KORONAYA RAĞMEN; YAŞASIN 23 NİSAN!!!

Okunma: 138
GÜNCEL 23 Nisan 2021 11:17
Videoyu Aç KORONAYA RAĞMEN; YAŞASIN 23 NİSAN!!!
A
a

KORONAYA RAĞMEN; YAŞASIN 23 NİSAN!!!

Bu gün 23 Nisan.101 yıl önce bu gün tüm dünyaya başkaldıran bir milletin kendi egemenliğini ilan ettiği gün.

İşgal altında bir memleketin ,işgale boyun eğmeyen milleti olarak ta o zamandan hem başkaldırının hem de bu şahlanışın millet iradesi ile gerçekleşmesinin anlam bulduğu gündür bu gün..

Yeni kurulacak ve millet egemenliğinde olacak bir ülkenin temellerinin atıldığı bir gündür bu gün.

Milli egemenliğimizin yükselen yeni nesil üzerinde şahlanacağının tüm dünyaya ilan edildiği gündür bu gün.

Hem yeni ve güçlü bir ülkenin ,hem de çocukların günüdür bu gün.

Atatürk'ün yeni kurulan ve güçlenerek büyüyecek olan Türkiye Cumhuriyeti'nin egemenliğini, ve bu günün küçükleri yarının büyükleridir diyerek aynı zamanda milli egemenliğin çocukların geleceğinde de yıldız gibi parlayacağını ilan ettiği gündür bu gün.

23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN.

YAŞASIN 23 NİSAN.....................

SERRA TAYLAN
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sİzce Dolar daha fazla yükselir mi?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR

1 Çay Kaşığı Dilinizde Bekletirseniz...

1 çay kaşığı balı dilinizde bekletirseniz...

Sıcacık içeceğinizden veya çorbanızdan bir yudum almak için sabırsızlanıyorsunuz ancak ilk yudumda diliniz öyle bir yanıyor ki geri kalanının keyfini çıkaramıyorsunuz.

Üstelik dilinizin iyileşmesi uzayınca yediklerinizden hiçbir tat alamayacaksınız. Peki dil yanması nasıl çabuk iyileştirilir?

Ağzınızdan nefes alın
 
Sıcak bir şey yedikten sonra hemen tükürün, dilinizi dışarı çıkarıp ağzınızdan nefes alıp vermeye başlayın. Ağzınızdan nefes aldığınızda soğuk hava içeri girerek yanmayı azaltır.

Soğuk bir şey yiyin/için
 
Hızlı bir şekilde soğuk bir şey yiyip içmek dilinizin sıcaklık derecesini düşürecek, inflamasyonu azaltacak ve doku hasarını önleyecektir. Buz ya da bozlu dondurma emebilirsiniz. Soğuk bir içecekten küçük yudumlar alın.

Ağzınızda ılık su çalkalayın
 
2013'te yapılan bir araştırmaya göre, yanıklardan sonra oluşan hasarı azaltmak için ılık su kullanılabilir. Ilık su, mikrosirkülasyonu arttırarak dokuların ölmesini engelliyor. Ilık suya biraz da tuz atarsanız enfeksiyonu önleyecektir. 1/2 çay kaşığı tuzu bir bardak ılık suyla karıştırıp ağzınızda 30 saniye çalkaladıktan sonra tükürün. Diliniz iyileşene kadar günde birkaç kez uygulayabilirsiniz.

Bal
 
Bal, antibakteriyel özelliğiyle bakterinin hasar gören ciltte enfeksiyon oluşturmasını engelliyor; şişliği ve acıyı azaltıyor, iyileşmeyi hızlandırıyor. 1 çay kaşığı balı dilinize yayın, dilinizin üzerinde mümkün olabildiğince bekletin. Gün 2-3 kez tekrarlayın. Bal 1 yaşının altındaki çocuklara verilmemelidir!

Şeker
 
Şeker yanma hissini yatıştırır. Tat alma duyusunu geliştirir. 1 çay kaşığı şekeri dilinize koyup dilinizi damağınıza yaslayıp şeker eriyene kadar bekleyin. Kan şekeriniz yüksekse tavsiye edilmez!

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat