MİLLETVEKİLİ GÜRSEL EROL, EVLADINA KAVUŞAN ANNENİN SEVİNCİNE ORTAK OLDU

Okunma: 37
GÜNCEL 29 Temmuz 2021 13:28
Videoyu Aç MİLLETVEKİLİ GÜRSEL EROL, EVLADINA KAVUŞAN ANNENİN SEVİNCİNE ORTAK OLDU
A
a

MİLLETVEKİLİ GÜRSEL EROL, EVLADINA KAVUŞAN ANNENİN SEVİNCİNE ORTAK OLDU

CHP Milletveki Gürsel Erol bir annenin sevincine ortak oldu...

Diyarbakır'da yaşayan anne Ayşegül Biçer, 17 yaşındaki oğlu Mustafa için 3 Eylül Salı günü HDP Diyarbakır il binası önünde oturma eylemi başlatmıştı. Kanser hastası olan anne  Biçer, yaklaşık 3 yıl sonra oğluna kavuştu. CHP milltvekili Gürsel Erol oğluna kavuşmanın mutluluğunu yaşayan annenin sevincine ortak oldu.

Daha önce Diyarbakır ziyareti sırasında annelerle bir araya gelen Milletvekili Erol, onlarla yakından ilgilenmişti. Annelerin acısını paylaşan Milletvekili Erol, daha sonra Diyarbakır annelerini mecliste gündeme getirmiş ve büyük bir yankı uyandırmıştı. CHP Elazığ milletvekili  Erol  3 yıl sonra oğluna kavuşan anneyi arayarak birkez daha yanında olduğunu belirtti.

Yapılan görüşmede anne Biçer şu ifadelerine yer verdi:
"Bu dönemde beni hiçbir zaman yanlız bırakmayan Gürsel Erol' a teşekkür ediyorum. Sevincime ortak oldular. Ben kazandım. Umuyorum ki, b
u saatten sonra  bütün anne ve babalar evladına kavuşur” dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sİzce Dolar daha fazla yükselir mi?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR

1 Çay Kaşığı Dilinizde Bekletirseniz...

1 çay kaşığı balı dilinizde bekletirseniz...

Sıcacık içeceğinizden veya çorbanızdan bir yudum almak için sabırsızlanıyorsunuz ancak ilk yudumda diliniz öyle bir yanıyor ki geri kalanının keyfini çıkaramıyorsunuz.

Üstelik dilinizin iyileşmesi uzayınca yediklerinizden hiçbir tat alamayacaksınız. Peki dil yanması nasıl çabuk iyileştirilir?

Ağzınızdan nefes alın
 
Sıcak bir şey yedikten sonra hemen tükürün, dilinizi dışarı çıkarıp ağzınızdan nefes alıp vermeye başlayın. Ağzınızdan nefes aldığınızda soğuk hava içeri girerek yanmayı azaltır.

Soğuk bir şey yiyin/için
 
Hızlı bir şekilde soğuk bir şey yiyip içmek dilinizin sıcaklık derecesini düşürecek, inflamasyonu azaltacak ve doku hasarını önleyecektir. Buz ya da bozlu dondurma emebilirsiniz. Soğuk bir içecekten küçük yudumlar alın.

Ağzınızda ılık su çalkalayın
 
2013'te yapılan bir araştırmaya göre, yanıklardan sonra oluşan hasarı azaltmak için ılık su kullanılabilir. Ilık su, mikrosirkülasyonu arttırarak dokuların ölmesini engelliyor. Ilık suya biraz da tuz atarsanız enfeksiyonu önleyecektir. 1/2 çay kaşığı tuzu bir bardak ılık suyla karıştırıp ağzınızda 30 saniye çalkaladıktan sonra tükürün. Diliniz iyileşene kadar günde birkaç kez uygulayabilirsiniz.

Bal
 
Bal, antibakteriyel özelliğiyle bakterinin hasar gören ciltte enfeksiyon oluşturmasını engelliyor; şişliği ve acıyı azaltıyor, iyileşmeyi hızlandırıyor. 1 çay kaşığı balı dilinize yayın, dilinizin üzerinde mümkün olabildiğince bekletin. Gün 2-3 kez tekrarlayın. Bal 1 yaşının altındaki çocuklara verilmemelidir!

Şeker
 
Şeker yanma hissini yatıştırır. Tat alma duyusunu geliştirir. 1 çay kaşığı şekeri dilinize koyup dilinizi damağınıza yaslayıp şeker eriyene kadar bekleyin. Kan şekeriniz yüksekse tavsiye edilmez!

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat