ELAZIĞ BELEDİYESİ ONLİNE KPSS EĞİTİM DESTEĞİ BU GÜN BAŞLIYOR

Okunma: 56
YEREL HABER 7 Haziran 2021 12:54
A
a

ELAZIĞ BELEDİYESİ ONLİNE KPSS EĞİTİM DESTEĞİ BU GÜN BAŞLIYOR

Elazığ Belediyesi, 2021 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavı'na (KPSS) girecek adaylara, toplam 300 saatlik online eğitim programı desteği sağlayacak.

Elazığ Belediyesi ve Limit Eğitim Kurumları iş birliğiyle toplam 300 saatlik Genel Yetenek, Genel Kültür  konularını kapsayan deneme sınavları ve rehberlik hizmetiyle güçlendirilen online KPSS eğitim programı, 7 Haziran Pazartesi günü başlıyor.


 

Elazığ Belediyesi Youtube kanalı üzerinden sunulacak online eğitim videolarına, adaylar hafta içi her gün istedikleri zaman diliminde, zaman sınırlaması olmadan erişebilecek. Adaylar; bilgisayar, tablet ve cep telefonları aracılığıyla uzman eğitimciler tarafından KPSS müfredatına uygun olarak özel ders formatında, konu anlatımlı ders videolarını izleyerek sınava hazırlanabilecek. Zengin içeriğe sahip eğitim programının yanı sıra ayrıca adaylara sınav öncesi canlı rehberlik ve online deneme sınavı ile sınav sonrasında ise tercih hizmeti sunularak destek sağlanacak.

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, gençlere eğitim desteği vermeyi sürdürdüklerini belirterek, “Eğitim her zaman için önceliğimizdir. Dünyada ve ülkemizde yaşanan koronavirüs salgını nedeniyle okulların tatil edilmesi ve uzaktan eğitim sürecinin başlatılması kararının ardından uzaktan eğitim alan dezavantajlı öğrencilerimizin sıkıntı yaşamaması adına tablet ve 8 GB internet desteği sağladık. 2021 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavı'na (KPSS) girecek adaylara da bu süreçte katkı sağlamak amacıyla alanında uzman eğitimcilerimizin desteğiyle online eğitim programı başlatıyoruz. Sınava girecek tüm adaylarımıza şimdiden başarılar diliyorum. Elazığ Belediyesi olarak geleceğimiz olan genç nesillerin yanında yer almaya ve bunun için tüm imkânlarımızı seferber etmeye devam edeceğiz.” dedi.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sİzce Dolar daha fazla yükselir mi?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR

1 Çay Kaşığı Dilinizde Bekletirseniz...

1 çay kaşığı balı dilinizde bekletirseniz...

Sıcacık içeceğinizden veya çorbanızdan bir yudum almak için sabırsızlanıyorsunuz ancak ilk yudumda diliniz öyle bir yanıyor ki geri kalanının keyfini çıkaramıyorsunuz.

Üstelik dilinizin iyileşmesi uzayınca yediklerinizden hiçbir tat alamayacaksınız. Peki dil yanması nasıl çabuk iyileştirilir?

Ağzınızdan nefes alın
 
Sıcak bir şey yedikten sonra hemen tükürün, dilinizi dışarı çıkarıp ağzınızdan nefes alıp vermeye başlayın. Ağzınızdan nefes aldığınızda soğuk hava içeri girerek yanmayı azaltır.

Soğuk bir şey yiyin/için
 
Hızlı bir şekilde soğuk bir şey yiyip içmek dilinizin sıcaklık derecesini düşürecek, inflamasyonu azaltacak ve doku hasarını önleyecektir. Buz ya da bozlu dondurma emebilirsiniz. Soğuk bir içecekten küçük yudumlar alın.

Ağzınızda ılık su çalkalayın
 
2013'te yapılan bir araştırmaya göre, yanıklardan sonra oluşan hasarı azaltmak için ılık su kullanılabilir. Ilık su, mikrosirkülasyonu arttırarak dokuların ölmesini engelliyor. Ilık suya biraz da tuz atarsanız enfeksiyonu önleyecektir. 1/2 çay kaşığı tuzu bir bardak ılık suyla karıştırıp ağzınızda 30 saniye çalkaladıktan sonra tükürün. Diliniz iyileşene kadar günde birkaç kez uygulayabilirsiniz.

Bal
 
Bal, antibakteriyel özelliğiyle bakterinin hasar gören ciltte enfeksiyon oluşturmasını engelliyor; şişliği ve acıyı azaltıyor, iyileşmeyi hızlandırıyor. 1 çay kaşığı balı dilinize yayın, dilinizin üzerinde mümkün olabildiğince bekletin. Gün 2-3 kez tekrarlayın. Bal 1 yaşının altındaki çocuklara verilmemelidir!

Şeker
 
Şeker yanma hissini yatıştırır. Tat alma duyusunu geliştirir. 1 çay kaşığı şekeri dilinize koyup dilinizi damağınıza yaslayıp şeker eriyene kadar bekleyin. Kan şekeriniz yüksekse tavsiye edilmez!

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat