerine Keban Belediye Başkanı Fethiye Atlı, Keban Polis Lojmanları Projesinin yapım ihalesine çıktığını duyurdu. Keban’da yapılacak olan 24 Emniyet Lojmanı Yapım İhalesi 03.09.2021 tarihinde gerçekleşecek. İhalenin ardından 9 Ay içerisinde projenin yapımı tamamlanarak hizmete sunulacak.

Başkan Atlı, konuyla alakalı yaptığı açıklamada, ''Elazığ Milletvekilimiz Sn. Sermin Balık ile Emniyet Genel Müdürümüz Sn. Mehmet Aktaş'ı ziyaretimiz de ilçemizdeki polis lojmanları ile ilgili talebimizi ilettiğimizde, projenin hazırlanıp. Cumhurbaşkanlığı onayına sunulduğunu belirtmiş, akabinde 2021 yatırım programına alındığı müjdesini almıştık. Projenin yapım ihalesine çıkıldığı müjdesini sizlerle paylaşmak istedim. Keban İlçemiz için 24 Adet Emniyet Lojmanı Yapım İhalesi 03.09.2021 tarihinde gerçekleşecek. İhale gerçekleştikten sonra 9 Ay içerisinde inşaat yapımı tamamlanacak ve hizmete sunulacaktır. Her şey Keban için.'' ifadelerini kullandı.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sİzce Dolar daha fazla yükselir mi?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR

1 Çay Kaşığı Dilinizde Bekletirseniz...

1 çay kaşığı balı dilinizde bekletirseniz...

Sıcacık içeceğinizden veya çorbanızdan bir yudum almak için sabırsızlanıyorsunuz ancak ilk yudumda diliniz öyle bir yanıyor ki geri kalanının keyfini çıkaramıyorsunuz.

Üstelik dilinizin iyileşmesi uzayınca yediklerinizden hiçbir tat alamayacaksınız. Peki dil yanması nasıl çabuk iyileştirilir?

Ağzınızdan nefes alın
 
Sıcak bir şey yedikten sonra hemen tükürün, dilinizi dışarı çıkarıp ağzınızdan nefes alıp vermeye başlayın. Ağzınızdan nefes aldığınızda soğuk hava içeri girerek yanmayı azaltır.

Soğuk bir şey yiyin/için
 
Hızlı bir şekilde soğuk bir şey yiyip içmek dilinizin sıcaklık derecesini düşürecek, inflamasyonu azaltacak ve doku hasarını önleyecektir. Buz ya da bozlu dondurma emebilirsiniz. Soğuk bir içecekten küçük yudumlar alın.

Ağzınızda ılık su çalkalayın
 
2013'te yapılan bir araştırmaya göre, yanıklardan sonra oluşan hasarı azaltmak için ılık su kullanılabilir. Ilık su, mikrosirkülasyonu arttırarak dokuların ölmesini engelliyor. Ilık suya biraz da tuz atarsanız enfeksiyonu önleyecektir. 1/2 çay kaşığı tuzu bir bardak ılık suyla karıştırıp ağzınızda 30 saniye çalkaladıktan sonra tükürün. Diliniz iyileşene kadar günde birkaç kez uygulayabilirsiniz.

Bal
 
Bal, antibakteriyel özelliğiyle bakterinin hasar gören ciltte enfeksiyon oluşturmasını engelliyor; şişliği ve acıyı azaltıyor, iyileşmeyi hızlandırıyor. 1 çay kaşığı balı dilinize yayın, dilinizin üzerinde mümkün olabildiğince bekletin. Gün 2-3 kez tekrarlayın. Bal 1 yaşının altındaki çocuklara verilmemelidir!

Şeker
 
Şeker yanma hissini yatıştırır. Tat alma duyusunu geliştirir. 1 çay kaşığı şekeri dilinize koyup dilinizi damağınıza yaslayıp şeker eriyene kadar bekleyin. Kan şekeriniz yüksekse tavsiye edilmez!

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat