ERGEN GÖREVİNİ EKER’E DEVRETTİ

Okunma: 46
GÜNCEL 23 Şubat 2021 23:34
Videoyu Aç ERGEN GÖREVİNİ EKER’E DEVRETTİ
A
a

ERGEN GÖREVİNİ EKER’E DEVRETTİ

Elazığ Belediyesi Sivil Toplum Ve Halkla İlişkiler Danışmanı olarak göreve başlayan Murat Ergen, Diyanet Sen Başkanlığı görevini Yusuf Eker’e devretti.
Uzun yıllar Memur Sen’e bağlı Diyanet Sen Başkanı olarak görev yapan Murat Ergen, Elazığ Belediyesi sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Danışmanı olarak atandı.
Ergen, görev değişikliği nedeniyle, uzun yıllar yaptığı Diyanet Sen Başkanlığını da Yusuf Eker’e bıraktı.
Yaklaşık 20 yıl boyunca Diyanet Sen’de görev yaptığını anımsatan Murat Ergen, görev değişikliği nedeniyle başkanlığı devrettiğini söyledi.
Murat Ergen ‘’Bugün itibariyle Elazığ Belediyesinde danışman olarak göreve başlamamız hasebiyle diyanet işleri başkanlığındaki görevimizden ve diyanet sen şube başkanlığı görevimizden ayrılıyoruz. Çalışma hayatımızın her safhasında öncelikle Müslüman kimliğimizin şerefiyle yüce dinimiz İslama hizmet etmek Allah’ın rızasını kazanmak peygamberin iyi bir ümmet olabilmek bilinciyle hareket ettik. Yine memur-sen’in kuruluşundan bugüne kadar inanan insanların haklarını savunmak, mazlumun hakkını savunmak, haksızlık karşısında susmamak insanların problemlerini çözebilmek adına gayretler gösterdik. Tabi belki yaptıklarımız vardır ama mutlaka yapamadıklarımız da vardır ama biz bütün iyi niyetimizle samimiyetimizle davamız için elimizden gelen çabayı gösterdik. ‘’ ifadelerini kullandı.
Yönetim kurulu ortak kararı ile başkanlığa Yusuf Eker’in getirildiğini ifade eden Murat Ergen, Eker’in sendika çalışmalarını daha ileri seviyelere taşıyacağına inançlarının tam olduğunu kaydetti.
Murat Ergen ‘’Şube Başkan Yardımcımız Yusuf Eker yönetim kurulumuzun ortak kararıyla şube başkanlığına seçilmiştir. Bundan sonra bayrağı Yusuf Eker kardeşimiz inşallah daha ilerilere taşıyacak. Diyanet-sen sevdamızı, din görevlilerimizin dine hizmet gibi algıladığımız bu sevdamızı en iyi şekilde kendisinin temsil edeceğine bu uğurda çaba göstereceğine gayret göstereceğine ve bu bayrağı daha ilerilere taşıyarak bizden aldığı noktadan çok daha yükseklere taşıyacağına inancım tamdır.’’ Dedi.
Diyanet Sen Başkanlığı’na getirilen Yusuf Eker’de, yönetim kurulu ve üyeleriyle birlikte çalışmalara hız kesmeden devam edeceklerini belirtti.
Yusuf Eker ''Amacımız din görevlilerine ve diyanet camiamıza en güzel şekilde hizmet etmektir. Memur-sen çatısı altında Diyanet-sen’i daha ileri hedeflere ulaştırmak, daha iyi seviyelere getirebilmek için canla başla mücadele edeceğimize inşallah arkadaşlarla beraber devam edeceğiz. Birlik ve beraberlik içerisinde memleketimize milletimize daha faydalı işler yapmak için gayret edeceğiz.'' şekline konuştu.
Memur Sen Temsilcisi İbrahim Bahşi, Murat Ergen’ yaptığı çalışmalardan dolayı teşekkür ederek, Başkanlığa getirilen Yusuf Eker’e de başarılar diledi.
Memur Sen Temsilcisi İbrahim Bahşi ‘’Bugün itibariyle Elazığ Belediyemizde Sivil Toplum ve Halkla Hizmetler danışmanı olarak göreve başladı. Ama bizim şuan içinde bulunduğumuz dava anlamında herhangi bir değişiklik olmayacak. Sadece çalışma kulvarı değişti. İnşallah bizimle birlikte yine hizmetlerine devam edecek. Görevi devrettiği Yusuf kardeşimize de başarılar diliyorum. O da inşallah en iyi şekilde Diyanet-sen’imizi arkadaşlarıyla birlikte yönetmeye devam edecek. ‘’ dedi.
Günebakış Gazetesi olarak, Diyanet Sen Başkanlığı görevinde başarılı çalışmalara imza Atan Murat Ergen’e, yeni görevinde başarılar diliyoruz.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR

1 Çay Kaşığı Dilinizde Bekletirseniz...

1 çay kaşığı balı dilinizde bekletirseniz...

Sıcacık içeceğinizden veya çorbanızdan bir yudum almak için sabırsızlanıyorsunuz ancak ilk yudumda diliniz öyle bir yanıyor ki geri kalanının keyfini çıkaramıyorsunuz.

Üstelik dilinizin iyileşmesi uzayınca yediklerinizden hiçbir tat alamayacaksınız. Peki dil yanması nasıl çabuk iyileştirilir?

Ağzınızdan nefes alın
 
Sıcak bir şey yedikten sonra hemen tükürün, dilinizi dışarı çıkarıp ağzınızdan nefes alıp vermeye başlayın. Ağzınızdan nefes aldığınızda soğuk hava içeri girerek yanmayı azaltır.

Soğuk bir şey yiyin/için
 
Hızlı bir şekilde soğuk bir şey yiyip içmek dilinizin sıcaklık derecesini düşürecek, inflamasyonu azaltacak ve doku hasarını önleyecektir. Buz ya da bozlu dondurma emebilirsiniz. Soğuk bir içecekten küçük yudumlar alın.

Ağzınızda ılık su çalkalayın
 
2013'te yapılan bir araştırmaya göre, yanıklardan sonra oluşan hasarı azaltmak için ılık su kullanılabilir. Ilık su, mikrosirkülasyonu arttırarak dokuların ölmesini engelliyor. Ilık suya biraz da tuz atarsanız enfeksiyonu önleyecektir. 1/2 çay kaşığı tuzu bir bardak ılık suyla karıştırıp ağzınızda 30 saniye çalkaladıktan sonra tükürün. Diliniz iyileşene kadar günde birkaç kez uygulayabilirsiniz.

Bal
 
Bal, antibakteriyel özelliğiyle bakterinin hasar gören ciltte enfeksiyon oluşturmasını engelliyor; şişliği ve acıyı azaltıyor, iyileşmeyi hızlandırıyor. 1 çay kaşığı balı dilinize yayın, dilinizin üzerinde mümkün olabildiğince bekletin. Gün 2-3 kez tekrarlayın. Bal 1 yaşının altındaki çocuklara verilmemelidir!

Şeker
 
Şeker yanma hissini yatıştırır. Tat alma duyusunu geliştirir. 1 çay kaşığı şekeri dilinize koyup dilinizi damağınıza yaslayıp şeker eriyene kadar bekleyin. Kan şekeriniz yüksekse tavsiye edilmez!

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat