ART ARDA ZAM YAĞDI; SİYASİLER TEPKİLİ 

Kategori: GÜNCEL - Tarih: 1 Temmuz 2021 15:52
ART ARDA ZAM YAĞDI; SİYASİLER TEPKİLİ 

ART ARDA ZAM YAĞDI; SİYASİLER TEPKİLİ 

 

Elektrik, doğalgaz, LPG, üniversite harçları ve alkole zam..Parti il başkanlarından zam kararına tepki!! 

Tüketici Temmuz ayına zamlarla merhaba dedi. Ardarda önce elektriğe yüzde 15 zam yapıldığı duyuruldu. Ardından doğalgaza yüzde 12 zam haberi gelirken  son olarak da LPG'ye 50-60 kuruş zam yapıldığı ve  bunun 26 kuruşu ÖTV'den kesileceği duyuruldu. Sabah saatlerinde ise önce alkollü içeceklere ardından üniversite harçlarına zam geldi. 

 İlk zam haberi EPDK'dan geldi ve elektrik fiyatlarında 1 Temmuz'dan (bugünden) itibaren geçerli olmak üzere tüm abone gruplarına yüzde 15 zam yapıldı.  

DOĞALGAZ’A OCAK AYINDAN BERİ 7 KEZ ZAM GELDİ!! 

Doğalgazda konut abone grubu tarifesine yüzde 12, sanayi abone grubu tarifesine ise yüzde 20 zamgeldi. Elektrik üretim amaçlı santrallerin tarifesinde de yüzde 20 artış gerçekleşti 

LPG YE ZAM!! POMPAYA YANSIYACAK 

Öte yanan sektör kaynaklarından edinilen bilgiye göre, LPG'ye bu geceden itibaren geçerli olmak üzere yaklaşık 50 ile 60 kuruş aralığında zam gelecek. Zammın 26 kuruşu ÖTV'den düşülecek, gerisi pompa fiyatına yansıyacak. 

 

ÜNİVERSİTE HARÇLARINA ZAM !! 

Öğrenci katkı paylarına yaklaşık yüzde 10 zam yapıldı. Tıp fakültelerinde öğrencilerin ödeyeceği para 642 liradan 706 liraya, diş hekimliğinde 537 liradan 590 liraya, hukuk ve işletmede 340 liradan 374 liraya çıkarıldı. Uzaktan ve ikinci öğretimde ise veterinerlik fakültelerinde öğrencilerden alınacak para 2 bin 319 liradan 2 bin 549 liraya, inşaat ve mimarlık fakültelerinde 1661 liradan 1825 liraya, hukuk ve işletme fakültelerinde 1255 liradan 1379 liraya yükseldi. 

 

ALKOLLÜ İÇECEKLERE ZAM!! 

Alkollü içki grubunda ilk zam haberi gelirken, bu zammı bira ve rakıların da takip edeceği belirtiliyor. Temmuz ayıyla birlikte alkoldeki ÖTV'de değişiklik yapılmasa da alkole zam geleceği belirtiliyordu. Bu konuda ilk zam haberi Pernod Ricard grubundan geldi. Ağırlıklı olarak viski, votka, tekila ve cinin bulunduğu içki grubuna gelen zamları, bira ve rakıya gelecek zamların takip edeceği belirtiliyor. 

 

İL BAŞKANLARINDAN YAPILAN ZAMLARA TEPKİ!!! 

 

Ardı ardına gelen zam haberlerinin ardından Elazığ’da Siyasi parti İl Başkanlarından tepki açıklaması geldi. 

 

İYİ Parti Elazığ İl Başkanı Mevlüt Or :’’ Milletimizin dayanacak gücü kalmamıştır’’ 
İYİ Parti İl Başkanı Or'dan Basın Açıklaması
 

Ekonomik zorluklar altında ezilen vatandaşın içinde bulunduğu koşulları düşünmeden yapılan zamlar ‘’onlara başınızın çaresine bakın’’ demektir. Ardı ardına gelen zamlardan millet yoruldu .Memura, işçiye yapamadığınız zammı misliyle elektrik ,doğalgaz, LPG, gibi zaruri tüketim yapıyorsunuz.Milletimizin dayanacak gücü kalmamıştır.İsraf zihniyeti vatandaşa artık sıkacak bir kemer dahi bırakmamıştır. İYİ Partimiz iktidara gelince vatandaşımızın cebinden 1 kuruş dahi fazla para çıkmayacak. Milletimizin cebini ve ekonomisini İYİ Parti düşünecek.’’ Dedi.

DEVA Partisi İl Başkanı Mehmet Kangal:  ‘’Tahammüller zorlanıyor’’ 
DEVA Partisi Elazığ İl Başkanı Belli Oldu - Elazığ Hakimiyet Gazetesi  Siyaset

 

Son yıllarda sürekli yükselişe geçen hayat pahalılığı tahammül sınırlarını zorlanmaktadır 

Peşpeşe gelen zam haberleri ile artık vatandaşımızın yaşam hakkı elinden alınmış,  asgari ihtiyaçlarını bile karşılayamaz duruma gelmiştir . Bundan kısa bir süre önce ekonominin şahlanacağını dile getiren yetkililer , bu tür yüksek zamları insanımıza dayatarak adeta akıllarıyla dalga geçmektedirler.  Bu kötü yönetimin bir an önce değişmesi ülkemiz açısından hayati bir mesele olmuştur.Artık halkımızın büyük bir çoğunluğu seçim istemekte ve yapılacak ilk seçimlerde gereken cevabı sandıkta kendilerine vereceklerdir. 

Saadet Partisi İl Başkanı Abdullah Akın : ‘’Zulümle karşı karşıyayız’’ 
Saadet partisi Elazığ İl başkanı Abdullah AKIN 10 Ocak çalışan gazeteciler  günü münasebetiyle bir mesaj yayınladı - Elazığ Gündem -  www.haberinsaati.com - Elazığ'ın haber saati

Her gün, her dakika  yeni bir adaletsizlik, haksızlık tabiri caizse zulüm ile karşı karşıyayız. Bu yapılan zamlar da bunlardan bir tanesidir.  Artık temel ihtiyaçların artan fiyatlarını takip edemiyoruz. Niçin bu zamlar yapılıyor diye baktığınız zaman, milletin parasının lüks makam odalarına, lüks makam araçlarına, ihalelerde yapılan yolsuzluklara, kurumlardaki israfa, plansız ve gereksiz şeylere gittiğini görüyoruz. Biz isterdik ki bu yanlış ve hukuksuz uygulamalar adalet mekanizmalarından geri dönsün ve cezasını versin. Ancak üzülerek görüyoruz ki bu pek mümkün değil. Adalet büyük baskı altında. Vatandaş nereye gidip, derdini kime şikayet edeceğini şaşırdı. Bu durumdan kurtulmanın tek bir yolu kalmıştır, o da  ilk seçimde sandıkta bu iktidarın cezasını vermektir. Ben tüm hemşehrilerime ve milletime sesleniyorum; artık bu iktidarın hiç bir idarecisine inanmamanızı istirham ediyorum. Gelin %100 aynı şeyleri düşünmüyor olsak bile ortak bir noktada buluşalım. Adaletin hızlı işlediği ve herkesin önünde eşit olduğu, ekonomik anlamda tüm milletimizin rahata eriştiği huzurlu bir ülke kuralım. Unutulmamalıdır ki bir tane insan bu ülkenin tüm insanlarının ihtiyaçları için küçüktür. Öyleyse bu ülkeyi ahlaklı, eğitimli ve dürüst insanlar ortak ve istişareli bir akılla kurabilir buna inanıyoruz. Biz Saadet partisi olarak yıllardan beri koltuğumuz olmadı diye mücadeleyi bırakmadık. Maddi ve manevi anlamda her türlü fedakarlığı yaparak milletimiz için çalıştık çalışıyoruz çalışmaya devam edeceğiz. Tek beklentimiz milletimizin hakettiği yerde olması mutlu olması ve varlık içinde yokluk çekmemesidir. Vatandaşlarımız bu anlamda bizi ele alırlarsa daha iyi anlaşılacağımıza inanıyorum. Bu vesileyle Tüm hemşerilerimizi Saadet Partimize davet ediyorum. 


 

https://www.bakishaber.com/haberprint/art-arda-zam-yagdi--siyasiler-tepkili-156437.html