VALİ YIRIK'TAN BİYOGAZ ENERJİ ÜRETİMİ İÇİN TOPLANTI

Okunma: 34
YEREL HABER 8 Haziran 2021 10:02
Videoyu Aç VALİ YIRIK'TAN BİYOGAZ ENERJİ ÜRETİMİ İÇİN TOPLANTI
A
a

VALİ YIRIK'TAN BİYOGAZ ENERJİ ÜRETİMİ İÇİN TOPLANTI

Elazığ tarıma dayalı besi İhtisas OSB Yerleşkesi içerisinde inşaat çalışmaları devam eden Biyogaz Enerji Üretim Tesisinde çalışmalar hızlı bir şekilde devam ediyor.

Geçtiğimiz gün Elazığ Valisi Erkaya Yırık Başkanlığında Elazığ Tarıma Dayalı İhtisas (Besi) Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis heyet toplantısı gerçekleştirildi.

Toplantıda konuşan Yönetim Kurulu Başkanı Elazığ Valisi Erkaya Yırık, Elazığ’ın merkeze bağlı Cevizdere Köyü mevkiinde 70 bin metrekare alan içerisinde, 3 MWe Biyogaz Enerji Üretim Tesisi ve Doğuanadolu Bölgesinde ilk olma özelliğini taşıyan, Organa Mineral Gübre Tesisi’nden oluşan komplekste çalışmaların hızla devam ettiğini belirterek, tamamlanması halinde tesisin şehrimize büyük katma değer sağlayacağını belirtti.

Elazığ Valisi Erkaya Yırık, kadirşinas insanları ile ülkemizin güzide şehri Elazığ’ımıza bu özel yatırımı, yine şehrimiz insanının öz sermayesi ile kazandırmanın onurunu yaşıyoruz, dedi.

Elazığ Valiliği Toplantı Salonunda gerçekleştirilen Elazığ TDİ Besi OSB Müteşebbis Heyet toplantısında inşaat çalışmaları devam eden, Biyogaz Enerji Üretim Tesisi ile ilgili bir video paylaşıldı.

Toplantıda gerçekleştirilen video gösteriminin ardından bir değerlendirme yapan Elazığ Valisi Erkaya Yırık; oluşumu ve ortaklık yapısı ile son derece önemli bir yatırımı ilimize kazandırmanın heyecanını yaşıyoruz, çalışmalarımızda emeği geçen tüm profesyonellerimize ve tüm paydaşlarımıza teşekkür ediyorum, enerji üretimine başlanması durumunda şehrimize önemli katkıları olacak tesisimizin inşaat çalışmalarını yakinen takip ediyor ve çalışmaların eksiksiz bir şekilde tamamlanması için yoğun bir çaba sarfediyoruz, dedi.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sİzce Dolar daha fazla yükselir mi?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR

1 Çay Kaşığı Dilinizde Bekletirseniz...

1 çay kaşığı balı dilinizde bekletirseniz...

Sıcacık içeceğinizden veya çorbanızdan bir yudum almak için sabırsızlanıyorsunuz ancak ilk yudumda diliniz öyle bir yanıyor ki geri kalanının keyfini çıkaramıyorsunuz.

Üstelik dilinizin iyileşmesi uzayınca yediklerinizden hiçbir tat alamayacaksınız. Peki dil yanması nasıl çabuk iyileştirilir?

Ağzınızdan nefes alın
 
Sıcak bir şey yedikten sonra hemen tükürün, dilinizi dışarı çıkarıp ağzınızdan nefes alıp vermeye başlayın. Ağzınızdan nefes aldığınızda soğuk hava içeri girerek yanmayı azaltır.

Soğuk bir şey yiyin/için
 
Hızlı bir şekilde soğuk bir şey yiyip içmek dilinizin sıcaklık derecesini düşürecek, inflamasyonu azaltacak ve doku hasarını önleyecektir. Buz ya da bozlu dondurma emebilirsiniz. Soğuk bir içecekten küçük yudumlar alın.

Ağzınızda ılık su çalkalayın
 
2013'te yapılan bir araştırmaya göre, yanıklardan sonra oluşan hasarı azaltmak için ılık su kullanılabilir. Ilık su, mikrosirkülasyonu arttırarak dokuların ölmesini engelliyor. Ilık suya biraz da tuz atarsanız enfeksiyonu önleyecektir. 1/2 çay kaşığı tuzu bir bardak ılık suyla karıştırıp ağzınızda 30 saniye çalkaladıktan sonra tükürün. Diliniz iyileşene kadar günde birkaç kez uygulayabilirsiniz.

Bal
 
Bal, antibakteriyel özelliğiyle bakterinin hasar gören ciltte enfeksiyon oluşturmasını engelliyor; şişliği ve acıyı azaltıyor, iyileşmeyi hızlandırıyor. 1 çay kaşığı balı dilinize yayın, dilinizin üzerinde mümkün olabildiğince bekletin. Gün 2-3 kez tekrarlayın. Bal 1 yaşının altındaki çocuklara verilmemelidir!

Şeker
 
Şeker yanma hissini yatıştırır. Tat alma duyusunu geliştirir. 1 çay kaşığı şekeri dilinize koyup dilinizi damağınıza yaslayıp şeker eriyene kadar bekleyin. Kan şekeriniz yüksekse tavsiye edilmez!

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat