BÜNYAMİN EROĞLU KABRİ BAŞINDA ANILDI

Okunma: 38
GÜNCEL 28 Temmuz 2021 13:52
Videoyu Aç BÜNYAMİN EROĞLU KABRİ BAŞINDA ANILDI
A
a

BÜNYAMİN EROĞLU KABRİ BAŞINDA ANILDI

Böyük Abe dualar ile yad edildi. Vefatının üstünden 3 yıl geçmiş olmasına rağmen gönülllerde var olan Bünyamin Eroğlu bu yılda mezarı başında törenle anıldı. Ömrünü Elazığ kültürüne ve musikisine hizmet için adamış usta isim Eroğlu' nun mezarını ziyarete giden herkese teşekkürlerini ileten, usta ismin oğlu Fatih Eroğlu yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi.

 "Elazığ halkı adına şükranlarımı sunuyorum.Oğlu olarak anılmaktan her zaman onur duyduğum ve varlığını fani ömürdeki en büyük şeref nişanesi kabul ettiğim Babamı,  3. Ölüm yıldönümünde 27 Temmuz Salı Günü çeşitli etkililiklerle andık. Bu kapsamda öncelikle babamın mezarı başında anma programı düzenlendi. Akabinde ise Elazığ Belediyesi Bünyamin Eroğlu Kültür ve Kongre Merkezinde panel ile kürsübaşı gerçekleştirildi. Söz konusu anma törenlerinde gerek bizzat katılarak veya gerek telefonla ulaşarak gerekse de sosyal medya hesaplarından “ahde vefa” göstererek yanımızda olan ilimiz milletvekilleri Sermin Balık, Zülfü Tolga Ağar, Zülfü Demirbağ, ve Gürsel Erol'a; Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’na; AK Parti Elazığ İl Başkanı Şerafettin Yıldırım’a; MHP Elazığ İl Başkanı Semih Işıkver'e, AK Parti Elazığ Merkez İlçe Başkanı Ömer Faruk Çelik'e; MHP Elazığ Merkez İlçe Başkanı Yunus Bal’a; önceki dönem Elazığ Belediye Başkanı ve şuan Ak parti Genel merkez Yerel Yönetimlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Mücahit Yanılmaz’a ve geçmiş dönem ilimiz milletvekili Ejder Açıkkapı’ya teşekkür ederim. Anma etkinliklerini organize eden Elazığ Belediyesine ve EFTUD’a ve etkinliklerin hemşerilerimize ulaştırılmasında desteklerini esirgemeyen tüm basın kuruluşlarına teşekkür ederim. Ayrıca etkinliklere katılım gösteren ve sosyal medyada törenler ve rahmetli babam ile ilgili çok sayıda paylaşım yapan Elazığ halkına ailemiz adına şükranlarımı sunarım” ifadelerini kullandı.

Kabristan ziyaretine katılan Ak Parti İl Başkanı Şerafettin Yıldırım sosyal medya hesabından yapmış olduğu paylaşımda şu ifadelere yer verdi:
"Anadolu’nun sevilen sanatkârı, şehrimizin usta sanatçılarından Bünyamin Eroğlu’nu vefatının 3. yıl dönümünü münasebetiyle kabristanında ziyaret ettik. Mekanı cennet olsun." ifadelerinde bulundu.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sİzce Dolar daha fazla yükselir mi?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR

1 Çay Kaşığı Dilinizde Bekletirseniz...

1 çay kaşığı balı dilinizde bekletirseniz...

Sıcacık içeceğinizden veya çorbanızdan bir yudum almak için sabırsızlanıyorsunuz ancak ilk yudumda diliniz öyle bir yanıyor ki geri kalanının keyfini çıkaramıyorsunuz.

Üstelik dilinizin iyileşmesi uzayınca yediklerinizden hiçbir tat alamayacaksınız. Peki dil yanması nasıl çabuk iyileştirilir?

Ağzınızdan nefes alın
 
Sıcak bir şey yedikten sonra hemen tükürün, dilinizi dışarı çıkarıp ağzınızdan nefes alıp vermeye başlayın. Ağzınızdan nefes aldığınızda soğuk hava içeri girerek yanmayı azaltır.

Soğuk bir şey yiyin/için
 
Hızlı bir şekilde soğuk bir şey yiyip içmek dilinizin sıcaklık derecesini düşürecek, inflamasyonu azaltacak ve doku hasarını önleyecektir. Buz ya da bozlu dondurma emebilirsiniz. Soğuk bir içecekten küçük yudumlar alın.

Ağzınızda ılık su çalkalayın
 
2013'te yapılan bir araştırmaya göre, yanıklardan sonra oluşan hasarı azaltmak için ılık su kullanılabilir. Ilık su, mikrosirkülasyonu arttırarak dokuların ölmesini engelliyor. Ilık suya biraz da tuz atarsanız enfeksiyonu önleyecektir. 1/2 çay kaşığı tuzu bir bardak ılık suyla karıştırıp ağzınızda 30 saniye çalkaladıktan sonra tükürün. Diliniz iyileşene kadar günde birkaç kez uygulayabilirsiniz.

Bal
 
Bal, antibakteriyel özelliğiyle bakterinin hasar gören ciltte enfeksiyon oluşturmasını engelliyor; şişliği ve acıyı azaltıyor, iyileşmeyi hızlandırıyor. 1 çay kaşığı balı dilinize yayın, dilinizin üzerinde mümkün olabildiğince bekletin. Gün 2-3 kez tekrarlayın. Bal 1 yaşının altındaki çocuklara verilmemelidir!

Şeker
 
Şeker yanma hissini yatıştırır. Tat alma duyusunu geliştirir. 1 çay kaşığı şekeri dilinize koyup dilinizi damağınıza yaslayıp şeker eriyene kadar bekleyin. Kan şekeriniz yüksekse tavsiye edilmez!

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat