BERMAZ OVASI DÜZENLİ YENİDEN BAŞKAN SEÇİLDİ

Okunma: 50
YEREL HABER 29 Eylül 2020 17:17
Videoyu Aç BERMAZ OVASI DÜZENLİ YENİDEN BAŞKAN SEÇİLDİ
A
a

BERMAZ OVASI DÜZENLİ YENİDEN BAŞKAN SEÇİLDİ

Son günlerde ortaya koyduğu  başarılı projelerle  Elazığ gündemine gelen Bermaz Ovası Tarımsal Kalkınma Kooperatifi genel kurulu yapıldı. Tek liste ile gidilen seçimlerde başarılı çalışmalarıyla göz dolduran Burak Düzenli yeniden başkan seçildi.
İlimizin önemli  kooperatiflerinden biri olan ve gerçekleştirdiği projelerle  tüm Elazığ'ın gıpta ile baktığı Bermaz Ovası Tarımsal Kalkınma Kooperatifi'nde genel kurul heyecanı yaşandı. Tek liste ile gidilen seçimlerde ortaya koyduğu  başarılı çalışmalarla  adından söz ettiren  Burak Düzenli yeniden başkanlığa seçildi.
 Düzenli'nin listesinde yer alan isimler ise şu şekilde oldu; Başkan Yardımcısı, Barış Zorlu,  Denetim Kurulu Üyeleri: Zülküf Küçüktağ, Barış Zorlu, Turgut Eroğlu
DÜZENLİ: BİZİM AMACIMIZ ÜRETİCİYİ DESTEKLEMEK VE ÜRETİCİNİN ÖNÜNDEKİ ENGELLERİ KALDIRMAKTIR
Amaçlarının üreticileri desteklemek ve üreticilerin önündeki engelleri kaldırmak olduğunu ifade eden başkan Burak Düzenli yaptığı açıklamada önümüzdeki günlerde gerçekleştirecekleri projeleri de açıkladı. Düzenli, "Mart ayında köylerimizi gezerek kooperatifimizi siz değerli köy muhtarlarımızın onayı ile açtık. Ancak malumunuz olduğu üzere yaşanan pandemiden dolayı genel kurulumuzu yapamamıştık. Bu süreçte birçok temasta ve görüşmelerde bulunarak bölgemize iş makineleri kazandırmak için TKDK ve Tarım İl Müdürlüğümüz ile ortak bir çalışma yürüttük.   Yaptığımız çalışmalar sonrasında inşallah bölgemizin önemli ihtiyacı olan bu iş makineleri kısa bir süre sonra bölgemize kazandıracağız.  Yine çalışmalarımız kapsamında 4 bin 100 adet çilek kasasını üreticilerimize dağıttık. Bizim amacımız üreticiyi desteklemek ve üreticinin önündeki engelleri kaldırmaktır. Önümüzdeki dönemde kooperatifimize bir bina kazandıracağız.Üreticilerimizin daha profesyonel olarak üretimler gerçekleştirmesini sağlayacağız.  Gerçekleştirmek istediğimiz en büyük hedeflerimizden ikisi bir kuru fasulye paketleme tesisi kurmak ve çilek marmeladı tesisini bölgemize kazandırmaktır. "dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR

1 Çay Kaşığı Dilinizde Bekletirseniz...

1 çay kaşığı balı dilinizde bekletirseniz...

Sıcacık içeceğinizden veya çorbanızdan bir yudum almak için sabırsızlanıyorsunuz ancak ilk yudumda diliniz öyle bir yanıyor ki geri kalanının keyfini çıkaramıyorsunuz.

Üstelik dilinizin iyileşmesi uzayınca yediklerinizden hiçbir tat alamayacaksınız. Peki dil yanması nasıl çabuk iyileştirilir?

Ağzınızdan nefes alın
 
Sıcak bir şey yedikten sonra hemen tükürün, dilinizi dışarı çıkarıp ağzınızdan nefes alıp vermeye başlayın. Ağzınızdan nefes aldığınızda soğuk hava içeri girerek yanmayı azaltır.

Soğuk bir şey yiyin/için
 
Hızlı bir şekilde soğuk bir şey yiyip içmek dilinizin sıcaklık derecesini düşürecek, inflamasyonu azaltacak ve doku hasarını önleyecektir. Buz ya da bozlu dondurma emebilirsiniz. Soğuk bir içecekten küçük yudumlar alın.

Ağzınızda ılık su çalkalayın
 
2013'te yapılan bir araştırmaya göre, yanıklardan sonra oluşan hasarı azaltmak için ılık su kullanılabilir. Ilık su, mikrosirkülasyonu arttırarak dokuların ölmesini engelliyor. Ilık suya biraz da tuz atarsanız enfeksiyonu önleyecektir. 1/2 çay kaşığı tuzu bir bardak ılık suyla karıştırıp ağzınızda 30 saniye çalkaladıktan sonra tükürün. Diliniz iyileşene kadar günde birkaç kez uygulayabilirsiniz.

Bal
 
Bal, antibakteriyel özelliğiyle bakterinin hasar gören ciltte enfeksiyon oluşturmasını engelliyor; şişliği ve acıyı azaltıyor, iyileşmeyi hızlandırıyor. 1 çay kaşığı balı dilinize yayın, dilinizin üzerinde mümkün olabildiğince bekletin. Gün 2-3 kez tekrarlayın. Bal 1 yaşının altındaki çocuklara verilmemelidir!

Şeker
 
Şeker yanma hissini yatıştırır. Tat alma duyusunu geliştirir. 1 çay kaşığı şekeri dilinize koyup dilinizi damağınıza yaslayıp şeker eriyene kadar bekleyin. Kan şekeriniz yüksekse tavsiye edilmez!

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat