130 FİRMA İŞBİRLİĞİ TALEBİNDE BULUNDU.

Okunma: 32
YEREL HABER 21 Eylül 2021 10:37
Videoyu Aç 130 FİRMA İŞBİRLİĞİ TALEBİNDE BULUNDU.
A
a

130 FİRMA İŞBİRLİĞİ TALEBİNDE BULUNDU.

25-26 Ağustos 2021 tarihleri arasında Pullman İstanbul Kongre Merkezi Fuar Alanı’nda, Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası’nın dış ticaretle ilgili çözüm ortağı Tradevalley işbirliği ile gerçekleştirilen Gıda Hibrit Expo Fuarı sonrasında Elazığ ürünleriyle ilgili 130 yabancı firma işbirliği talebinde bulundu…

TALEPLER MENA BÖLGESİNDEN…

Elazığ TSO tarafından desteklenen ve hazırlık süreçleri yüklenici firma ile yapılan Tradevalley Hibrit Gıda Fuarı çok yoğun bir ilgi gördü.  Elazığ TSO üyesi katılıcı firmaların ürün ve kartvizit gibi tanıtıcı görselleri Fuarda TradeValley uzmanlarınca doğrudan alıcıya iletilirken, ürünlerin teşhir standlarında fiziksel olarak gösterimi de sağlandı. Yurtdışından gelen alıcı firmalarla doğrudan iletişim halinde olunan fuarda katılımcı firmalar online olarak direk olarak alçılarla iletişim kurma fırsatı da buldular.

Fuar kapsamında Elazığ ürünlerinin yoğun ilgi gördüğü ve bu ürünler başta olmak üzere Elazığ işletmeleriyle karşılıklı işbirliği yapmaya hazır olan 130 alıcının platform üzerinden talepte bulunduğu TradeValley tarafından açıklandı.

Alıcıların MENA bölgesi olarak adlandırılan Bahreyn, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), Cezayir, Cibuti, Fas, Filistin (West Bank and Gaza), Irak, İran, İsrail, Katar, Kuveyt, Libya, Lübnan, Malta, Mısır, Suriye, Suudi Arabistan, Tunus, Umman, Ürdün ve Yemen’den işbirliği detay tablosundan görüldü.


Talep Raporu Elazığ TSO Web Sitesinde Yayınlandı…

MENA Bölgesinin 130 ayrı işbirliği ve alım talepleri https://www.elazigtso.org.tr/haberler/930/gida-hibrit-fuar-sonrasi-130-ayri-talep-olustu yer almakta olup, firmalarımız doğrudan istekli işletmelerle iletişim kurabilecekleri gibi; TradeValley  www.tradevalley.com ve 0850 290 7090 nolu telefonla da iletişim kurarak işbirliği teklifiyle ilgili süreçlerle hakkında destek ve süreçlerle ilgili bilgi alabilirler.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sİzce Dolar daha fazla yükselir mi?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR

1 Çay Kaşığı Dilinizde Bekletirseniz...

1 çay kaşığı balı dilinizde bekletirseniz...

Sıcacık içeceğinizden veya çorbanızdan bir yudum almak için sabırsızlanıyorsunuz ancak ilk yudumda diliniz öyle bir yanıyor ki geri kalanının keyfini çıkaramıyorsunuz.

Üstelik dilinizin iyileşmesi uzayınca yediklerinizden hiçbir tat alamayacaksınız. Peki dil yanması nasıl çabuk iyileştirilir?

Ağzınızdan nefes alın
 
Sıcak bir şey yedikten sonra hemen tükürün, dilinizi dışarı çıkarıp ağzınızdan nefes alıp vermeye başlayın. Ağzınızdan nefes aldığınızda soğuk hava içeri girerek yanmayı azaltır.

Soğuk bir şey yiyin/için
 
Hızlı bir şekilde soğuk bir şey yiyip içmek dilinizin sıcaklık derecesini düşürecek, inflamasyonu azaltacak ve doku hasarını önleyecektir. Buz ya da bozlu dondurma emebilirsiniz. Soğuk bir içecekten küçük yudumlar alın.

Ağzınızda ılık su çalkalayın
 
2013'te yapılan bir araştırmaya göre, yanıklardan sonra oluşan hasarı azaltmak için ılık su kullanılabilir. Ilık su, mikrosirkülasyonu arttırarak dokuların ölmesini engelliyor. Ilık suya biraz da tuz atarsanız enfeksiyonu önleyecektir. 1/2 çay kaşığı tuzu bir bardak ılık suyla karıştırıp ağzınızda 30 saniye çalkaladıktan sonra tükürün. Diliniz iyileşene kadar günde birkaç kez uygulayabilirsiniz.

Bal
 
Bal, antibakteriyel özelliğiyle bakterinin hasar gören ciltte enfeksiyon oluşturmasını engelliyor; şişliği ve acıyı azaltıyor, iyileşmeyi hızlandırıyor. 1 çay kaşığı balı dilinize yayın, dilinizin üzerinde mümkün olabildiğince bekletin. Gün 2-3 kez tekrarlayın. Bal 1 yaşının altındaki çocuklara verilmemelidir!

Şeker
 
Şeker yanma hissini yatıştırır. Tat alma duyusunu geliştirir. 1 çay kaşığı şekeri dilinize koyup dilinizi damağınıza yaslayıp şeker eriyene kadar bekleyin. Kan şekeriniz yüksekse tavsiye edilmez!

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat