ELAZIĞ’DA YAŞANILAN SU KESİNTİSİ BELEDİYE KAYNAKLI DEĞİL

Okunma: 53
GÜNCEL 30 Eylül 2020 16:13
Videoyu Aç ELAZIĞ’DA YAŞANILAN SU KESİNTİSİ BELEDİYE KAYNAKLI DEĞİL
A
a

ELAZIĞ’DA YAŞANILAN SU KESİNTİSİ BELEDİYE KAYNAKLI DEĞİL

Elazığ Belediyesi, Rızaiye mahallesinde şebeke boru hattının patlaması sonucu yaşanan su kesintisi ile ilgili açıklama yaptı. Yapılan açıklamada, “Rızaiye Mahallesi, Çarşı Mahallesi, İzzetpaşa Mahallesi, Nailbey Mahallesi ve Yeni Mahallenin bir bölümünde arıza giderilene kadar su kesintisi olacaktır” denildi.
Elazığ Belediyesi Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü, Rızaiye mahallesinde şebeke boru hattının patlaması sonucu yaşanan su kesintisi ile ilgili açıklama yaptı. Yüklenici firma tarafından ağır hasarlı binaların yıkımı sırasında şebeke boru hattının patlaması sonucu yaşanan su kesintisinin Belediye kaynaklı olmadığı belirtildi.
GÜNDAY: YIKIM EKİPLERİ ŞEBEKE BORULARINA ZARAR VERMİŞTİR’
 Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Su ve Kanalizasyon Müdürü Oğuz Gündağ su kesintileri ile ilgili şunları söyledi;
 ‘İl Özel İdare tarafından ihalesi yapılan ve şuanda binaların yıkımı gerçekleştirilen alanda yıkım ekipleri maalesef şebeke borularına zarar vermiş. Taşıyıcı hattımızın patlaması sonucu ciddi miktarda meydana gelen su kaybı çevreye zarar vererek kirlilik oluştu. Ekiplerimiz anında müdahale ederek hemen suyu kesip, arızanın giderilmesi için çalışma başlattı. Bu süreç içerisinde bazı bölgelerde su kesintisi olacak. Rızaiye Mahallesi, Çarşı Mahallesi, İzzetpaşa Mahallesi, Nailbey Mahallesi ve Yeni Mahallenin bir bölümünde arıza giderilene kadar su kesintisi olacaktır. Arkadaşlarımız ellerinden gelen gayreti sarf ediyorlar. İnşallah bir daha böylesi bir sıkıntı yaşamayız.” dedi. 
‘ARIZA GİDERİLDİ, MAHALLELERE TEKRAR SU VERİLDİ’
Elazığ Belediyesi Su Kanalizasyon Müdürlüğü ekiplerinin bölgede gerçekleştirmiş olduğu yoğun çalışmalar sonrasında arıza giderilerek Rızaiye Mahallesi, Çarşı Mahallesi, İzzetpaşa Mahallesi, Nailbey Mahallesi ve Yeni Mahalle’ye tekrar su verildi. Mahallede ikamet eden vatandaş ve esnaflar ise boru hattının patlamasının ardından hemen mahalleye gelerek arızaya müdahale eden Elazığ Belediyesi ekiplerine teşekkür etti.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR

1 Çay Kaşığı Dilinizde Bekletirseniz...

1 çay kaşığı balı dilinizde bekletirseniz...

Sıcacık içeceğinizden veya çorbanızdan bir yudum almak için sabırsızlanıyorsunuz ancak ilk yudumda diliniz öyle bir yanıyor ki geri kalanının keyfini çıkaramıyorsunuz.

Üstelik dilinizin iyileşmesi uzayınca yediklerinizden hiçbir tat alamayacaksınız. Peki dil yanması nasıl çabuk iyileştirilir?

Ağzınızdan nefes alın
 
Sıcak bir şey yedikten sonra hemen tükürün, dilinizi dışarı çıkarıp ağzınızdan nefes alıp vermeye başlayın. Ağzınızdan nefes aldığınızda soğuk hava içeri girerek yanmayı azaltır.

Soğuk bir şey yiyin/için
 
Hızlı bir şekilde soğuk bir şey yiyip içmek dilinizin sıcaklık derecesini düşürecek, inflamasyonu azaltacak ve doku hasarını önleyecektir. Buz ya da bozlu dondurma emebilirsiniz. Soğuk bir içecekten küçük yudumlar alın.

Ağzınızda ılık su çalkalayın
 
2013'te yapılan bir araştırmaya göre, yanıklardan sonra oluşan hasarı azaltmak için ılık su kullanılabilir. Ilık su, mikrosirkülasyonu arttırarak dokuların ölmesini engelliyor. Ilık suya biraz da tuz atarsanız enfeksiyonu önleyecektir. 1/2 çay kaşığı tuzu bir bardak ılık suyla karıştırıp ağzınızda 30 saniye çalkaladıktan sonra tükürün. Diliniz iyileşene kadar günde birkaç kez uygulayabilirsiniz.

Bal
 
Bal, antibakteriyel özelliğiyle bakterinin hasar gören ciltte enfeksiyon oluşturmasını engelliyor; şişliği ve acıyı azaltıyor, iyileşmeyi hızlandırıyor. 1 çay kaşığı balı dilinize yayın, dilinizin üzerinde mümkün olabildiğince bekletin. Gün 2-3 kez tekrarlayın. Bal 1 yaşının altındaki çocuklara verilmemelidir!

Şeker
 
Şeker yanma hissini yatıştırır. Tat alma duyusunu geliştirir. 1 çay kaşığı şekeri dilinize koyup dilinizi damağınıza yaslayıp şeker eriyene kadar bekleyin. Kan şekeriniz yüksekse tavsiye edilmez!

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat