KEBAN İLÇESİNDE ORTALIK KARIŞTI

Okunma: 688
GÜNCEL 5 Kasım 2019 10:31
Videoyu Aç KEBAN İLÇESİNDE ORTALIK KARIŞTI
A
a

KEBAN İLÇESİNDE ORTALIK KARIŞTI

Keban Ak Parti İlçe Başkanı Yusuf Demir’in il teşkilatı  tarafından istifasının istenmesinden dolayı  Keban'da 50 kişilik bir grup  Ak Parti Keban İlçe Başkanlığı önünde basın açıklaması yaptıktan sonra İlçe seçim Müdürlüğüne  dilekçe vererek istifa ettiler.
Ak Parti Keban İlçe Başkanlığın önünde basın metnini okuyan Selahattin Turan yaptığı açıklamada: Çok kıymetli Kebanlılar hoş geldiniz sefalar getirdiniz. Keban ilçesi huzurun olduğu, birlik beraberliğin olduğu Vatanına Devletine sahip olan bir ilçe Allah’a çok şükür bugüne kadar ilçemizde terör adına en ufak bir olay olmadığı gibi herkesin imrendiği bir ilçe olmuştur.
Bunları söylerken, maalesef Kebanlı olmayan sadece seçimden seçime Kebana gelen bazı siyasilerin Keban üzerine yapmış oldukları siyasi kararlardan dolayı Keban ilçesi iktidar partisiyle Belediye Başkanı bir türlü aynı partiden olamamıştı. Taki Fethiye Başkanımızın 2014 seçimlerinde İktidar partisinden aday gösterilmesiyle seçmenin yarısından fazlasının oyunu alarak Keban iktidar partisiyle tanıştı. Tabiki bunu çekemeyenler olabilir, Fethiye başkanın başkan olduğu sürede parti gözetmeksizin Keban halkı İçin gecesini gündüzüne katması bazı siyasiler için kendilerine ilerleyen Milletvekili seçimlerinde rakip olabilme veya bugüne kadar ilçe belediye başkanlarına yukardan bakan emir eri gibi gördükleri diğer başkanlara benzemeyen bir başkanlık yapan Fethiye hanımdan  İldeki siyasiler rahatsız olmalıki 2019 yılı yerel yönetimler seçimleri için Her kesimden Takdir toplayan Fethiye hanımın tekrar adaylığı kesin görünürken, Karşısına aday adayı bile cesaret edip çıkmazken, Keban ilçesinde yapılan Anketlerde açık ara önde çıkan Fethiye hanım ne hikmetse son anda aday gösterilmeyip yerine Ak parti ilçe başkanı gösterilmiştir. Bunu yapanlar Keban ilçesini tabiri caizse ya çantada keklik yada olsa da olur olmasa da olur şeklinde düşünmüş olmalılar ki, Fethiye hanım gibi kesin seçimi kazanacakları kişiyi iptal edip büyük bir kumar oynadılar ve sonunda mağlubiyeti yaşadılar.
Bu süreçte Ak parti ilçe başkanlığına Keban halkı tarafından sevilen sayılan güvenilir Yusuf Demir’i atadılar ve çok kısa sürede partiye küskünlüğü olanların partiye gelmeye başladığını gördük. Bu süreçte İlçeye ciddi Hizmetlerle beraber Partide Adaletli tavrı her kesimin beğenisini topladı. İlçede tüm siyasi partilerde, Stk'larda uyumlu bir çalışma başladı ve bunun üzerine Kebanda ilk defa tüm siyasi partilerin ve Stk ların üye olduğu Bir platform oluştururdu. Keban ilçemiz için çok güzel tablo oluşması helalde yine birilerini rahatsız etmiş olmalı ki İlçe Belediye başkanıyla ve Kebanla uyumlu çalışma gösteren Ak parti ilçe Başkanının istifası İl Başkanı tarafından istenmiştir. Biz kebanlılar olarak Cumhurbaşkanımızın da ifade ettiği Halkın iradesinin üzerinde bir güç olmadığını her ortamda beyan ettiği gibi bizde Keban halkı olarak Ak parti ilçe Başkanı Yusuf Demir’in partideki görevinden istifa ettirilmesini tasvip etmiyoruz ve bizlerde Ak parti üyeliğimizden istifa ediyoruz dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sİzce Dolar daha fazla yükselir mi?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR

1 Çay Kaşığı Dilinizde Bekletirseniz...

1 çay kaşığı balı dilinizde bekletirseniz...

Sıcacık içeceğinizden veya çorbanızdan bir yudum almak için sabırsızlanıyorsunuz ancak ilk yudumda diliniz öyle bir yanıyor ki geri kalanının keyfini çıkaramıyorsunuz.

Üstelik dilinizin iyileşmesi uzayınca yediklerinizden hiçbir tat alamayacaksınız. Peki dil yanması nasıl çabuk iyileştirilir?

Ağzınızdan nefes alın
 
Sıcak bir şey yedikten sonra hemen tükürün, dilinizi dışarı çıkarıp ağzınızdan nefes alıp vermeye başlayın. Ağzınızdan nefes aldığınızda soğuk hava içeri girerek yanmayı azaltır.

Soğuk bir şey yiyin/için
 
Hızlı bir şekilde soğuk bir şey yiyip içmek dilinizin sıcaklık derecesini düşürecek, inflamasyonu azaltacak ve doku hasarını önleyecektir. Buz ya da bozlu dondurma emebilirsiniz. Soğuk bir içecekten küçük yudumlar alın.

Ağzınızda ılık su çalkalayın
 
2013'te yapılan bir araştırmaya göre, yanıklardan sonra oluşan hasarı azaltmak için ılık su kullanılabilir. Ilık su, mikrosirkülasyonu arttırarak dokuların ölmesini engelliyor. Ilık suya biraz da tuz atarsanız enfeksiyonu önleyecektir. 1/2 çay kaşığı tuzu bir bardak ılık suyla karıştırıp ağzınızda 30 saniye çalkaladıktan sonra tükürün. Diliniz iyileşene kadar günde birkaç kez uygulayabilirsiniz.

Bal
 
Bal, antibakteriyel özelliğiyle bakterinin hasar gören ciltte enfeksiyon oluşturmasını engelliyor; şişliği ve acıyı azaltıyor, iyileşmeyi hızlandırıyor. 1 çay kaşığı balı dilinize yayın, dilinizin üzerinde mümkün olabildiğince bekletin. Gün 2-3 kez tekrarlayın. Bal 1 yaşının altındaki çocuklara verilmemelidir!

Şeker
 
Şeker yanma hissini yatıştırır. Tat alma duyusunu geliştirir. 1 çay kaşığı şekeri dilinize koyup dilinizi damağınıza yaslayıp şeker eriyene kadar bekleyin. Kan şekeriniz yüksekse tavsiye edilmez!

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat