MİLLETVEKİLİ  EROL: SORUNLARIN ÇÖZÜMÜ İÇİN SİYASET ÜSTÜ BİR HEYET OLUŞTURULMALI

Okunma: 83
GÜNCEL 30 Kasım 2020 12:20
A
a

MİLLETVEKİLİ  EROL: SORUNLARIN ÇÖZÜMÜ İÇİN SİYASET ÜSTÜ BİR HEYET OLUŞTURULMALI

MİLLETVEKİLİ  EROL: SORUNLARIN ÇÖZÜMÜ İÇİN SİYASET ÜSTÜ BİR HEYET OLUŞTURULMALI
Elazığ’ın Deprem ve pandemi sürecinde sıkıntılarının arttığını belirten CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol,  ”Seçilme derdini bir kenara bırakıp, ilimizin dertleri ile dertlenelim. Bunun içinde siyaset üstü bir heyet oluşturup ilimizin acil çözüm bekleyen sıkıntılarını bir dosya ile Cumhurbaşkanına sunalım.” Dedi
 Milletvekileri, ilin yöneticileri, STK temsilcileri, Siyasi Parti temsilcilerinden oluşan bir heyet ile Cumhurbaşkanı Erdoğan’a çıkıp ilin problemlerini aktarma adına gerekli çalışmaların yapılması gerektiğini belirten Erol ilimiz deki sorunların çözümü için acil siyasi müdahaleye ihtiyac olduğunu ifade etti.
Elazığ’ın Deprem ve Covid süreci ile ilgili olarak yaşadığı sıkıntıların gerçekçi bir yaklaşım ile ele alınması ve oluşturulacak bir siyaset üstü heyet ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a sunularak çözüm bulunması gerektiğini belirten CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol seçilmişler ve  atanmışların STK arla elele vererek ortak bir irade ortaya konma konusunda gayret gösterilmesinin problemlerin çözümü için en önemli adım olacağına dikkat çekti.
24 Ocak Depreminin ardından yapılan çalışmalarda halen çözüm bulunamayan konuların bulunduğunu belirten CHP Milletvekili Gürsel Erol; “Mülkiyet hakları, hak sahipliği, ödeme gibi konularda halen çözüm bulunabilmiş değil.  Yine deprem ve ardından yaşanan Covid 19 süreci kapsamında  esnaflara verilen krediler vardı.Şimdi bu kredilerin geri ödenmesi sürecine girildi.Ancak esnaflarımız bu kredileri ödeyemiyor.Bu konuda girişimlerde bulunulması gerekiyor.” Dedi
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR

1 Çay Kaşığı Dilinizde Bekletirseniz...

1 çay kaşığı balı dilinizde bekletirseniz...

Sıcacık içeceğinizden veya çorbanızdan bir yudum almak için sabırsızlanıyorsunuz ancak ilk yudumda diliniz öyle bir yanıyor ki geri kalanının keyfini çıkaramıyorsunuz.

Üstelik dilinizin iyileşmesi uzayınca yediklerinizden hiçbir tat alamayacaksınız. Peki dil yanması nasıl çabuk iyileştirilir?

Ağzınızdan nefes alın
 
Sıcak bir şey yedikten sonra hemen tükürün, dilinizi dışarı çıkarıp ağzınızdan nefes alıp vermeye başlayın. Ağzınızdan nefes aldığınızda soğuk hava içeri girerek yanmayı azaltır.

Soğuk bir şey yiyin/için
 
Hızlı bir şekilde soğuk bir şey yiyip içmek dilinizin sıcaklık derecesini düşürecek, inflamasyonu azaltacak ve doku hasarını önleyecektir. Buz ya da bozlu dondurma emebilirsiniz. Soğuk bir içecekten küçük yudumlar alın.

Ağzınızda ılık su çalkalayın
 
2013'te yapılan bir araştırmaya göre, yanıklardan sonra oluşan hasarı azaltmak için ılık su kullanılabilir. Ilık su, mikrosirkülasyonu arttırarak dokuların ölmesini engelliyor. Ilık suya biraz da tuz atarsanız enfeksiyonu önleyecektir. 1/2 çay kaşığı tuzu bir bardak ılık suyla karıştırıp ağzınızda 30 saniye çalkaladıktan sonra tükürün. Diliniz iyileşene kadar günde birkaç kez uygulayabilirsiniz.

Bal
 
Bal, antibakteriyel özelliğiyle bakterinin hasar gören ciltte enfeksiyon oluşturmasını engelliyor; şişliği ve acıyı azaltıyor, iyileşmeyi hızlandırıyor. 1 çay kaşığı balı dilinize yayın, dilinizin üzerinde mümkün olabildiğince bekletin. Gün 2-3 kez tekrarlayın. Bal 1 yaşının altındaki çocuklara verilmemelidir!

Şeker
 
Şeker yanma hissini yatıştırır. Tat alma duyusunu geliştirir. 1 çay kaşığı şekeri dilinize koyup dilinizi damağınıza yaslayıp şeker eriyene kadar bekleyin. Kan şekeriniz yüksekse tavsiye edilmez!

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat