TUHAFİYECİLER VE KONFEKSİYONCULAR ESNAF ODASINDAN ÖRNEK DAVRANIŞ

Okunma: 34
YEREL HABER 28 Temmuz 2020 14:25
Videoyu Aç TUHAFİYECİLER VE KONFEKSİYONCULAR ESNAF ODASINDAN ÖRNEK DAVRANIŞ
A
a

TUHAFİYECİLER VE KONFEKSİYONCULAR ESNAF ODASINDAN ÖRNEK DAVRANIŞ

Elazığ Tuhafiyeciler ve Konfeksiyoncular Esnaf Odası ve üyeleri yaklaşan kurban bayramı öncesi 150 çocuğu ve 50 ebeveyni sevindirerek örnek bir davranışa imza attılar.
Elazığ Tuhafiyeciler ve Konfeksiyoncular Esnaf Odası ve Odaya kayıtlı üyeler anlamlı bir organizasyona imza attı.Oda ve odaya kayıtlı esnaflar, 150 çocuğu ve 50 ebeveyni giydirerek bayram öncesisevindirdi.Kırmızı Montlar İyilik ve Gönüllülük Hareketi üyeleri, yapılan yardımları 100 çocuğaulaştırarak giydirdi. Diğer 50 çocuk ve 50 ebeveyn ise odaya kayıtlı işletmelerde giydirildi.Geleceğimiz olan çocukların ve ihtiyaç sahipleri ebeveynleri  kurban bayramı öncesi bir nebze de olsa sevindirmenin mutluluğunu yaşadıklarını söyleyen Elazığ Tuhafiyeciler ve Konfeksiyoncular Esnaf Odası Başkanı Mitat Ulaş;
“ Öncelikle tüm İslam Âleminin Kurban Bayramını kutlayarak sözlerime başlamak istiyorum. Kurban Bayramına sayılı günler kaldı. Odamız ve odamıza kayıtlı esnaflarımız, ihtiyaç sahibi evlatlarımızı ve ebeveynlerimizi  giydirmek istedi. Bizler oda olarak bu organize işini yüklendik. 150 tane çocuğumuzun ve 50 ebeveyn  ihtiyacına göre en az iki farklı ürün olmak üzere , tshirt, gömlek, pantolon, şal,etek , çocuk takımları yardımlarında bulunduk.  Bu hayır işimize katılan bütün esnaflarımıza canı gönülden şükranlarımı sunuyorum. Şimdiden tüm İslam Aleminin Kurban Bayramını en içten dileklerimlekutlarım” dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR

1 Çay Kaşığı Dilinizde Bekletirseniz...

1 çay kaşığı balı dilinizde bekletirseniz...

Sıcacık içeceğinizden veya çorbanızdan bir yudum almak için sabırsızlanıyorsunuz ancak ilk yudumda diliniz öyle bir yanıyor ki geri kalanının keyfini çıkaramıyorsunuz.

Üstelik dilinizin iyileşmesi uzayınca yediklerinizden hiçbir tat alamayacaksınız. Peki dil yanması nasıl çabuk iyileştirilir?

Ağzınızdan nefes alın
 
Sıcak bir şey yedikten sonra hemen tükürün, dilinizi dışarı çıkarıp ağzınızdan nefes alıp vermeye başlayın. Ağzınızdan nefes aldığınızda soğuk hava içeri girerek yanmayı azaltır.

Soğuk bir şey yiyin/için
 
Hızlı bir şekilde soğuk bir şey yiyip içmek dilinizin sıcaklık derecesini düşürecek, inflamasyonu azaltacak ve doku hasarını önleyecektir. Buz ya da bozlu dondurma emebilirsiniz. Soğuk bir içecekten küçük yudumlar alın.

Ağzınızda ılık su çalkalayın
 
2013'te yapılan bir araştırmaya göre, yanıklardan sonra oluşan hasarı azaltmak için ılık su kullanılabilir. Ilık su, mikrosirkülasyonu arttırarak dokuların ölmesini engelliyor. Ilık suya biraz da tuz atarsanız enfeksiyonu önleyecektir. 1/2 çay kaşığı tuzu bir bardak ılık suyla karıştırıp ağzınızda 30 saniye çalkaladıktan sonra tükürün. Diliniz iyileşene kadar günde birkaç kez uygulayabilirsiniz.

Bal
 
Bal, antibakteriyel özelliğiyle bakterinin hasar gören ciltte enfeksiyon oluşturmasını engelliyor; şişliği ve acıyı azaltıyor, iyileşmeyi hızlandırıyor. 1 çay kaşığı balı dilinize yayın, dilinizin üzerinde mümkün olabildiğince bekletin. Gün 2-3 kez tekrarlayın. Bal 1 yaşının altındaki çocuklara verilmemelidir!

Şeker
 
Şeker yanma hissini yatıştırır. Tat alma duyusunu geliştirir. 1 çay kaşığı şekeri dilinize koyup dilinizi damağınıza yaslayıp şeker eriyene kadar bekleyin. Kan şekeriniz yüksekse tavsiye edilmez!

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat