NEREDE O ESKİ BAYRAMLAR DEMEDEN...NİCE MUTLU BAYRAMLARA..

Tarih: 13 Mayıs 2021 10:34

NEREDE O ESKİ BAYRAMLAR DEMEDEN...NİCE MUTLU BAYRAMLARA..

Pandeminin gölgesinde ama pandemiye meydan okuyarak geçsin bu bayram..
Çocuklarımıza o bayram coşkusunu hissettirerek..Bayramların ne kadar özel ve mutluluk verici günler olduğunu farkettirerek geçsin..
Nerede o eski bayramlar diyerek eseflenmeyelim mesela..Çünkü zaman, koşullar, kutlama şekilleri değişse de..Bayramın ruhlarımızda bıraktığı o tatlı coşkuyu hep hissedelim.İstesek de eskisi gibi olmuyor bayramlar..O zaman yeni heyecan dalgaları yaratalım kendimizde..

Bayram barış demek, huzur demek, bir selam bir gönül alma demek.Bayram anımsamak demek, değer veriyorum demek..Bayram inancımızın ,birlik ve dirlik içinde yaşayışımızın en güzel zamanları demek..

Evet evlerimizdeyiz, eş,dost,akraba ziyaretlerimizi yapamayacağız..Ama işte nerede eski bayramlar dedirtmeyecek imkanların eşliğinde yine de kutlayacağız sevdiklerimizle birlikte bayramımızı..Mesaj atacağız, telefonla arayacağız, ya da görüntülü konuşacağız bu bayram..

Birbirimizin kıymetini, biraraya gelerek bayram coşkusunu hissetmenin güzelliğini biraz daha farkedeceğiz.Belki de yıllardır anlamını yitirerek sadece tatil demek olan BAYRAM'ın aslında sevdiklerimizle kutlanacak güzel ve kutlu günler olduğunu anlayacağız..

Yine sabah erken uyasnıp, yine en güzel giysilerimizi giyip yanımızdakilerle bayramlaşalım..Bayram şekerimizi, tatlımızı alalım ..Sevdiklerimiz uzakta olsa da , ayrı da olsak bayramın heyecan ve coşkusunu asla yitirmeyelim yüreklerimizde..Çocuklarımıza o bayram coşkusunu hissettirelim.

Pandemiye rağmen, evlerimizde,sevdiklerimizden uzakta ama tüm coşku ve sevgimizi hissedip,hissettirerek geçireceğimiz nice mutlu bayramlarımız olsun..

BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN..

https://www.bakishaber.com/makaleprint/nerede-o-eski-bayramlar-demeden---nice-mutlu-bayramlara--.html