TATLI BİR BAYRAM OLSUN

Okunma: 35
GÜNCEL 12 Mayıs 2021 18:55
Videoyu Aç TATLI BİR BAYRAM OLSUN
A
a

TATLI BİR BAYRAM OLSUN


Elazığ Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve Şehit Muammer Faruk Salgar Gençlik Merkezinde görevli gönüllü gençler hayırsever insanların destwekleriyle yardım kolilerini ihtiyaç sahibi vatandaşların evlerine dağıttılar..

Yardımlaşma ve dayanışma ayı olan Ramazan ayında ihtiyaç sahibi ailelere daha fazla ulaşmak adına Elazığ Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Şehit Muammer Faruk Salgar Gençlik Merkezinin gençlik liderleri ve gönüllü gençleri, hayır sever iş insanlarının destekleriyle  yardım kolileri belirlenen  evlere dağıtıldı.


Ramazan Bayramı dolayısıyla da hazırlanan tatlı paketlerini, Tatlı Bir Bayram Olsun, diyerek belirlenen  ailelere, Ramazan Bayramını şehrimizde geçirecek olan yabancı uyruklu öğrencilere ve  Mavi Yelekli Gönüllülülere  Bayram tatlıları dağıtımı gerçekleştirildi.

Ramazan ayının dayanışma, yardımlaşma ve paylaşma ayı olduğuna vurgu yapan Elazığ Gençlik ve Spor İl Müdürü Abdulsamet EREN yaptığı açıklamada, "Yaşanılan salgın nedeniyle içinden geçilen bu zor günlerde Ramazan ayının getirdiği değerlere her zamankinden daha fazla ihtiyacımız var. Fakat Gençlik Merkezi olarak bizler hazırladığımız yardım kolileri ile  ihtiyaç sahibi ailelerimizin  yanlarında olmaya devam ettik. Ramazan Bayramı vesileyle, bayramlık tatlıları dağıtarak bayramlaştığımız aileler ve gençlerimiz olmak üzere tüm İslam aleminin Ramazan bayramını kutluyor, birlik ve beraberlik içinde Ramazan bayramını idrak etmeyi temenni ediyorum. "ifadelerine yer verdi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sİzce Dolar daha fazla yükselir mi?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR

1 Çay Kaşığı Dilinizde Bekletirseniz...

1 çay kaşığı balı dilinizde bekletirseniz...

Sıcacık içeceğinizden veya çorbanızdan bir yudum almak için sabırsızlanıyorsunuz ancak ilk yudumda diliniz öyle bir yanıyor ki geri kalanının keyfini çıkaramıyorsunuz.

Üstelik dilinizin iyileşmesi uzayınca yediklerinizden hiçbir tat alamayacaksınız. Peki dil yanması nasıl çabuk iyileştirilir?

Ağzınızdan nefes alın
 
Sıcak bir şey yedikten sonra hemen tükürün, dilinizi dışarı çıkarıp ağzınızdan nefes alıp vermeye başlayın. Ağzınızdan nefes aldığınızda soğuk hava içeri girerek yanmayı azaltır.

Soğuk bir şey yiyin/için
 
Hızlı bir şekilde soğuk bir şey yiyip içmek dilinizin sıcaklık derecesini düşürecek, inflamasyonu azaltacak ve doku hasarını önleyecektir. Buz ya da bozlu dondurma emebilirsiniz. Soğuk bir içecekten küçük yudumlar alın.

Ağzınızda ılık su çalkalayın
 
2013'te yapılan bir araştırmaya göre, yanıklardan sonra oluşan hasarı azaltmak için ılık su kullanılabilir. Ilık su, mikrosirkülasyonu arttırarak dokuların ölmesini engelliyor. Ilık suya biraz da tuz atarsanız enfeksiyonu önleyecektir. 1/2 çay kaşığı tuzu bir bardak ılık suyla karıştırıp ağzınızda 30 saniye çalkaladıktan sonra tükürün. Diliniz iyileşene kadar günde birkaç kez uygulayabilirsiniz.

Bal
 
Bal, antibakteriyel özelliğiyle bakterinin hasar gören ciltte enfeksiyon oluşturmasını engelliyor; şişliği ve acıyı azaltıyor, iyileşmeyi hızlandırıyor. 1 çay kaşığı balı dilinize yayın, dilinizin üzerinde mümkün olabildiğince bekletin. Gün 2-3 kez tekrarlayın. Bal 1 yaşının altındaki çocuklara verilmemelidir!

Şeker
 
Şeker yanma hissini yatıştırır. Tat alma duyusunu geliştirir. 1 çay kaşığı şekeri dilinize koyup dilinizi damağınıza yaslayıp şeker eriyene kadar bekleyin. Kan şekeriniz yüksekse tavsiye edilmez!

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat