ÜLKÜ ALTUNDİŞ YILDIZ:"2016' DA 46 PROJE İÇİN 43 MİLYON TL HARCADIK"

Kategori: GÜNCEL - Tarih: 14 Şubat 2017 12:48
ÜLKÜ ALTUNDİŞ YILDIZ:"2016' DA 46 PROJE İÇİN 43 MİLYON TL HARCADIK"

ÜLKÜ ALTUNDİŞ YILDIZ:"2016' DA 46 PROJE İÇİN 43 MİLYON TL HARCADIK"

ÜLKÜ ALTUNDİŞ YILDIZ:"2016' DA 46 PROJE İÇİN 43 MİLYON TL HARCADIK"

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu İl Koordinatörü Ülkü Altundiş Yıldız, 2016 yılında Elazığ' da kırsal kalkınmaya yönelik gerçekleştirilen projeler için 43 milyon TL harcandığını açıkladı.
Altundiş Yıldız, Karakoçan, Keban, Kovancılar, Sivrice ve merkezde süt üreten tarımsal işletmeleri desteklediklerini söyledi. Süt ve süt ürünlerinin işlenmesi ve pazarlanması, meyve ve sebzelerin işlenmesi ve pazarlanması, yerel ürünler ve mikro işletmelerin geliştirilmesi, kırsal turizm ve kültür balıkçılığı sektörünün geliştirilmesi için IPARD1 programı kapsamında 2016 için AB hibelerini dağıttıklarını ve bütçelerini tamamladıklarını söyledi. 

TKDK, IPARD2 PROJESİ İLE ET, SÜT, SU ÜRÜNLERİNE VE YENİLENEBİLİR ENERJİ ÜRETİMİNE AĞIRLIK VERECEK

2017 yılında projelerine et, süt ve su ürünlerine yapılan yatırımların geliştirilmesine öncelik vereceklerini söyleyen Altundiş Yıldız; " Et, süt ve su ürünlerinin üretimi ve pazarlanmasına ek olarak IPARD2 programında manda sütü üretimi, yumurta tavukçuluğu, kaz yetiştiriciliğine ve yenilenebilir enerji üretimine yer vereceğiz. TKDK olarak tek bir sektöre yoğunlaşmak yerine Elazığ' da  bütün sektörlerden çalışmalar gerçekleştirmeyi düşünüyoruz. İstihdam olanağı fazla olan ve kentsel göçü önleyebilmek adına projeleri hayata geçireceğiz.
Bu süreçte yatırımcıların kurumumuza gelerek doğru bilgiyi elde etmelerini tavsiye ediyorum. Yatırımcıların, kurumumuzda iletişim uzmanları ile iletişime geçmeleri, bir fizibilite çalışması ile kurumumuza gelmeleri sürecin sağlıklı bir şekilde ilerlemesini katkı sağlar. " dedi.

IPARD2 kapsamında projeler akreditasyon sürecini tamamladığında, incelenen 300 proje içerisinden onaylanacak projelerin açıklanması bekleniyor.
 
HABER- FOTOĞRAF: NİSA YILMAZ

https://www.bakishaber.com/haberprint/ulku-altundis-yildiz--2016--da-46-proje-icin-43-milyon-tl-harcadik--22226.html